Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwumas A4 b8 czy ktoś robił?


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś robił dwumas w tym modelu? Jakie mieliście objawy? Jakie koszty? Zastanawiam się czy z moim coś się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

162000km na rozgrzanym silniku minimalnie slychać taki podobny dźwięk jak dwumas ale trzeba dobrze się wsłuchać

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 11:10 ----------

odgłos z okolic skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ idealnie, tylko zastanawiam sie właśnie odnośnie tego dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie:)

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po sprawdzaniu auta kolegi - dwumas będzie do wymiany.

W czasie postoju i pracy na biegu jałowym z tyłu silnika gdzieś z dołu (wyraźniej stojąc od strony turbo) dochodzą co jakąś chwilę stuki - takie trochę głuchę podobne do wybitego zawieszenia, po wysprzęgleniu stuki ustają podobnie po delikatnym dodaniu gazu.

dotyczy CAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno było słychać ten dwumas? Auto jeździło jakoś inaczej czy normalnie?

---------- Post dopisany 07-08-2012 at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2012 at 12:19 ----------

czy jest możliwe że dwumas odzywa się przy odpaleniu auta jak jest zimne? Zaczęło mi trząść budą tak przez 2 sek kilka razy i ustaje , czy to może być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno było słychać ten dwumas? Auto jeździło jakoś inaczej czy normalnie?

---------- Post dopisany 07-08-2012 at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2012 at 12:19 ----------

czy jest możliwe że dwumas odzywa się przy odpaleniu auta jak jest zimne? Zaczęło mi trząść budą tak przez 2 sek kilka razy i ustaje , czy to może być coś innego?

Ja bym jeszcze trochę pojeździł i czekał co się będzie działo:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że przy tym przebiegu dwumas poleciał, chyba, że jakiś wybitny kierowca wcześniej tym jeździł:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że przy tym przebiegu dwumas poleciał, chyba, że jakiś wybitny kierowca wcześniej tym jeździł:polew:

No właśnie to zaczyna być normą że przy takich przebiegach zaczyna się sypać sprzęgło z dwumasą w nowszych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to normalka że już przy takich przebiegach dwumasy siadają, odzywają się już przed 200 - toma tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymianiełem dwumas w tym miesiącu (a4 b8 2.0tdi). Objawy stukanie i lakkie poszarpywanie silnikiem na wolnych obrotach. Koszty 1800zł dwumas SASCH (oczywiscie nowe, jakby było LUK byłoby drożej i nie są zamienne) + 100zł łożysko (wyciskowe czy oporowe). Objawy ustąpiły ale teraz mam problem z wbieraniem biegów (ale to juz opisałem w nowym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robiłeś razem ze sprzęgłem? Ile kosztowała Ciebie robocizna. Ile też miałeś nalatane w swoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robiłeś razem ze sprzęgłem? Ile kosztowała Ciebie robocizna. Ile też miałeś nalatane w swoim aucie?

Wymianiałem tylko dwumas (1800zł sasch) i łożysko oporowe. Tarcza była gruba i mechanik stwierdził że nie ma sensu wymieniać. Za robociznę (wymiana dwumasy + wymiana kompletnego rozrządu) dałem 800zł. Jeżeli chodzi o latanie to budzik pokazuje 228tkm i jest to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd wymieniałeś przy 228 tkm? wcześniej nie był wymieniany? Co do dwumasu to słyszałem że trzeba ze sprzęgłem. Ile kosztowały Ciebie części rozrządu bo również się do niego przymierzam? Jakie części i jaki ich koszt? Ja się zbliżam do 170tkm i rozrząd przymierzam się zrobić wcześniej niż wg książki. (180tkm) jakoś im nie ufam :)

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

rozrząd wymieniałeś przy 228 tkm? wcześniej nie był wymieniany? Co do dwumasu to słyszałem że trzeba ze sprzęgłem. Ile kosztowały Ciebie części rozrządu bo również się do niego przymierzam? Jakie części i jaki ich koszt? Ja się zbliżam do 170tkm i rozrząd przymierzam się zrobić wcześniej niż wg książki. (180tkm) jakoś im nie ufam :)

---------- Post dopisany 29-09-2012 at 07:27 ---------- Poprzedni post napisany 31-08-2012 at 22:45 ----------

Jakie macie doświadczenie z dwumasą i ile kosztowała was wymiana w B8.Ile zapłaciliście za kompletny dwumas ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej pisałem u kolegi stuka - słyszalne puknięcia na jałowym, nieco telepie silnikiem i troszkę bujnie obrotami w czasie jazdy nieodczuwalne - choć ja tym autem nie śmigam to nie dam głowy czy pzy zmianach obciążenia czy biegów coś się odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...