Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o poradę i pomoc - zaciski hamulcowe tył


radimm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu nie trzyma mi ręczny na lewym kole. Standardowo pojawił się luz na dźwigni hamulca. Dzisiaj będąc na przeglądzie technicznym pan majster powiedział że zapieczone są nie wiem zaciski, linki i że do wymiany cały zacisk jest. Powiedział że za 400zł może zamówić... oczywiście zrezygnowałem. I teraz kilka pytań, bo wiem że na tym forum są mocni fachowcy od hamulców :wink: Czy da się coś zrobić z moimi zaciskami, a zwłaszcza z lewym(bo prawy trzyma, ładnie klocek zbiera z tarczy)? Nie wiem, wyczyścić z rdzy porządnie, założyć zestawy naprawcze i będzie normalnie hulać? Czy może kupić używane, ale czy jest sens wogóle, czy ostatnia opcja kupić nowe (wolałbym nie :decayed:)? I jeszcze jakby było mało tego, chciałem trochę rozruszać ten zacisk i uyepałem śrubę :facepalm::facepalm: taką co na obrazku zaznaczyłem

zaciskh.jpg

Tą śrubę można normalnie dokupić?

Kupiłem już nowy zestaw tarcz i klocków, ale muszę ogarnąć te zaciski. Dzięki za pomoc! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest śruba tylko trzpien od wkładu, który zniszczyłeś

niestety pozostaje tylko wymiana, na nowy wkład lub zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest śruba tylko trzpien od wkładu, który zniszczyłeś

niestety pozostaje tylko wymiana, na nowy wkład lub zacisk

ale ze mnie osioł :facepalm: powiedz mi proszę to sam wkład z trzpieniem jest do dostania w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na aluminiowe i nie będą się zapiekać.

Miałem to samo, co pół roku smarowanie, rozruszanie i po jakimś czasie to samo.

Wymieniłem zaciski na nowsze i problem znikł.

Dodatkowo dochodzą przewody elastyczne ale raz zrobisz i spokój na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dziadekM dobrze mówi, z tym, że na aluminiowy zacisk ida inne klocki. Jeśli kupiłeś juz komplet i nie masz możliwości wymiany to szkoda hajsu. Możesz wymienić ten zacisk, który uszkodziłeś na używany. Na szrocie powinieneś znaleźć. U mnie przez ten trzpień który urwałeś uciekał płyn hamulcowy (pod trzpieniem jest uszczeleczka która puściła). nie miałem szczęścia na szrocie, więc kupiłem zestaw naprawczy (nowe uszczelki), zregenerowałem zacisk, a było troche nerwów i przeszło rok już smigam. i ręczny działa. Także najtańsza i najszybsza opcja dla Ciebie, to używany zacisk żeliwny. Inaczej wymiana na komplet aluminiowych na tył, ale to juz droższa impreza i bardziej czasochłonna. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak będzie, że na razie kupie jakiś używany zacisk i zrobie im generalny remont. Mam jeszcze pytanie, niby gość u którego kupiłem tarcze i klocki mówił że to pasuje do mojego modelu, ale mógłby ktoś jeszcze potwierdzić: tarcze TRW o symbolu DF2771, klocki TRW GDB1330, bo wezmę się za to dopiero pod koniec tygodnia, a nie chciałbym żeby się okazało że klocki nie pasują w trakcie wymiany :wink: dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDB 1330 jest to alu zacisku, u Ciebie jest żeliwo

wiec idzie klocek GDB1163, nr tarczy sie zgadza

musisz zmienic tez łozyska i pierścień ABS

nie zmianiaj na alu nie ma sensu, poniewaz aluminiowe zaciski

mają większa tendencje do zacierania sie

poszukaj na szrocie jakiegos zacisku i wyslij do mnie to Ci go zregeneruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt podstawowy z jarzmem 100zł, 1 rok gwarancji

jak coś trzeba wymienic dochodzą dodatkowe koszty

zacisk jest rozbierany w mak, myty i piaskowany

nastepnie malowany proszkowo i składany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będzie to tak profi zrobione jak u Ciebie, ale spróbuje sam z tym powalczyć :wink: ale dzięki wielkie za pomoc i odpowiedź co do klocków , w poniedziałek jadę wymienić je na właściwe :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...