Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kołem pasowym wału


grzesiek1201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z drganiami bocznymi koła pasowego wału,czy może sie coś stać jak bedę jeżdził z tym kołem z wałem wogóle to lekkie bicie ma koło rozrządu,wymieniłem koło na nowe i problem nie ustał nie chciałbym rozbierać silnika czy można z tym jeżdzić czy trzeba to zrobić.prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z opisu zjawiska że auto kiedyś zderzyło się czołowo z czymś twardym i poszło po kołach pasowych. Koła zostały powymieniane ale jednak wały zostały lekko skrzywione i tak już zostało. Ja bym z tym nic nie robił bo to koszty ogromne a jak mówisz że to lekkie bicie to bym to zostawił. Jednak trzeba się liczyć z szybszym zużywaniem się pasków. A nie ma wycieków oleju z okolic wału korbowego i wałka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa sprawa. W Golfie TD (nie mylić z TDi) kończyło się to często zerwaniem rozrządu.

U mnie w Golfie 1,8 koło zostało nieprawidłowo zamontowane po wymianie rozrządu i się obluzowało. To koło przykręca się odpowiednim momentem, i daje nową śrubę na kleju.

To bicie pojawia się na skutek rozklepania czoła wału.

Są odpowiednie frezarki do tego celu np takie Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

U mnie naprawiał to mechanik z okolic Harbutowic Pan Tyrna Tyrna Władysław Mechanika Pojazdowa opinie komentarze / Harbutowice za płaciłem 3 lata temu 240 zł z częsciami, auto zrobilo już po naprawie 70 tysięcy bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi,ale auto nie było uderzone tylko jakiś laik żle założył koło rozrządu i się poluzowało i podrobiło koło i wał bo są ślady.Mi chodzi tylko czy można z tym jeżdzić czy się nic nie stanie z wałem albo z czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co było u mnie, na dłuższą mete to się uwali!!!

Ja poskładałem na nowych częściach, wydawało się ok, troszkę biło minimalnie, zrobiłem na tym około 10 tys i sie rozwalilo - scieło klin na kółku rorządu i rozrząd się przestawił - szczęście że silnik był mało kolizyjny (1,8 ABS).

Kolego nie czekaj tylko szukaj mechanika który Ci to podfrezuje bo 1,8 20V może być kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...