Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temp. oleju.


rawablus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Panowie , prawdopodobnie mam problem z czujnikiem temp oleju. Wygląda to tak ze po przejechaniu paru km temperaturka ładnie sie podnosi do 90 st i nagle wyskoczy na maxa , albo poprostu wariuje raz w lewo raz w prawo ale nigdy nie zejdzie poniżej 90 st na rozgrzanym oleju. Jest tez tak ze na zimnym silniku po włączeniu zapłonu od razu wskoczy na max. Stawiał bym na czujnik ale jest jeszcze jeden myk , jak mi wskazóweczka wyskoczy albo zacznie wariowac to po porzadnym strzale z plaskacza w deske rozdzielczą od góry zaczyna dobrze wskazywać , po czym znów wariuje. Możliwe ze coś nie tak z deską rozdzielczą ? No i gdzie znajduje sie ten czujnik w ADR-ku ? ADR 96 rok. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp oleju znajduje się zaraz obok czujnika ciśnienia oleju. Oba są na podstawie filtra oleju. Dojście jest do nich kiepskie bo od góry przysłania kolektor ssący, a od dołu to za wiele nie widać. Ja przy zmianie czujnika ciśnienia oleju demontowałem kolektor ssący wraz z przepustnicą (dobra okazja aby wyczyścić :decayed:) W twoim przypadku wydaje i się że coś w liczniku się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinny być dwa czujniki od oleju ?? U mnie z wiązki wychodzą dwa pojedyńcze przewody. Jeden wchodzi do czujnika w podstawie filtra i ma kolor szaro-bialy. Natomiast jeden przewód niebiesko-biały jest niepodłączony do niczego... Nie widziałem tam żadnego drugiego czujnika i nie widzę żeby do czegokolwiek on pasował. Jest ktoś w stanie na postawie koloru przewodu stwierdzić którego czujnika mi brakuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...