Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Delfin oraz 170km 1,9TDI S-Line


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy pochwalić się swoją perełką. Jest to Audi A4 B6 Avant 1,9TDI AWX 2002r. W posiadaniu od 30 października 2011 roku. Poszukiwania auta trwały 7 miesięcy, ale chyba się opłaciło - dużo aut, które oglądałem było po powodzi.
Wyposażenie:
-CHIP TUNING 170KM
-KLIMA-TRONIK
-CENTRALNY ZAMEK
-KOMPUTER POKŁADOWY
-IMMOBILISER
-6 X AIRBAG
-KURTYNY POWIETRZNE
-KONTROLA TRAKCJI
-WSPOMAGANIE KIEROWNICY
-ELEKTRYCZNE SZYBY x4
-DOMYKANIE SZYB Z PILOTA
-ELEKTRYCZNE LUSTERKA
-TAPICERKA W IDEALNYM STANIE
-SKÓRZANA KIEROWNICA, GAŁKA ZMIANY BIEGÓW ORAZ HAMULEC RĘCZNY
-EL. REG. ŚWIATEŁ
-REG.KOLUMNA KIEROWNICZA W DWÓCH PŁASZCZYZNACH,
-MANUALNA SKRZYNIA BIEGÓW 5
-ALARM
-ALUMINIOWE FELGI 16" AUDI ORAZ 18" JE

W auto zainwestowałem już ok xx tysięcy, gdyż nie należy oszczędzać na częściach i jak wymieniać to w momencie, gdy są pierwsze objawy:
- Zakup zwrotnicy, łożyska, piasty
- Zakup rozrządu wraz z pompą wody, oleju i filtra powietrza, oleju
- Wycieraczka przód, tył Valeo
- Wymiana zacisków oraz zwrotnicy, wraz ze zbieżnością
- Wymiana rolek alternatora, paska klimatyzacji i alternatora
- Naprawa hamulców, pukanie z prawej strony, lewy tył, wymiana oleju i filtra oleju i powietrza, wymiana linek hamulcowych, przewodów hamulcowych
- Przód amortyzatory, Macpherson, sprężyny
- wymiana tulejki, amortyzatorów przód, uszczelki, oraz rynienki do wody
- Wymiana przegubu wewnętrznego
- geometria z wahaczami tył
- odgrzybianie, wymiana filtra i nabicie klimatyzacji
- piasta z łożyskiem prawy tył
- wymiana opon letnich na nowe 225/40/18
- wymiana sprzęgła na nowe (całe z dwumasą) - kwiecień 2013
- ponownie wymiana klocków (przód tył) oraz zacisków na tył - 19.04.2013
- wymiana zbiorniczka wspomagania - 05.06.2013
- nowa maglownica - 05.06.2013
- wymiana wahaczy na nowe - 05.06.2013
- montaż elektrycznych szyb na tył oraz podłączenie lędźwi - 14.06.2013
- wymiana silniczka wycieraczki na tył - 14.06.2013

EDIT 15.10.2014

Przed sekunda wymieniałem nowe pióra wycieraczek BOSHA - ciemno jak w D, a tu taki dziwny mechanizm, ale się udało.

Już zamówiłem nowe RADIO, teraz nowy sub i prawdopodobnie zmienię wzmacniacz na głośniki z przodu. Trzeba będzie także wygłuszyć bagażnik oraz jak budżet pozwoli to wreszcie zmienię moje końcówki wydechu na takie co sobie wymarzyłem.

EDIT 14-11-2014

Dziś zostały zmienione wszystkie filtry oraz oczywiście olej. Strach się bać ile teraz będzie palił bo ostatnio na dłuższej trasie - trochę emerycko, ale bez specjalnego zamulania spalił mi 4,63l/100km (liczone jak zwykle ręcznie nie z komputera). Coraz bardziej się waham nad zmianą tej maszyny na B8 bo nie wiem czy tak mało będzie paliła 170 konna B8.


EDIT 15-11-2014

Zmienione żarówki H7 - jedna padła, ale ja zawsze zmieniam kompletami. Kto wymyślił takie głupie rozwiązanie dojścia do zmiany żarówek?


