Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po kupnie samochodu padł silnik


admin20

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że mój błąd. Teraz szukam jakiegoś silnika apu. Człowiek uczy się na własnych błędach ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszła chmura z wydechu to pewnie turbo powiedziało papa :kwasny: bo ono jest najbardziej czułe na brak smarowania. Olej motul jest bardzo dobry ale pewnie wcześniej było lane jakieś dziadostwo. Aaaa... i nie słuchaj podpowiedzi typu "Trzeba było zalać jakiegoś 10w40" Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszła chmura z wydechu to pewnie turbo powiedziało papa :kwasny: bo ono jest najbardziej czułe na brak smarowania. Olej motul jest bardzo dobry ale pewnie wcześniej było lane jakieś dziadostwo. Aaaa... i nie słuchaj podpowiedzi typu "Trzeba było zalać jakiegoś 10w40" Pozdro!!!

Czyli jak poszedł biały dym to po turbo? Właśnie może coś od turbo odpadło a nie silnik strzelił bo coś mi się wydaje że było słychać.... silnik nie zgasł tylko biały dym poszedł i stanąłem... hmm mam nadzieję że to tylko turbo walło a nie silnik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie też mi się raz zapalila kontrolka oleju,zatrzymalem się sprawdziłem olej było 3/4 na bagnecie odpaliłem wszystko ok,pojeździłem tak z 2 tygodnie silnik zaczął chodzić jak diesel zdjąłem pokrywę zaworów a tam zonk zdjęcia masz u mnie w wątku :wink: ogólnie walki w głowicy się zatarły i do czyszczenia cały silnik był

---------- Post dopisany at 23:31 ---------- Poprzedni post napisany at 23:31 ----------

a olej byl świeży Castrol :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie też mi się raz zapalila kontrolka oleju,zatrzymalem się sprawdziłem olej było 3/4 na bagnecie odpaliłem wszystko ok,pojeździłem tak z 2 tygodnie silnik zaczął chodzić jak diesel zdjąłem pokrywę zaworów a tam zonk zdjęcia masz u mnie w wątku :wink: ogólnie walki w głowicy się zatarły i do czyszczenia cały silnik był

---------- Post dopisany at 23:31 ---------- Poprzedni post napisany at 23:31 ----------

a olej byl świeży Castrol :decayed:

Ale też Ci zaczął kopcić na biało? dopiero w poniedziałek będę wiedział co poszło bo teraz nie mam czasu. jak by co to dam zdjęcia:)

---------- Post dopisany 08-08-2012 at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany 02-08-2012 at 11:22 ----------

po odkreceniu góry i dołu silnika okazało się że tłok się urwał:-( ku...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest 208tyś. ale doczytałem się po jego dodawaniu postów że jak go kupił to było 195tyś km i nie jest możliwe żeby przez ponad 2 lata zrobił tylko 13 tyś.

---------- Post dopisany at 11:32 ---------- Poprzedni post napisany at 11:31 ----------

patrzyłeś czy olej nie pływa w zbiorniczku od płynu chłodzącego?

nie patrzyłem ale jak by był to więcej płynu w zbiorniku by było a jest normalnie stan.

Jest możliwe ze robi 6,5 tys. Ja ostatnimi czasy robie 3 tys w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię nie całe 10 tyś rocznie a mój na dzień dzisiejszy ma 59 tyś z 96 r jak go wziąłem w kwietniu ubiegłego roku miał 48 tyś tak więc bywa i tak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was, kupił dojechaną fure a Wy tu czarujecie. Dal ciala, że jechal, ale bez przesady. Urwany tlok to wyrazne zmeczenie materialu a nie krotki brak smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu wszystkiego jest dziura w bloku;p turbo ma duże luzy a więc silnik nie był oszczędzany....:( Już jest robiony przeszczep na nowy silnik (używka z a6) i turbo:) Mam nadzieję że chociaż na tym pojeżdżę dłużej:)

Chciałem się jeszcze tylko zapytać który motul wlać 5w40 specific czy raczej 5w40 x8100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu wszystkiego jest dziura w bloku;p turbo ma duże luzy a więc silnik nie był oszczędzany....:( Już jest robiony przeszczep na nowy silnik (używka z a6) i turbo:) Mam nadzieję że chociaż na tym pojeżdżę dłużej:)

Chciałem się jeszcze tylko zapytać który motul wlać 5w40 specific czy raczej 5w40 x8100?

x8100 na spokojnie wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu wszystkiego jest dziura w bloku;p turbo ma duże luzy a więc silnik nie był oszczędzany....:( Już jest robiony przeszczep na nowy silnik (używka z a6) i turbo:) Mam nadzieję że chociaż na tym pojeżdżę dłużej:)

Chciałem się jeszcze tylko zapytać który motul wlać 5w40 specific czy raczej 5w40 x8100?

pochwal sie jeszcze ktory to taki klubowicz Ci to pogonil??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co Wy auta od forumowiczow sa zawsze w 100% bezwzglednie idealne jak z fabryki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię nie całe 10 tyś rocznie a mój na dzień dzisiejszy ma 59 tyś z 96 r jak go wziąłem w kwietniu ubiegłego roku miał 48 tyś tak więc bywa i tak :hi:

godziny Ci sie pomyliły, wieczorynki dla dzieci sa o 19...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię nie całe 10 tyś rocznie a mój na dzień dzisiejszy ma 59 tyś z 96 r jak go wziąłem w kwietniu ubiegłego roku miał 48 tyś tak więc bywa i tak :hi:

godziny Ci sie pomyliły, wieczorynki dla dzieci sa o 19...

:facepalm::facepalm:

Poczytaj moze jego watek nim palniesz kolejna glupote..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię nie całe 10 tyś rocznie a mój na dzień dzisiejszy ma 59 tyś z 96 r jak go wziąłem w kwietniu ubiegłego roku miał 48 tyś tak więc bywa i tak :hi:

godziny Ci sie pomyliły, wieczorynki dla dzieci sa o 19...

myślę że już powinieneś być wykąpany i paciorek odmówić w intencji by tobie nie padł Ile ty masz zdjęte z licznika km to wolał byś ł nie wiedzieć jak już tak sie srasz : Bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do forumowicza nie będę się wypowiadał. nie jego wina bo dzisiaj z mechanikiem się dopatrzyliśmy i wyszło na to że śruba trzymając korbowod pękła i zaczęło stukać po czym pewnie druga pękła i doszło do dalszego uszkodzenia:-( no cóż... poszedł pech.... moja piękna ma już nowe serce i niedługo wyruszy na ulicę :-)

zastanawia mnie tylko to że mechanik chce wlac nie 5w40 tylko jakiś polsyntetyk... 10w... bo nie wiadomo jaki olej był lany do nowego silnika? co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej 5W40 i koniec

a jak mi wyplucze wszystko i zapchaja się przeloty oleju? sam już nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja pamiętam jak w poprzednim aucie wymieniałem silnik to też miałem dylemat co zalać.

Szkoda że tak nie fartownie zacząłeś... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...