Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży ubytek


wodzu59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Od jakiegoś czasu mam spore ubytki w zbiorniczku płynu chłodniczego. Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju i na bagnecie zauważyłem kropelki wody. Pytanie - czy płyn przedostaje się do silnika? Dodam że w dynamice czy zachowaniu autka nic niepokojącego nie zauważyłem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli by sie przedostawał do silnika to dymił by na biało, płyn byłby z olejem, pod korkiem byłby majonez, poziom oleju by wzrastał. Jesłi nie masz któregos z tych objawów co napisałem to zaczał bym najpierw szukać gdzie indziej. Może być kilka możliwości, a płyn w silniku to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wręcz niespotykane zjawisko by na bagnecie osadzały się czyste krople wody, co najwyżej to tworzyłaby się emulsja barwy beżowej a nie wierzę, że w Gołdapii jest taka różnica temperatur w nocy i za dnia by wilgoć skraplała się na bagnecie w czystej postaci. Sprawdź sobie najpierw dokładnie węże z układu chłodzenia bo kiedyś do mnie przyjechał kolega z problemem z turbodoładowaniem a jak spojrzałem mu pod maskę to woda sikała z węży wodnych wyraźnymi ciurkami w kilku miejscach na pracującym na wolnych obrotach silniku - kolega nigdy nie patrzył co się dzieje pod maską komory silnika dokładnie tylko dolewał płyn do zbiorniczka wyrównawczego ;) Jego auto było o kilka lat młodsze od mojego bo było to A4 B6 z 2004 czyli 5 lat młodsze od mojego a stan węży układu chłodzenia był w opłakanym stanie.

Pamiętaj też, że ewentualne uszkodzenie uszczelki pod głowicą nie zawsze powoduje dostawanie się oleju silnikowego do układu chłodzenia i odwrotnie. W większości przypadków przez uszkodzoną uszczelkę głowicy dostają się do układu chłodzenia tylko gazy spalinowe, które powodują wywalanie płynu przez korek zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia przez spory wzrost temperatury i ciśnienia w tym układzie - zwłaszcza jak zatrzymasz samochód - więc warto się temu przypatrzeć zwłaszcza wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi ufff troszkę się uspokoiłem.Będę musiał zrobić rewizję szczegółową !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...