EDIT 29.11.2014

- Wyczyszczony EGR oraz wymiana kilku uszczelek,

- Kilka dni temu zanotowałem najniższe spalanie na dystansie 1100km (4,5l/100km) wszystko zawsze mierzone ręcznie (zatankowane do pełna). Wczoraj 4,95l/100. Może po moich zabiegach zejdzie jeszcze mniej. Dużo daje ciśnienie w oponach (po mrozach warto sprawdzić raz jeszcze) oraz sama wymiana opon z letnich na zimowe - 18" vs. 16" no i ta szerokość :)


EDIT 10-03-2015

- Zmiana całego zawieszenia przód tył wraz zamortyzatorami i sprężynami na s-line!,

- wymiana hamulców (tarcze klocki oraz zaciski).

EDIT 3-4-2015

- Wymiana na gwarancji napinacza paska alternatora wraz z paskiem na nowy,

- wymiana oleju i filtrów,

- poprawione mocowania tłumika.

Dodatkowo zostały zamontowane diody w lusterkach zmieniłem obszycie kierownicy (obłędnie wygląda - później zamieszce zdjęcia), zmiana całego systemu nagłośnienia czyli:
- Przód - Morel Tempo 6 (759zł)
- Wzmacniacz na przód Alpine (350zł)
- Subwoofer Audio System Helon 15" (2600zł)
- Monoblok Rockford Fosgate t20001 (2700zł)


PLANY:
- Zmiana tapicerki na S-Line full elektryka- WYKONANE (marzec 2013)
- LED w lusterkach - WYKONANE (listopad 2011)
- Folia na szyby (chyba delikatna czerń)
- Obszycie gałki oraz ręcznego nową skórą (moja jest w bdb dobrym stanie, ale chcę inną) - WYKONANE (marzec 2013)
- Zmiana listw progowych oraz drzwiowych - WYKONANE (marzec 2013)
- BRD
- Wymiana wydechu na 2,5 TDI - WYKONANE 18.04.2013
- zamiana korbki na elektrykę - WYKONANE (czerwiec 2013)
- wygłuszenie drzwi WYKNANE (koszt materiałów ok 600zł) - LATO 2013

Wyglądał tak:
dscf7417c.th.jpg
dscf7424n.th.jpg
dscf7418s.th.jpg
dscf7414v.th.jpg
dscf7413y.th.jpg
dscf7412.th.jpg
dscf7411q.th.jpg
dscf7410h.th.jpg
dscf7409g.th.jpg
dscf7408.th.jpg
dscf7403r.th.jpg
dscf7404n.th.jpg
dscf7405j.th.jpg
dscf7406y.th.jpg
dscf7407n.th.jpg
dscf7400.th.jpg
dscf7399lc.th.jpg
dscf7401h.th.jpg
dscf7402h.th.jpg
dscf7415.th.jpg

A wnętrze wygląda teraz tak:
FULL PAKIET S-LINE (marzec 2013):
DSCF9984.jpg

DSCF9985.jpg

DSCF9986.jpg

DSCF9987.jpg

DSCF9989.jpg

DSCF9990.jpg

DSCF9991.jpg

DSCF9992.jpg

DSCF9993.jpg

DSCF9994.jpg

Edytowane przez kivlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie specjalnie chcę obniżać auto, gdyż w moich okolicach zimą nie za specjalnie dbają o odśnieżanie więc wolę się zabezpieczać. Później przedstawię zdjęcia kierownicy - pięknie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ladne ale sporo przed toba do zrobienia

Powodzenia w modach i szerokosci zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję andr3i,

Może zaproponujecie jakieś mody? Jestem otwarty na propozycje.

---------- Post dopisany 31-10-2012 at 15:09 ---------- Poprzedni post napisany 27-07-2012 at 15:54 ----------

Zamontowano nowy czujnik klimatyzacji, nowe amortyzatory na tył. Dokonano wymiany przewodów odpowiedzialnych za przepływ powietrza do intercoolera. Jako, że dużo rozmawiam przez telefon zainstalowałem nowy zestaw głośnomówiący Jabra Freeway wraz z najnowszym oprogramowaniem. Sprawdza się rewelacyjnie. Zamówiłem nowe opony zimowe 205/55/R16 oraz nową pompę wspomagania oraz nowy sprzęt audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę planuję nowe sprężyny, bo na zimę nie chcę być zbyt nisko i zmagać się z każdą koleiną na naszych "odśnieżonych" drogach.

