Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC AVF - części


nex

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie padł wybór - montuje FMIC to ori turba, jest tylko program, reszta ori graty.

Teraz pytanie, mam mniej więcej rozpisane od kolegi który ma AVF paska jak ja, co potrzeba kupić, aby zrobić to bez spawania i sprawa wygląda tak:

Intercooler o wymiarach rdzenia: 550x140x65mm, całkowitych: 700x140x65mm, ze średnicą wlot/wylot 57mm

197670thickbox.jpg

Myślę że 14cm wysokości wystarczy i nie ma sensu kupować wysokiego na 18cm

Dolot 57mm

Stojąc przed pojazdem prawa strona:

IC ---> łącznik silikonowy 57mm-57mm ---> kawałek rurki prostej aluminiowej około 10 cm 57mm ---> kolanko silikonowe 57mm 45 stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 90 stopni ---> łącznik silikonowy 57mm-57mm ---> rura prosta około 300mm ---> redukcja silikonowa 57mm-51mm ---> kawałek rurki 51mm i połączenie z ori wężem.

Stojąc przed pojazdem lewa strona:

IC ---> kolanko silikonowe 57mm 45stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni ---> kolanko silikonowe 57mm 90 stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni ---> redukcja silikonowa 57mm-38mm ---> Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - TURBO

Części w firmie FMIC_PL dolot 57mm wychodzą tak:

IC 550x140x65mm - 299zł KLIK

2x łącznik silikonowy 57mm/57mm - 2x16=32zł KLIK

2x rura prosta aluminiowa 57mm 30cm (docinka jednej) - 2x39=78zł KLIK

2x kolanko silikonowe 57mm 45 stopni - 2x65=130zł KLIK

kolanko aluminiowe 57mm 90 stopni - 36zł KLIK

redukcja silikonowa 57mm/51mm - 35zł KLIK

rura prosta aluminiowa 51mm 30cm - docinka - 33zł KLIK

2x kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni - 2x44=88zł KLIK

kolanko silikonowe 57mm 90 stopni - 60zł KLIK

redukcja silikonowa 57mm-38mm - 36zl KLIK

Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - 69zł KLIK

12 opasek 64-67mm na węże o śr. 57mm - 12x5=60zł KLIK

1 opaska 60-63mm na wąż o śr. 51mm - 4.5zł KLIK

1 opaska 44-47mm na wąż o śr. 38mm - 4zł KLIK

Wychodzi to łącznie 965zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dolot 51mm

Stojąc przed pojazdem prawa strona:

IC ---> łącznik silikonowy 57mm-51mm ---> kawałek rurki prostej aluminiowej około 10 cm 51mm ---> kolanko silikonowe 51mm 45 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni ---> łącznik silikonowy 51mm-51mm ---> rura prosta 51mm 60cm/do cięcia ---> połączenie z ori wężem.

Stojąc przed pojazdem lewa strona:

IC ---> kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> kolanko silikonowe 51mm 90 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> redukcja silikonowa 51mm-38mm ---> Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - TURBO

Części w firmie FMIC_PL dolot 51mm wychodzą tak:

IC 550x140x65mm - 299zł KLIK

1x redukcja silikonowa 57mm/51mm - 35zł KLIK

rura prosta aluminiowa 51mm 60cm (docinka na 2) - 42zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 45 stopni - 56zł KLIK

kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni - 35zł KLIK

łącznik silikonowy 51mm-51mm - 14zł KLIK

kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni - 64zł KLIK

2x kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni - 2x42=84zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 90 stopni - 53zł KLIK

redukcja silikonowa 51mm-38mm - 34zł KLIK

Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - 69zł KLIK

11x opaska 60-63mm na wąż o śr. 51mm - 11x4.5=49.5zł KLIK

2x opaska 64-67mm na węże o śr. 57mm - 2x5=10zł KLIK

Wychodzi to łącznie 844.5zł

Gdzie polecacie dokonać tych zakupów, macie jakiś sprawdzony sklep?? W FMIC_PL wychodzi dość drogo, może jest coś tańszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień węże i rurki na 51mm lepiej na tym wyjdziesz.

