Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby odbior i 2 błędy w radiu Concert 3


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

'ja mam sedana więc z końcówką AF nie podejdzie :(
u siebie mam taki wzmacniacz włożony http://3.allegroimg.pl/s400/17/63/58/44/87/6358448739 (8e5 035 225 d)

do niego mam wpięte trzy wtyczki. Żeby radio concert 3 mogło poprostu odbierać stacje radiowe muszę ciągnąć jeszcze kolejny przewód i wymienić ten wzmacniacz na 4 wtyczki??

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedana są też AF ,co do podłączenia teraz masz 2 okrągłe i 1 płaska,w AF nie podłączasz przewodu diversity,tylko przekładasz wtyczkę płaską,fm1 i dołożony przewód do fm2 ,czyli tak samo jak wcześniej 3 wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie bo ja mam 3 okrągłe i jedną (mase) płaską. szukam wzmacniacza z końcówka af do sedana ale nie mogę takiej znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałem pod te 2 kable(jeden antenowy drugi to diversity) i cały czas był błąd 2 anteny,podłączyłem na krótko kabel zamiast kabla od diversity i wszystko działa ,zero błędów ,nie wiem czemu nie można podłączyć przez kabel który już jest,u mnie leży za radiem i tyle

Może miałeś uszkodzony kabel? Ja przy Symphony 3 zmieniłem wzmacniacz na AF i wykorzystałem kabel od diversity, wszystko działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbował rozgałęzić kabel antenowy? tzn. wykorzystać jedną antene ale podłączyć ją do dwóch wejść w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, a jeśli wcześniej siedziało w aucie RNS-E, to trzeba zmieniać wzmacniacz? Bo po drugiej z kolei kradzieży RNS stwierdziłem, że na razie włożę "byle co grało" i kupiłem Concert III. Radio działa i płyty CD odtwarza, ale nie łapie praktycznie żadnej stacji. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić wzmacniacz albo chociaż odpiąć jeden kabel antenowy (diversity w rns-e).

Tzn. wypiąć z wtyczki? Nie uszkodzi się wtyczki w ten sposób? (zależy mi na tym, żeby to było odwracalne) I który wypiąć?

EDIT:

Ok. Ogarnięte. Wypięcie anteny diversity pomogło i wszystko śmiga.

Edytowane przez Yuri22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w concert III wypięcie jednej wtyczki nie pomaga.. co za patologia z tą anteną :facepalm:

No jak nie pomaga, jak właśnie ja wypiąłem jedną i jak ręką odjął. Wyszukuje wszystkie stacje, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w concert III wypięcie jednej wtyczki nie pomaga.. co za patologia z tą anteną :facepalm:

No jak nie pomaga, jak właśnie ja wypiąłem jedną i jak ręką odjął. Wyszukuje wszystkie stacje, itp.

Z nadzieją spróbowałem jeszcze raz z odłączeniem drugiej wtyczki od anteny ale to nie działa. wyszukuje stacje ale odbiór cały czas "śnieży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w concert III wypięcie jednej wtyczki nie pomaga.. co za patologia z tą anteną :facepalm:

No jak nie pomaga, jak właśnie ja wypiąłem jedną i jak ręką odjął. Wyszukuje wszystkie stacje, itp.

Z nadzieją spróbowałem jeszcze raz z odłączeniem drugiej wtyczki od anteny ale to nie działa. wyszukuje stacje ale odbiór cały czas "śnieży".

Może to jeszcze kwestia wzmacniacza? Widocznie u mnie ten, który był ori od RNS-E daje sobie radę z Concertem. U Ciebie może już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF jest chyba tylko w kombi. W sumie odzwyczaiłem się już od słuchania stacji radiowych :D nagrywam sobie CD mp3 raz na tydzień i przynajmniej nie słucham głupich reklam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w sedanie wtyczki nie mogą być wpinane tak od góry :o Problem jeszcze będzie z tymi wtyczkami bo u mnie one wszystkie wchodzą od boku a tu widzę że jakoś od góry.


Kupiłem ten wzmacniacz z końcówką AF, pisaliście że będzie pasował a tu d*pa.. Nie pasuje, chyba że mam go przywiązać na sznurku od snopowiązałki?

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz AF jest z b7 i możliwe że tu jest różnica,co do podłączenia,kostki mogą się różnić,ja podłączyłem bez tych kolorowych plastikowych kostek ,wystarczy trochę poizolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...