Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzęczyk - sygnalizator nie wyłączonych świateł


strzala_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jak w temacie chodzi mi o sygnalizator nie wyłączonych świateł - jeszcze do zeszłego tygodnia działał a teraz szlak go trafił, i już dwa razy miałem przykrą niespodziankę rano że musiałem aku ładować na szybko - gdzie szukać przyczyny? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam Strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mikrostyk w klamce, też tak mam ale nie mam czasu zabrać się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klamce? to zawsze brzęczało jak zostawiłem światła włączone i wyciągałem kluczyk ze stacyjki to zawsze dawał mi odpowiedni sygnał :) a teraz niestety tego nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak w temacie chodzi mi o sygnalizator nie wyłączonych świateł - jeszcze do zeszłego tygodnia działał a teraz szlak go trafił, i już dwa razy miałem przykrą niespodziankę rano że musiałem aku ładować na szybko - gdzie szukać przyczyny? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam Strzała

no jak nie znalazles jak jest mnóstwo o tym tematów

chodzi o buzer który jest w liczniku, czesto sie jara, mozna go zastapic mini glosniczkiem 30 mm

pytanie tylko czy np ostrzezenie o rezerwie tez Ci nie dziala czy dziala, czy jeszcze tego nie sprawdzales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% padl brzeczyk w liczniku .... musisz wyciagnac licznik i wymienic buzzer . Ja kupilem glosniczek w sklepie elektronicznym za 2zl :) wiec tylko troche checie i godzinka pracy i masz buzzer naprawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyciagnałem rok temu glosniczek ze starych słuchawek nausznych, koszt - 0 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy tylko wlutować? jakieś uwagi do tej operacji zanim się za to zabiorę żebym potem nie miał niespodzianek przykrych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jesli nie dziala ostrzerzenie o rezerwie.tez mi działało a teraz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się mi kontrolka żółta świeci ale nie wiem czy brzęczy bo to chyba tylko za pierwszym razem jak zapala się czy cały czas powinna brzęczeć gdy przekręcamy kluczyk w stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak zapala się rezerwa po włączeniu zapłonu to powinien zapiszczec, jeśli nie piszczy tzn ze umarł. Ostateczna diagnozę popsutego buzera potwierdził by test zegarów, jeśli na teście nie będzie gongu tzn ze trzeba wymienić głośnik. W poliftowym białych zegarach był wciskany buzer, w przedliftowych czerwonych jest lutowany, na forum jest nawet temat chyba w warsztat zrób to sam jak go wymienić krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...