Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżanie na sprężynach


Armisak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Mam pytanko odnośnie obniżenia audi b6.Zapewne mam zawieszenie 1ba standard i jakbym włożył tylko sprężyny obniżające -30 mm bez wymiany na nowe amorki to jakoś ujdzie ? Czy trzeba amortyzatory koniecznie też wymienić?.Jeżeli chodzi o stan amorków to są w dobrym stanie.

Jeszcze jedno pytanko a takie sprężyny s-line gdzie mógłbym kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny z s-line obniżają -2cm jeśli chcesz więcej to np. H&R, Sparco itp itd. Spokojnie możesz takie zamontować na seryjne amortyzatory. Chyba że sprężyna obniży więcej jak 4cm to wtedy potrzebne są sportowe amortyzatory. Kupić możesz w ASO ale to bardzo droga sprawa. Szukaj na aukcyjnych portalach tam można coś ciekawego wyrwać za około 300zł. Poczytaj przyklejone tematy odnośnie kategorii wagowych auta bo to bardzo ważne przy wymianie sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat. A4 B6 1.8T Quattro, standard 1BA, na chwile obecna jest trochę koza (stoi równo, na 4 kołach jest po 68,5cm). Podobnie jak u kolegi amorki seria, wiec wchodziły by w grę tylko sprężyny. Z dorwaniem s-line używek ciężki temat:). Z tego co widzę na słupku autko chodzi w kategori wagowej PRZÓD - 1100kg, TYŁ 1050 KG, na wlepce w kufrze mam klasę (PRZÓD - 0JK klasa wagowa 10, TYŁ - 0YM klasa wagowa 12).

Myślałem o Eibach nr seryjne poniżej:

1. E10-15-003-04-22, Przód - 1090kg, Tył - 1135kg.

2. E10-15-003-05-22, Przód - 1165kg, Tył - 1135kg.

Które powinny bardziej podejść, żeby w miarę równo usiadła przód/tył. Czy może są jakieś bardźied dopasowane tylko tak szukam?! -3cm spokojnie by mi wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z dopasowaniem seryjnych po kategoriach wagowych jest bardzo ciężko. Mimo że dobierzesz odpowiednio to i tak różnie auta siadają. POwiedziałbym że to loteria.Lepiej polecam kupić springi np eibach, weitec, H&r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat. A4 B6 1.8T Quattro, standard 1BA, na chwile obecna jest trochę koza (stoi równo, na 4 kołach jest po 68,5cm). Podobnie jak u kolegi amorki seria, wiec wchodziły by w grę tylko sprężyny. Z dorwaniem s-line używek ciężki temat:). Z tego co widzę na słupku autko chodzi w kategori wagowej PRZÓD - 1100kg, TYŁ 1050 KG, na wlepce w kufrze mam klasę (PRZÓD - 0JK klasa wagowa 10, TYŁ - 0YM klasa wagowa 12).

Myślałem o Eibach nr seryjne poniżej:

1. E10-15-003-04-22, Przód - 1090kg, Tył - 1135kg.

2. E10-15-003-05-22, Przód - 1165kg, Tył - 1135kg.

Które powinny bardziej podejść, żeby w miarę równo usiadła przód/tył. Czy może są jakieś bardźied dopasowane tylko tak szukam?! -3cm spokojnie by mi wystarczyło.

Poszły Eibachy E10-15-003-05-22. Narazie na seryjne amory bo szkoda było wywalać skoro były w dobrym stanie. Przód -3cm, tył - 3.5cm. Jest na pewno twardziej niż na serii ale prowadzenie bez porównania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...