Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alarm, powiadomienie - wybor urządzenia.


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

serwus :)

przeszukałem forum na okoliczność heseł typu "alarm" , "autoalarm" itp.

Nie znalazłem jednak podpowiedzi co wybrać. - chodzi mi o konkretne urzadzenie.

Widze na necie sporo zestawów . Od około 99-150 , do ok. 450 pln (to już takie z

pilotem, ktory ma dwustronną komunikacje - i wzywa nas do autka, gdy jest jakis problem).

W Waszych postach powtarza sie zalecenie, żeby zabezpieczeń było jak najwiecej - i to rozumiem.

Podpowiedzcie mi prosze w co warto inwestowac.

Byłem do tej pory w jednym warsztacie ( we wrocku - ma jakies certyfikaty PZU podobno).

I tam koles byl wielce tajemniczy i powiedział ze moge kupic za 600, oraz za 800 pln ( do wyboru).

I że to jest tak tajna sprawa, że przed kupnem mi nie poda nawet nazwy i producenta urządzenia.

W pewnym sensie brzmiało to sensownie , natomiast nie chciałbym płacic 800 pln , za cos, co kosztuje na allegro 80.

Ten człowiek zauważał ( chyba słusznie), ze koszt zakupu urządzenia to jedno - a trzeba jeszcze doliczyc koszto montazu . I Oni podobno montują to , stosujac fabryczne osłonki kabli - nie do odróżnienia przez złodzieja. Wklejaja to podobno w fabryczne wiązki. Brzmiało to sensownie - ale

postanowiłem sie do Was zwrócić o podpowiedzi. Autko to B5, automat . (jest blokada skrzyni).

Czy ta mnogość funkcji w alarmach jest tylko "fajerwerkiem" , czy naprawde sie przydaje ?

Samo kupno zestawu po polowa sukcesu - trzeba to jeszcze zamontowac. Czy znacie/polecacie sprawdzone warsztaty we wrocku ( względnie w okolicach ) ?

Wklejam linka do zestawów z allegro - sortowane od tych najdrozszych.

http://allegro.pl/search.php?string=alarm&category=4141&order=pd

Czy interesować sie jakimiś konkretnymi firmami a innych unikać ?

Znalazłem ( na tym forum) tez takiego linka , zerknijcie prosze :

http://www.hot-shop24.pl/index.php?cPath=124_148

I jeszcze jedno pytanie : ile moze kosztować samo założenie takiego zestawu ?

To są konkretne pytania na ktore nie znalazłem odpowiedzi na forum. Podpowiedzcie coś prosze :)

pozdrawiam i życze powodzenia :)

kannu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem - pewnie nie krótko. Co do alarmu to gościu powinien ci powiedziec jaki chce założyć wówczas wskakujesz na elektrodę na forum i szukasz opinie o tym sprzęcie. W zasadzie alarmy są bardzo podobne do siebie wiec należy cenić ich bezarawyjnośc - co byś się w nocy nie zrywał niepotrzebnie. Możęsz sam jakiś wyszukać i podpytać o jego opinię swojego montarzysty ale powiem ci że większość w danym czasie najchętnie montuje tylko swoje bo ma jego montaż opanowany a w zakupie hurtowym upusty. Co do alarmu to koniecznie ze zmiennym kodem opart na czujnikach ultradźwiękowych i dodatkowym podłączeniem immo (choć możęsz potanić koszty ok. 150zł i sobie to podarować). Dodatkowo alarm powinien mieć możliwość rozbudowy o dodatkowe czujniki - jako że czujniki np. zbicia szyby są bezsensowne po pokrywają się z funkcją czujnikow ultradźwiękowych to czujniki zbliżeniowe czy przeciw odholowaniu mają juz sens ale to podraża instalacie (niewiel ale coś tam). Zwroć uwage czy alarm zaadaptuje do kluczyka (jesli centalny masz na pilot w scyzoryku) bo po co dodatkowy pilot. Jeśli dodatkowy to musi współgrać z autem tzn. z modułem komfortu.

Co do alarmu nie daj sie namówić na jakś wypas tylko prosty sprawdzony a już kompletnie z powiadomieniem chyba że masz pozwolenie na broń lub jesteś mistrzem świata w full kontakcie. Pamietaj że najwazniejszy jest montaż - zapytaj czy używa firmowej taśmy do zawiajanie przewodów itp.

Dodatkowe:

- odcięcie zapłonu, antynapad, blokada elektroniczna itp itd to zostawił bym instalatorowi

- własna inicjatywa (od prostych stryczków leketryczków po zaawansowane)

- blokady mechaniczne (jedyna słuszna to blokada skrzyni biegów)

Mój spec umawiając sie za mna kazał odstawić auto na cały dzien - zamknął się w garażu i dlubał - miałem byc o 9 wieczorem ... czekałem jeszcze 1,5-2 godz. aż skończył. O pewnych rzeczach mi nie mówił - bo po co komu to wiedzieć, pewne wyjaśnił oczywiście co i jak.

Dobra naklikałem możę coś pominełem "za dużo" nie wyjawiłem reszta należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki najprostszy sposób to włożyć jakiś telefon do samochodu i za pomocą usługi jaka jest np w orange gdzie jesteś? dowiesz się dokładnie gdzie jest Twój samochód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...