Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby odbior i 2 błędy w radiu Concert 3


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię żeby była różnica między b6 i b7. Jedna wtyczka jest na pewno inna, ale wystarczy trochę ją przyciąć i pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żeby to w miarę dobrze się trzymało i kupiłem też te wtyki pod kątem 90 stopni ale niestety wzmacniacz AF jest dużo mniejszy i ma inne styki niż te które były montowane w B6. Szkoda tylko że nikt na forum o tym nie napisał i 120 zł poszło się kochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie co prawda Avant, kupiłem af podłączyłem i poza wtyką i tym że musiałem ciągnąć kabel do radia , wszystko pasiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u mnie też już by grało bo obie anteny mam na "ON" po przytrzymaniu przycisku "MENU", problem jest tylko z przymocowaniem tego wzmacniacza a o zmianie tego uchwytu na szybie nie ma mowy bo jest przyklejony na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączając fm2 trzeba ciągnąć przewód do prawej bocznej tylnej szyby i do kolejnego wzmacniacza? Czy wystarczy podłączyć radio 2 przewodami antenowymi ze wzmacniaczem AF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam fabrycznej instalacji diversity.
Do wzmacniacza idzie standardowo FM1  OUT. Przy wzmacniaczu AF dodatkowo FM2 OUT, greg2505 czy masz instalację z prawej strony i we wzmacniaczu 8E9 035 225 AF  wpięte FM2 IN.

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diversity nie podłączasz, resztę tak jak jest i dodatkowo ciągniesz kabel od wzmacniacza fm2 out do radia, przy radiu jest fm1 który łączysz z dołożonym fm2 dedykowaną przejściowką , po tym zabiegu zostaje 1 błąd 1044 , nie wiem dlaczego ,Może radio z b7 i w b6 generuje ten błąd , ale wszystko działa jak należy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 01044 jeżeli o taki chodzi Tobie to niepoprawne zakodowanie radia,też taki miałem. Po poprawnym zakodowaniu błąd znika. A co do anteny u mnie w chorusie 2 była 1 wtyczka anteny,po podłączeniu do concert 2+ wywala błąd 2 anteny ale samo radio odbiera dobrze,tak samo jak chorus 2. Więc nie będę kombinować ze zmianą wzmacniacza anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz obecnie kodowanie i czy masz zmieniarkę cd,kiere MF, i czy masz suba w bagażniku?

Looknąłem w Twój temat o Aucie

Kodowanie powinno być 0310321

Jeżeli dalej wyrzuca błąd przy takim kodowaniu to coś gryzie się z kierą MF od b7 (zakładam ze moduł pochodzi od b7)

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moduł od b7 inaczej mf by nie działała ,spróbuje tego kodowania jak kabel naprawię bo coś nie chce mi z autem łączyć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg2505  napisałeś, że "fm1 który łączysz z dołożonym fm2 dedykowaną przejściowką" jak FM1 i FM2 łączy się razem przy radiu to nie widzę sensu ciągnięcia 2 przewodu, bo to połączenie można zrobić zaraz przy wzmacniaczu. 
Czy chodzi o taką przejściówkę, jeśli nie to prośba o podesłanie linka do tej dedykowanej przejściówki.

https://www.tme.eu/pl/details/ad.ant.n05/wtyki-i-adaptery-anten-samochodowych/4carmedia/    2in1

https://www.tme.eu/pl/details/ad.ant.n04/wtyki-i-adaptery-anten-samochodowych/4carmedia/    2in2

Pytanie gdzie podpiąć FM2 IN.  Może ktoś dysponuje nr wzmacniacza który obsługuje FM2.
Pozostaje prawa strona albo tylna szyba.

FZV jest anteną centalnego zamka.
wzmacniacz.jpg

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenowy-audi-rns-e-audi-rns-e-fakra-i5077066711.html

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

antenowy-audi-rns-e-audi-rns-e-fakra-i5077066711.html

http://allegro.pl/adapter-antenowy-audi-rns-e-audi-rns-e-fakra-i5077066711.html

Ten z linka który podałeś ma tylko jeden wtyk FM1.
Takiego dokładnie używam i 5 lat działał ze wzmacniaczem na jednym przewodzie, dopiero od miesiąca pojawiły się zaniki sygnału poza miastem.

Jakie powinny być prawidłowe wartości w przypadku dobrego odbioru w bloku 56-Radio, grupa 8 SignalStrength --> tuner I przy otwartym bagażniku mam 50 przy zamkniętym 20.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucałem z telefonu i coś nie tak poszło,wrzucam jeszcze raz http://allegro.pl/adapter-antenowy-audi-rns-e-audi-rns-e-fakra-i5077066711.html

do czarnej wtyczki podłączasz fm1,do wolnego miejsca w białej fm2,biała wtyka do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem taki przewód już mam i do niego nie trzeba ciągnąć dodatkowego koncentryka bo jest to pojedynczy wtyk w podwójnej obudowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej podwójnej obudowie jeden kabel jest zamontowany ,a drugi dokładasz właśnie fm2 ,jak będę miał czas to wyjmę radio i zrobię zdjęcie jak to wygląda,po co by robili podwójną obudowę ,w concert III masz 2 wejścia antenowe właśnie pod tą kostkę

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj radia teraz napisałeś jaśniej i wiadomo o co chodzi :) 
Są gotowe podwójne przelotki bez konieczności dokładania ale jak kto woli.  Bardziej interesuje mnie jak wygląda sprawa z FM2 IN i logi z bloku 56-Radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...