---------- Post dopisany 27-11-2012 at 08:56 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2012 at 15:37 ----------

Wczoraj wymieniłem pompkę wspomagania, gdyż zaczynało mi coś buczeć podczas maksymalnego skrętu i teraz jest już wsyztsko ok. Dodatkowo wlałem do baku płynu STP - zobaczymy czy coś się zmieni, ponieważ ostatnio spędziłem trochę czasu na poszukiwaniu opinii na temat tego produktu.

---------- Post dopisany 19-02-2013 at 11:19 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2012 at 08:56 ----------

Dzisiaj spędziłem trochę czasu na mrozie, ale podłączyłem i zainstalowałem FULL FIS w swoim aucie.

Dziękuję forumowiczom, którzy pomogli mi zrealizować to działanie.

Ps. Tydzień temu wymieniłem cały płyn hamulcowy na ATE (ponad 1l. jest potrzebny) i odpowietrzyłem hamulce wraz z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Już się kontaktowałem z kolesiem od szyb i myślę, że jak będę miał parę dni wolnego to zadzwonię i się umówimy. Wdziałem dzisiaj zdjęcie kolegi z forum B6 w kolorze takim jak moje - delfin to bardzo mi się podobało. Tylko chciałbym jescze zrobić chrome pakiet, ale czytałem, że z tylną szybą nie jest łatwo.

Dzisiaj zamontuje W5W LED oraz planuję w przeciwmgłowych wstawić ledowe H11. Dodatkowo wypiaskowane zostaną felgi (18" te co widać na zdjęciu) no i oczywiście na nowo pomalowane teraz pytanie brzmi na jaki kolor? Zimowe (16") oryginały również chyba odnowie. W sumie nic im nie dolega, ale jak widziałem jak to fachowo zrobili u kolegi to się zakochałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Już się kontaktowałem z kolesiem od szyb i myślę, że jak będę miał parę dni wolnego to zadzwonię i się umówimy. Wdziałem dzisiaj zdjęcie kolegi z forum B6 w kolorze takim jak moje - delfin to bardzo mi się podobało. Tylko chciałbym jescze zrobić chrome pakiet, ale czytałem, że z tylną szybą nie jest łatwo.

pakiet chrom jak najbardziej:wink:

no ja tez za jakis czas ide sie umowic odstawie niunie i zobaczymy co z tego wyjdzie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostały zamontowane LEDy w postojowych (W5W) wyglądają kapitalnie!!!!

Pożyczyłem aparat więc jutro postaram się wrzucić zdjęcia. Super efekt. Szkoda, że H7 tak nie świecą. Teraz jeszcze szukam LEDy na H11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice autko :) kolega wie co to dobre nagłośnienie, ale chyba jeszcze nie zamontowane ??? bo nie widzę słupków na tweetery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ponieważ jeszcze się nie chwaliłem chociaż już wstępnie wszystko mam podłączone. Mega zasilanie i mega wzmacniacz. NIe ukrywam, że chciałbym, aby Audi A4 B6 Avant miało większy bagażnik.

przez to co teraz mam w bagażniku bardzo chcę przyciemniane szyby, abym mógł zrezygnować z rolety.

Morele Tempo 6 będę zmieniał, gdyż będę przechodził na 3 way - wtedy opłaca się słupki najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tempo 6 u siebie bo miałem w poprzednim aucie :P efekt sceny muzycznej niesamowite wrażenia :) ale widzę że u ciebie będzie Mega pier**l@#$cie z tyłu :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny kolor :thumbup1:

zamiast h11 leda nie lepiej jest zestaw hida założyć,

kuknij u mnie w 13 post jak ledy świecą i w nocy szału nie ma, ja ich użyłem jako dzienne w halogenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody 50mm2 do zasilania, gdyż podobno 70mm2 nie wchodzi.

Macie jakieś gotowce na oświetlenie sufitu. Standardowe są trochę zółte. Dlatego chciałbym jakieś LED, ale najlepiej P&P.

Co do felg to są w super stanie, ale się zastanawiam nad zmianą koloru - jaki polecacie? Mam dostęp do magika, który namaluje mi wszystko - zajmuje się tum zawodowo, ale właśnie co by tam pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te siedzą

ŻARÓWKA LED H11 7.5W Bardzo Mocna *HIT* !!!!!!! (2996468781) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tylko rezystor trzeba jak się jezdzi na nich,przy odpalaniu auta błędu nie wywala no fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...