Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają głośniki z tyłu i sub w bagażniku..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tamtym roku kupiłem audi a4 b5 avant 1.9 tdi ahu 1997r. Sprawa wygląda tak:

przy kupnie siedziało oryginalne radio, grały pod nim tylko 2 głośniki z przodu (a mam z tyłu w drzwiach plus sub w bagażniku). Wymieniłem radio na inne kupiłem przejściówkę, jednak nadal nie działają tamte głośniki. Rozkręcałem boczki i głośniki siedzą, nie są spalone. Co z tym zrobić? Ciągnąć nową instalację? Czy może gdzieś ukryty jest bezpiecznik do tamtych głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałes sygnał na wzmacniacz?? podpiecie niebieskiego kabelka pod remote. Bez tego tył nie gra. Druga sprawa skoro na fabrycznym radiu tył tez nie grał, sprawdź subwoofer jak tam z podłaczeniem, on ma wbudowany wzmacniacz aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po południu sprawdzę bo teraz w robocie siedze.. A może jakieś fotki jak to powinno wyglądać na subie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego niestety nie mam, na forum cos pewnie jest, tylko szukajka nie ogarnia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem ale ja mam Audi a4 b5 sedan problem wygląda tak, mam oryginalne radio chorusa i tez mam problem z głośnikami (cały przód działa) ale głośniki z tylu (nokii) nawet nie drgną :) od lewego głośniki wychodzi jakaś kostka ale nie posiadam wzmacniacza, prosiłbym o dokładną instrukcji ponieważ pierwszy raz się bawię w tych sprawach (bylem już u dwóch elektryków ale oni nie wiedza co możne być przyczyna)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lewym głośniku powinien być wzmacniacz. Masz podpiętą kostkę mini iso do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki miałby by być ten wzmacniacz bo ja w samochodzie nie mam owego a od lewego głośnika wychodzi kostka która nie jest z niczym podłączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz to jest mału układ scalony przy magnesie lewego tylnego głośnika. Zrób zdjęcie od dołu i wklej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest zdjęcie lewego głośnika tylko ze jeszcze jest do niego kostka ale nie złapało zdjęcie

http://i47.tinypic.com/29e808.jpg

tutaj prawy

http://i47.tinypic.com/2dhsgmr.jpg

a tutaj są kostki które idą do radia

http://i46.tinypic.com/eslvtx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdjęcia pierwsza klasa :facepalm:

W żółtej kostce są kable? jak tak to masz instalację i problem jest z tyłu. Pisząc o lewym głośniku mam na myśli ten po stronie kierowcy. I na twoich zdjęciach nie widzę wzmacniacza. Przy magnesie. To jest głośnik nokia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam w zółtej kostce kable a jaki jest problem z tylu i jak to naprawić, głośniki są nokii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest nokia ale nie widzę przy nim wzmacniacza. Z tego wzmacniacza powinien być zasilany drugi głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś gdzie idą kable od głośnika?

Najprościej jak instalacja nie była przerabiana było by kupić głośnik ze wzmacniaczem i podpiąć wszystko jak wyjechało z fabryki. Inaczej można założyć byle jaki wzmacniacz i odciąć wtyczkę i go podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która wtyczke trzeba by odciąć

---------- Post dopisany at 14:50 ---------- Poprzedni post napisany at 14:49 ----------

i moglbys podeslac jakis wzmacniacz z allegro

---------- Post dopisany 24-07-2012 at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2012 at 15:50 ----------

pomógł by ktoś w tej sprawie bo chciałbym zamontować te głośniki jeżeli można proszę o dokładną instrukcji co i jak zrobić bo w tych sprawach jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...