Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Ocena wykresów przed i po programie


slavko87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o ocenienie wykresów mojego auta, w firmie gdzie robiłem program powiedzieli, że coś w aucie nie trzyma mocy co widac już na seri nie miał motor tyle mocy i Nm ile ma byc, sprawdzili wszystko co się da i decyzja ich jest taka, że turbo jest mało wydajne, pojechałem na sprawdzenie turba bo tak mi namieszali w głowie mechanicy, że wydemontowałem je z auta i tam gdzie regenruja turba sprawdzili wsio i wrazie czego mogli ustawic ale powiedzieli, że turbawka jest w bardzo dobrym stanie a poprzedni właściciel ja regenorował. Z wykresu powiedzieli mi, że auto za szybko traci moc a powinno gdzies do 4tys ciagnac moc a spada szybko. Dodam, że raz na miesiąc czasem żadziej robi mi się takie coś, że jak odpale samochód to wskakuje mi sam na oborty miedzy 2-3tys i chodzi tak jakby nie równo silnik po czym spadaja oborty i puszcza dyma- trwa to 5-10 sekund.

Proszę o jakies porady info itd. z góry dziekuje

76f19e9ae1b79e5emed.jpg

1805cbecfa3202d2med.jpg

e7cf3e8cd6938000med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nie trzymania mocy w AJM

"gdyz wiedzialbys ze seryjne turbo i wtryski ajm nie pozwalaja utrzymac dobrych parametrow powyzej 3500 rpm i nie mowie tu nawet o utrzymaniu stalej mocy. Robienie wiec programu powyzej 4krpm jest bezcelowe. przy mocniejszych pompkach mozna smialo isc w obroty"

możesz dać bezpośrednie linki do tych zdjęć? słabo widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF5332.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

DSCF5333.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

DSCF5334.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ----------

pisalem juz pompki... ewentualnie testowo wymien zestaw filtrow...

P.s. troche dziwne ze tuner wali koks ponizej 1400 rpm.... szkoda auta..

pomki sprawdzali i niby wg. nich dobre a jak dali wiecej paliwa to tylko dyma puszcza, filtry byle zmieniane jakies 7tys temu i wczoraj jes wyczyscilem, przepływke też, pow ze jak ogarne to coś co mocy nie trzyma to jeszcze z 8-12ps dojdzie i zrobia korekte programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs service, duży moment czy może mnie robia w balona? Wg Ciebie jak ten program jest zrobiony? Robie trasy po autostradzie po tysiac km i niechciałbym, żeby mi auto staneło na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie zastanawiaj i wywal zestaw pompek. gwarantowana poprawa

a można jakoś spradzwic pomki przed wymiana czy są dobre czy dopiero jak założe nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie zastanawiaj i wywal zestaw pompek. gwarantowana poprawa.

Rozumiem ze chcieli i testowo wgrali jakiegos gotowca... ale ze cie na nim wypuscili... kto wirusuje niesprawne wozki???

nie koniecznie PD. ja u siebie tez PD zmieniłem, vacum i nic nie dało... mocy jak nie było tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie zastanawiaj i wywal zestaw pompek. gwarantowana poprawa.

Rozumiem ze chcieli i testowo wgrali jakiegos gotowca... ale ze cie na nim wypuscili... kto wirusuje niesprawne wozki???

Gotowca raczej nie wgrali bo mowili, że specjalnie pisali do mojego auta no ale ja sie nie znam na tym i chce jak najwiecej info zebrac, aby wiedziec co im mówic bo wiadomo w balona moga robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz im ze przebieg tego momentu jest beznadziejny i chcesz miec w szerszym zakresie,a nie gorke, ktora leci za chwile na leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn dłużej ma się trzymać moment? Auto dostaje strzała i zaraz już nic. A po pierwszym wykresie co powiesz bo oni powiedzieli, że przed programem auto tak samo jechalo tylko wiadomo inna moc o Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragiczny wykres, warto sie zastanowić co daje połączenie kiepskiego wirusa z niesprawnym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro tam jade i robie awanture co mi to odyebali, widocznie patrza na kase a nie na to, że fura ma jezdzić, jeszcze gwarancje na ile maja dać bo z nimi sie tak ugadałem, że mam przyjechac jak odnajde niesprawna czesc to zrobia korekte i gwarancja ma byc jakas

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:45 ----------

tragiczny wykres, warto sie zastanowić co daje połączenie kiepskiego wirusa z niesprawnym autem

A pierwszy wykres jest podobny do 2 z tym, że inna moc więc jak po sofcie fatalny wykres i przed? Che jak najwiecej info,żeby się nie zbłaźnic bo wiadomo maja wieksza wiedze i zaraz mi nawina makaron na uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz do nich ,jak mozesz to wgraj serie i niech kase oddaja,pozniej robisz logi i wrzucasz na forum i myslimy co dalej.Takiego softa to za darmo bym nie chcial u siebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co myslec, trzeba kpl pompek wywalac - w ciemno wykres tylko upewnia

Pomki orginalne czy jakies wieksze mozna dac? W ciemno wykres tylko upewnia no ale co z tego wykresu wynika ze auto zle zestrojone czy przez pomki reaguje tak a nie inaczej i jak mowiles ze koks wali juz od 1400rpm to szkoda auta i pewnie sprzeglo tez dostaje po d*pie? Jak jade na 5 biegu przy 1800 rpm i dam gazu to az buda skacze takie drganie sie robi ale pewnie przez to ze za wysoki bieg? Tak tylko probowalem bo normalnie inaczej jezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz jakies wieksze pompki to pomyśl o zmienieniu turbo na AWX albo BRD.. Wtedy pewnie po sofcie bedziesz miał 170+ ps.

Po zmianie pompek na inne będzie konieczna zmiana softu.

Seryjne pompki w AJM stykną do max. ok. 165ps.

U mnie na seryjnych pompkach i turbo AWX wyszło finalnie po strojeniu 162ps i 370nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co myslec, trzeba kpl pompek wywalac - w ciemno wykres tylko upewnia

Pomki orginalne czy jakies wieksze mozna dac? W ciemno wykres tylko upewnia no ale co z tego wykresu wynika ze auto zle zestrojone czy przez pomki reaguje tak a nie inaczej i jak mowiles ze koks wali juz od 1400rpm to szkoda auta i pewnie sprzeglo tez dostaje po d*pie? Jak jade na 5 biegu przy 1800 rpm i dam gazu to az buda skacze takie drganie sie robi ale pewnie przez to ze za wysoki bieg? Tak tylko probowalem bo normalnie inaczej jezdze

popros ich ladnie o wgranie serii, jazda zwirusowanym i niesprawnym wozkiem to zblizanie sie do kolejnej drogiej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...