Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Stuki podczas "dużego" skrętu


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni coś stuka w lewym kole podczas jazdy na dużym skręcie kół, np. jak parkuje auto.

Nie jest to problem z przegubem, stuk jest pojedynczy, jakby wahacz ale tylko w trakcie powolnej jazdy ze skręconymi kołami;

podczas normalnej jazdy nic się nie dzieje, stuki słychać ewidentnie przy zwrotnicy.

Pomożecie zdiagnozować problem?

_________________________________________________

Dwa tyg temu wymienione były wszystkie wahacze, zwrotnice, końcówki drążków i łączniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, raz na tydzień coś puknie jak akurat skręcam do oporu i najadę na krawężnik itp. Sprawdzałem w 2 niezależnych warsztatach i nie zdiagnozowali o co chodzi. Pojechałem też na szarpaki - poszarpało w lewo i górę i nic nie wykazało. Zgłupiałem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zgłupiałem :blink:

Ja chyba też niedługo... :wallbash:

_________________________________________________

Widze że kolega jest z Krakowa, może spotkalibyśmy się w przyszłym tygodniu gdzieś na mieście, chętnie posłucham Twoich stuków :confused4:

...a i zapraszamy na spoty na galerie kazimierz :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w B5. Podejżewałem łożyska na "makach", ale tam są zwrotnice przecież... Zauważyłem też przez przypadek, że jak mocniej kopne w górę prawego koła, to czasami się ono podda kładąc się do środka. Więc może to górny wahacz? U mnie niestety wystepuje to za każdym razem jak ze skręconej na maksa lub prawie na maksa w prawo kiery zaczynam prostować, także przy zjeżdzie z ronda itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewałem łożyska na "makach", ale tam są zwrotnice przecież

tzn ?? :mysli:

U mnie niestety wystepuje to za każdym razem jak ze skręconej na maksa lub prawie na maksa w prawo kiery zaczynam prostować, także przy zjeżdzie z ronda itp...

U mnie teraz też już za każdym razem gdy skręce mocno kołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak podjechalbym do mechaniora dobrego i sprawdzil przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no panowie! Przeguby to kompletnie inny objaw, robią kle, kle, kle tym mocniej im bardziej przyspieszamy i mamy skręcone koła, a tutaj mówimy o pojedyńczym stuk przy kręceniu kierą, czasami nawet na postoju na luzie. Jeśli chodzi o mój przypadek, to co to jest, nie wiem, ale na pewno nie przegub. Mtytus > w starszych niuniach (B3, B4) mieliśmy mcPersony i tam jak kręciłeś kierownicą, obkręcał się razem z kołem wokół własnej osi amor z resorem czyli mcperson. Żeby miał lekko zamonowany był on na łożysku, ale właśnie wczoraj wyczytałem (nota bene tutaj), że B5 nie ma już mcPersonów tj, podczas kręcenia kierą resor i amor stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jednak przegub? :mysli: to typowy objaw

Jednak podjechalbym do mechaniora dobrego i sprawdzil przeguby.

Juz byłem, na 100% to nie przegub, to są raczej pojedyncze stuki a nie drapanie.

Mechanik sprawdził (dokładnie?) wszystkie elementy: łączniki, końcówki wahaczy oraz drążków i nic.

Na pewno zawitam jeszcze do niejednego.

B5 nie ma już mcPersonów tj, podczas kręcenia kierą resor i amor stoją w miejscu.

Tak, zgadza się.

Zastanawiam się czy może to być związane ze zwrotnicą, u Ciebie w B5 zwrotnice są stalowe w B6 alu ale konstrukcja jest taka sama. Tylko że sama zwrotnica nie ma ruchomych cześci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo tylko ja jeszcze jak jadę po drobnej kostce to mi tłucze się pod stopami ale na skręconych powoli prostując koła też mam, no i sprawdzałem u mechanika i stwierdził lewy dolny wachacz, te stuki na kostce to może i wina wachacza ale to skręcanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na przekładnie kierowniczą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z pomocą szwagra znaleźliśmy przyczynę.

Jednak wahacz, górny, gałka wahacza wydaje dziwne dzwięki podczas skrętu kół i to ona stuka.

Teraz zastanawiam się jak to jest z reklamacją....

Na wahacz pewnie jakaś jest, ale czy poniosę koszty jego powtórnej wymiany :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo tylko ja jeszcze jak jadę po drobnej kostce to mi tłucze się pod stopami ale na skręconych powoli prostując koła też mam, no i sprawdzałem u mechanika i stwierdził lewy dolny wachacz, te stuki na kostce to może i wina wachacza ale to skręcanie :mysli:

U mnie też stukało na kostce. Wymieniłem prawy górny przedni wahacz i jest cisza :decayed:

mtytus - idąc Twoim śladem sprawdziłem też luzy w całym zawieszeniu i na moje szczęście tylko ten wahacz należało wymienić.. ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to juz sam nie wiem .. u mnie przy skręcia kołami jest takie drapanie .. wymieniłem prawy górny wahacz i jeszcze bardziej teraz " drapie" w prawym kole..a do pełni szczęscia jak jade i "energicznie" zmieniam biegi to jest takie "puk" :kwasny: też w prawym kole .. jak sprawdzić co w trawie piszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo takie "puk" słychać jak szybko wchodzę w zakręt? tylko że z lewej strony. Jak byłem u mechanika to odkręcił górny prawy wahacz, popatrzył, powiedział że jest ok, przykręcił z powrotem i był spokój przez dwa tygodnie, a teraz znowu stuka.

Zastanawiam się czy może wyrabiać się ten otwór w zwrotnicy do którego wchodzą końcówki wahaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo takie "puk" słychać jak szybko wchodzę w zakręt? tylko że z lewej strony. Jak byłem u mechanika to odkręcił górny prawy wahacz, popatrzył, powiedział że jest ok, przykręcił z powrotem i był spokój przez dwa tygodnie, a teraz znowu stuka.

Zastanawiam się czy może wyrabiać się ten otwór w zwrotnicy do którego wchodzą końcówki wahaczy?

sprawdż koniecznie,może inny mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak stuka , że az sie pewnie ludzie na ulicy oglądają..i to mi sie wydaje że po prawej stronie cała akcja sie dzieje :mysli:

Możliwe ze to przegub albo jakieś koncówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...