Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Stuki podczas "dużego" skrętu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od kilku dni coś stuka w lewym kole podczas jazdy na dużym skręcie kół, np. jak parkuje auto.

Nie jest to problem z przegubem, stuk jest pojedynczy, jakby wahacz ale tylko w trakcie powolnej jazdy ze skręconymi kołami;

podczas normalnej jazdy nic się nie dzieje, stuki słychać ewidentnie przy zwrotnicy.

Pomożecie zdiagnozować problem?

_________________________________________________

Dwa tyg temu wymienione były wszystkie wahacze, zwrotnice, końcówki drążków i łączniki stabilizatora.

Opublikowano

Mam to samo, raz na tydzień coś puknie jak akurat skręcam do oporu i najadę na krawężnik itp. Sprawdzałem w 2 niezależnych warsztatach i nie zdiagnozowali o co chodzi. Pojechałem też na szarpaki - poszarpało w lewo i górę i nic nie wykazało. Zgłupiałem :blink:

Opublikowano
  • Autor

...Zgłupiałem :blink:

Ja chyba też niedługo... :wallbash:

_________________________________________________

Widze że kolega jest z Krakowa, może spotkalibyśmy się w przyszłym tygodniu gdzieś na mieście, chętnie posłucham Twoich stuków :confused4:

...a i zapraszamy na spoty na galerie kazimierz :th:

Opublikowano

Ja mam to samo w B5. Podejżewałem łożyska na "makach", ale tam są zwrotnice przecież... Zauważyłem też przez przypadek, że jak mocniej kopne w górę prawego koła, to czasami się ono podda kładąc się do środka. Więc może to górny wahacz? U mnie niestety wystepuje to za każdym razem jak ze skręconej na maksa lub prawie na maksa w prawo kiery zaczynam prostować, także przy zjeżdzie z ronda itp...

Opublikowano
  • Autor

Podejżewałem łożyska na "makach", ale tam są zwrotnice przecież

tzn ?? :mysli:

U mnie niestety wystepuje to za każdym razem jak ze skręconej na maksa lub prawie na maksa w prawo kiery zaczynam prostować, także przy zjeżdzie z ronda itp...

U mnie teraz też już za każdym razem gdy skręce mocno kołami

Opublikowano

a może jednak przegub? :mysli: to typowy objaw

Opublikowano

Jednak podjechalbym do mechaniora dobrego i sprawdzil przeguby.

Opublikowano

Nie, no panowie! Przeguby to kompletnie inny objaw, robią kle, kle, kle tym mocniej im bardziej przyspieszamy i mamy skręcone koła, a tutaj mówimy o pojedyńczym stuk przy kręceniu kierą, czasami nawet na postoju na luzie. Jeśli chodzi o mój przypadek, to co to jest, nie wiem, ale na pewno nie przegub. Mtytus > w starszych niuniach (B3, B4) mieliśmy mcPersony i tam jak kręciłeś kierownicą, obkręcał się razem z kołem wokół własnej osi amor z resorem czyli mcperson. Żeby miał lekko zamonowany był on na łożysku, ale właśnie wczoraj wyczytałem (nota bene tutaj), że B5 nie ma już mcPersonów tj, podczas kręcenia kierą resor i amor stoją w miejscu.

Opublikowano
  • Autor

a może jednak przegub? :mysli: to typowy objaw

Jednak podjechalbym do mechaniora dobrego i sprawdzil przeguby.

Juz byłem, na 100% to nie przegub, to są raczej pojedyncze stuki a nie drapanie.

Mechanik sprawdził (dokładnie?) wszystkie elementy: łączniki, końcówki wahaczy oraz drążków i nic.

Na pewno zawitam jeszcze do niejednego.

B5 nie ma już mcPersonów tj, podczas kręcenia kierą resor i amor stoją w miejscu.

Tak, zgadza się.

Zastanawiam się czy może to być związane ze zwrotnicą, u Ciebie w B5 zwrotnice są stalowe w B6 alu ale konstrukcja jest taka sama. Tylko że sama zwrotnica nie ma ruchomych cześci.

Opublikowano

Witam, mam to samo tylko ja jeszcze jak jadę po drobnej kostce to mi tłucze się pod stopami ale na skręconych powoli prostując koła też mam, no i sprawdzałem u mechanika i stwierdził lewy dolny wachacz, te stuki na kostce to może i wina wachacza ale to skręcanie :mysli:

Opublikowano

stawiam na przekładnie kierowniczą :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Panowie, z pomocą szwagra znaleźliśmy przyczynę.

Jednak wahacz, górny, gałka wahacza wydaje dziwne dzwięki podczas skrętu kół i to ona stuka.

Teraz zastanawiam się jak to jest z reklamacją....

Na wahacz pewnie jakaś jest, ale czy poniosę koszty jego powtórnej wymiany :confused4:

Opublikowano

masz coś pecha do tego mechanika :evil:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, mam to samo tylko ja jeszcze jak jadę po drobnej kostce to mi tłucze się pod stopami ale na skręconych powoli prostując koła też mam, no i sprawdzałem u mechanika i stwierdził lewy dolny wachacz, te stuki na kostce to może i wina wachacza ale to skręcanie :mysli:

U mnie też stukało na kostce. Wymieniłem prawy górny przedni wahacz i jest cisza :decayed:

mtytus - idąc Twoim śladem sprawdziłem też luzy w całym zawieszeniu i na moje szczęście tylko ten wahacz należało wymienić.. ufff

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

NO to juz sam nie wiem .. u mnie przy skręcia kołami jest takie drapanie .. wymieniłem prawy górny wahacz i jeszcze bardziej teraz " drapie" w prawym kole..a do pełni szczęscia jak jade i "energicznie" zmieniam biegi to jest takie "puk" :kwasny: też w prawym kole .. jak sprawdzić co w trawie piszczy ?

Opublikowano
  • Autor

U mnie dodatkowo takie "puk" słychać jak szybko wchodzę w zakręt? tylko że z lewej strony. Jak byłem u mechanika to odkręcił górny prawy wahacz, popatrzył, powiedział że jest ok, przykręcił z powrotem i był spokój przez dwa tygodnie, a teraz znowu stuka.

Zastanawiam się czy może wyrabiać się ten otwór w zwrotnicy do którego wchodzą końcówki wahaczy?

Opublikowano

U mnie dodatkowo takie "puk" słychać jak szybko wchodzę w zakręt? tylko że z lewej strony. Jak byłem u mechanika to odkręcił górny prawy wahacz, popatrzył, powiedział że jest ok, przykręcił z powrotem i był spokój przez dwa tygodnie, a teraz znowu stuka.

Zastanawiam się czy może wyrabiać się ten otwór w zwrotnicy do którego wchodzą końcówki wahaczy?

sprawdż koniecznie,może inny mechanik?

Opublikowano
  • Autor

sprawdż koniecznie,może inny mechanik?

ale który ?? :( myślałem jechać do sokola

Opublikowano

Pewnie że możesz, :)

Opublikowano

Teraz tak stuka , że az sie pewnie ludzie na ulicy oglądają..i to mi sie wydaje że po prawej stronie cała akcja sie dzieje :mysli:

Możliwe ze to przegub albo jakieś koncówki ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.