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:08 ----------

Ogólnie napisz mi na GG ci pomogę ostatnio przerabiałem temat.2566126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam brałem z FMIC:wink: i nie gadaj ze drogo bo jak brałem sam zdzen to 430 kosztowały:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem podpowiedź żeby zamiast dolotu z 57mm zrobić z 51 i to jest myśl, będzie taniej

---------- Post dopisany at 19:20 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

ooo nawet PUMA tak podpowiada, dobra myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz mieć spawanych rur??

Ja za pospawanie rur dałem 700zł.

Wszysto jest zrobione bardzo profesjonalnie i nie mszę się martwić że się coś rozłączy po naciśnięciu gazu.

A tak będziesz miał masę złączek i kolanek silikonowych.

Średnica 50mm większej nie ma sensu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 zł za pospawanie samych rur czy wszystko Cię wyszło 700zł z IC itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie orurowanie srednicy 51mm wyszlo tak-kolanka 5 szt po 11zl,1 metr rury 51mm 36zl i spawanie 100zl razem z dp a i redukcje 57-51 po 18zl,tu masz najtansze silikony motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapewne nie aluminium i nie polerowane? chcę też aby miało to jakiś wygląd, nie było ulepą

---------- Post dopisany at 07:26 ---------- Poprzedni post napisany at 06:25 ----------

tak to będzie w całości po złożeniu wyglądać u mnie mniejwięcej, bo tu jest z 57mm - z tym że niebieskie silikony zamiast czarnych.

20120506130121.jpg

halogeny i hak bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulep to będzie jak będzie tyle złączek... :) Poza tym, miesiąc-dwa i polerowane aluminium będzie zaśniedziałe i matowe minimum tak jak na zdjęciu powyżej więc żadna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie bylo aluminium tylko polerowana nierdzewka-ot taki ulep.

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

e4734a1582494815med.jpg

tutaj jeszcze przed spawaniem i polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulep to będzie jak będzie tyle złączek... :) Poza tym, miesiąc-dwa i polerowane aluminium będzie zaśniedziałe i matowe minimum tak jak na zdjęciu powyżej więc żadna różnica.

ja mam duzo zlaczek silikonowych... spadły mi raz w jednym miejscu po roku czasu :wink:

i temperatury jakos wielkie nie sa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulep to będzie jak będzie tyle złączek... :) Poza tym, miesiąc-dwa i polerowane aluminium będzie zaśniedziałe i matowe minimum tak jak na zdjęciu powyżej więc żadna różnica.

ja mam duzo zlaczek silikonowych... spadły mi raz w jednym miejscu po roku czasu :wink:

i temperatury jakos wielkie nie sa....

Ja także mam na złączach i także spełnia swoją rolę w 100%. Teraz jak mam rurki pofrezowane delikatnie też już nic nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie mam frezowanego... norlamnie załozone mega scisniete i działa.... 1,65 Bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my ze zmuda zakladalismy mniejsze silikony niz powinny teoretycznie byc przeznaczone:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się o spadanie nie martwię, bo kupuje rurki ori toczone na końcach więc spaść nie spadnie. Decyzja podjęta, dziś sprzet zamawiam z FMIC_PL, może nie są najtańsi, ale ponoć towar solidny, no i dostałem malutki rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez weekend trochę jeździłem i jednak mam wrażenie że jak auto postoi i pierwsza jazda po postoju jest mocniejsze, a później już zamułka. FMIC to FMIC, później zostanie mi tylko turbo BRD p&p i mam komplecik, bo o wydechu na pewno nie myślę

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

już mam filmik krok po kroku jak zdemontować zderzak :decayed:, 10 min roboty

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

czy ktoś z Was montował FMIC do ori turbiny AVF pod ori wąż? Tzn zaraz zanim uciąć i tam już łączyć rurka, czy konieczna jest ta redukcja??

Przejściówka redukcja turbo AWX ASZ AFN inne tdi (2501642528) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

wiem że do BRD już nie trzeba bo tam jest 38mm na wyjściu na węża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też silikonową redukcję zastosować. Ja tak w każdym razie robię jak montuje FMICe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...