Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SONY VAIO vs HP dv6 + pytanie o touchpad


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o poradę znawców :wink:

Sony Vaio EH3L1E i5-2450 12GB 750GB GF410 1GB Win7 (2462597627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy może :

NOWOŚĆ! Sony VAIO VPC-EH3G1E/B i5-2450M 8GB W-wa (2483307366) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy może:

HP dv6 i7-2630 4x2,0 750GB 6GB ATi 6570 BT W7 ALU! (2471589068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I dodatkowe pytanie:

A mianowicie.... czy funkcja przewijania stron w pionie działa po naciśnięci dwoma palcami touchpada po czym należy przesuwać palcem zboku touchpada czy po prostu wystarczy przesunąć palcem zboku touchpada bez wcześniejszego naciśnięcia? Może i głupie pytanie ale ta pierwsza wersja jest irytująca i chcę sobie oszczędzić ewentualnych nerwów :grin: Jak to wygląda w przedstawionym modelach?

Pytam bo chciałbym sobie, a nigdzie takiej informacji nie ma. Może ktoś z Was ma taki sprzęcik i powie mi jak to jest.

:naughty:

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 19-07-2012 at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany 13-07-2012 at 18:02 ----------

Nie poradzi nikt? Ja się średnio znam na informatyce i wszystkich innych tematach pokrewnych :kwasny:

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech brałbym HP Pavilion. W porównaniu do konkurentów z Sony ma lepszy procesor i kartę graficzną. Z całej trójki jednak ma najmniej pamięci RAM, bo 6GB, a Vaio odpowiednio 12GB i 8GB, ale wg. mnie do domowych zastosowań 6GB spokojnie wystarczy, a duża ilość ramu jest zabiegiem czysto marketingowym i w większości przypadków nawet nie będzie wykorzystana w połowie.

Cała reszta - matryca, dysk itd. to standard i tu raczej dużej różnicy nie ma.

Dodatkowo poza różnicą w specyfikacji, Vaio są dosyć awaryjne, a opinie o serwisie i naprawie gwarancyjnej nie są zbyt przychylne. Z drugiej strony Paviliony mogą być jeszcze kojarzone z awaryjną serią dv6000, gdzie były montowane wadliwe układy nVidii i po jakimś czasie laptop odmawiał posłuszeństwa, lecz nowe serie już są pozbawione tej usterki.

Osobiście jednak jakbym miał teraz coś sobie kupić z laptopów to dołożyłbym 200zł więcej do ceny tego najdroższego którego pokazałeś i wziął:

MSI GE620DX i7-2670M 8GB 750GB GT555M HDMI Windows (2478424902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub jeżeli jednak wolisz nieco mniej pieniędzy wydać to tańszą wersję ze słabszym (ale wciąż dobrym) procesorem i mniejszym dyskiem twardym:

MSI GE620DX i5-2430M 8GB 500GB GT555M HDMI Windows (2478425071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mocna karta graficzna i procesor, dysk twardy o obrotach 7200rpm (w tych 3 co podałeś dyski twarde mają 5400 obrotów), wystarczające ilości RAMu, złącza USB 3.0 (których brak w HP i Sony), kamerka 720p. Niczego więcej do szczęścia chyba nie potrzeba. :wink:

Co do touchpada i przewijania stron to albo z prawej strony tabliczki jest wydzielony obszar i jednym palcem ruchem góra-dół się przewija, albo dwoma palcami (nie złączone, musi odstęp miedzy nimi) w dowolnym miejscu touchpada. Wszystko jednak zależy od typu touchpada i ustawień jego oprogramowania. Z takim przewijaniem jak opisałeś, że najpierw jakaś kombinacja, później przewijanie z boku to się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za radę.

W moim asusie wystarczy przesunąć palec i się strona przesuwa, a w asusie kolegi trzeba najpierw nacisnąć dwoma palcami na touchpad a następnie można przesuwać strony i to jest baaardzo denerwujące dlatego o to też pytam. Nie chcę płacić ponad 3 tysie i się wk.. tylko :)

Niby pierdoła ale denerwuje.

Do asusa nie chce już chyba wracać, ponieważ wg mnie jest kiepsko wykonany. Jakoś ten plastyk mi nie przypadł do gustu.

Pod tym względem podobają mi się właśnie sony i hp'ki. Z kolei w pracy mam dell'a , może i dobry sprzęt, ale nie porywa estetyką i wyglądem. Taki "zwykły", szary po prostu.

A co do lapków, które mi podesłałeś to przyznam szczerze, że nie znam tego producenta :embarrassed:

Z tym, że ja nie mówię że jest to kiepski sprzęt, tylko się informatyką i sprzętem nie interesuję :wink: stąd moja nieznajomość.

Tak też się zastanawiam, że coraz bardziej popularny staje blue-ray, i nie wiem czy nie warto może poszukać z tym sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Vaio - mam rok i od jakiegos czasu leży nie używany (fakt sa nowsze modele, ale jakoś sie uprzedziłem), touchpad ze trzy razy już nawalał, system po naprawie by w tak fatalnym staie że kolega informatyk nie mógł go postawić, ogólnie nie polecam tych "maluchów"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...