Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby odbior i 2 błędy w radiu Concert 3


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

A nie próbował nikt z uruchomieniem wzmacniacza poprzez tzw. separator ? Gdzie daje się napięcie na wtyczkę ? Bo wiadomo, że jak pozbawiamy sterowania diversity to wzmacniacz nie jest wzbudzany i wtedy odbiór jest słabiutki... Nie wiem czy akurat tak działa wzbudzenie poprzez 12V z radia czy jak ale myślę, że jakby wzmacniacz działał to i na jednej antenie by było ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez separator podłączasz w przypadku niefabrycznego radia (które nie ma zasilania na "gorącej" żyle antenowej). W przypadku fabrycznego radia to się mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wzbudzić ten wzmacniacz ? Zostaje tylko wymiana na ten z dwoma wyjściami fm ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie radio chcesz podłączyć.  Używane wzmacniacze są już leciwe i jaki trafisz to loteria. Jeśli zamierzasz pojeździć autem to zainwestowałbym w nowy "mały" wzmacniacz z B7 z jednym wyjściem (AM/FM) i FZV OUT  8E9 035 225. Na inne kombinacje szkoda czasu i nerwów jak radio zaczyna gubić fale w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori mam instalację z anteną fm i diversity, jak w b6 teraz chcę podłączyć concerta 2+ (zwany III) z B7. Antena ok, ale zostaje diversity... Myślałem na prosty rozum, że jak damy napięcie na diversity to wzbudzi wzmacniacz i wzmocni sygnał na antene fm, ale to takie moje domysły i pewnie się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co chcesz zrobić jest adapter (kwestia czy i tak nie trzeba wymieniać wzmacniacza) https://allegro.pl/adapter-antenowy-diversity-audi-rns-e-i6070758568.html
Tu tez coś jest w tym temacie

 

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest opisane, że takie połączenie się nie sprawdza, i zostawia się tylko antenę fm... Diversity wisi luzem... Jak są wpięte dwie to szumy itp... no nic będe kombinował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 avant Concert 2+ działa bez problemu na małym wzmacniaczu przy jednej antenie -sprawdzone. Ale wzmacniacz musi być 100% sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko tam pewnie jest wzmacniacz załączony cały czas z radiem, a w b6 według potrzeb z diversity ;) ale dobrze wiedzieć, że ten mały wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę na te wzmacniacze i sprawa jest banalnie prosta. W B6 jest podwójna wtyczka IF IN i FM1 OUT a w B7 podwójna wtyczka FM1 i FM2 OUT, wystarczy zmienić wzmacniacz na AF i przy radiu zmienić wtyczkę ISO DIN FM na Fakra i po sprawie (albo zastosować przejściówkę). Nie potrzeba ciągnąć żadnych przewodów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert 2+ (III) nie korzysta z diversity..... Antena pod te radio ma tlko dwie głowice poprosty zwykłe, FM1 i FM2 , bez diversity i wymaga własnie specjalnego numeru wzmacniacza ktory ma wyjscie FM1 out i FM2 out . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że CIII nie wspiera diversity, ale wydaje mi się, że jakby jakoś ten obecny wzmacniacz z b6 z diversity wzbudzić to wystarczyłaby ta jedna antena fm1 :P ale już teraz sprawa wyjaśniona, na wiosnę się pobawię i podmienie wzmacniacz na ten z końcówką AF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało by Ci sie to , diversity to informacja zwrotna z radia o sile sygnału, na jej podstawie wzmacniacz wybiera z której anteny w aucie ma korzystać. 

To nie jest zwykłe +12 itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiałeś moje wątpliwości ;) Zostaje podmiana wzmacniacza na ten z fm1/fm2 out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest .

Przerabiałem temat w poprzedniej b6 :)

W Concercie III jak dłużej wciśniesz przycisk chyba MENU to otwiera Ci się ukryte menu gdzie widać siłe sygnału FM1 i Fm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dokładasz wzmacniacz AF ,ciągniesz kabel od niego do radia i wszystko działa jak należy , kombinowałem na wiele sposobów i tylko ten zadziałał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, greg2505 napisał:

ciągniesz kabel od niego do radia

jak mam diversity to mogę to wykorzystać jako połączenie fm2 przecież ;)

chyba, że jeszcze coś innego trzeba pociągnąć ? ? ? 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wykorzystać diversity i nie działało, done fm2 in przepiołem do AF, wcześniej miałem B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg2505, na razie kupię sobie wzmacniacz i na wiosnę podziałam jak coś :P Dziś założyłem, mimo błędu jednej anteny stacje łapie :P Też miałem błąd kodowania jak Ty, ale poprawne kodowanie i został tylko ten z jednej anteny :P

Przejrzyj swoje kodowanie i porównaj do tego:

concert 2+ coding.png

Przy standardowym nagłośnieniu i wzmacniaczu w bagażniku co wybrać w kodowaniu sound system ? +2 Avant with passive Speakers ? czy 0 ?

Co to jest ta opcja +1 = Digital Sound System ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...