Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C5 AVANT 2.8 99r


KoSiaK8891

Rekomendowane odpowiedzi

PRODUCENT : Audi

MODEL : A6 C5

ROK : 1999

SILNIK : 2.8 V6 ALG

MOC : 193 km

RODZAJ PALIWA : benzyna + podtlenek LPG

MAX. MOMENT OBROTOWY : 280Nm

UKŁAD DOLOTOWY : seria

UKŁAD WYDECHOWY : seria

ZAWIESZENIE : 1Be

UKŁAD HAMULCOWY : przód seria tył zimmerman sport 245mm (nawiercane)

KOŁA : lato: oryginalne audi rs 6 19" zima:oryginalne audi 16"

BODY-KIT : seria

ŚRODEK : pół kubełki itd :)

CAR-AUDIO : seria

DOKONANE ZMIANY : wymiana hamulców na zimmermann sport, kupione kółka na lato, wypolerowane lampy przód i tył, pomalowane zaciski hamulcowe, odmłodzone plastiki pod maską :)

PLANOWANE ZMIANY :

zewnętrznie przerobić ją na rs6

wstawić dużą navi

przyciemnić delikatnie szyby

wstawić instalacje grzanych zydelków co by w pupke ciepło było :P

przelotowy wydech oraz dolot z kwasiaka

pomalować dokładki w kolor nadwozia

zamontować czujniki parkowania przód tył

zamontować adapter mp3 :)

Witam od 27.07.212r stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem auta jakim jest audi a6 c5 avant z 99r z silniczkiem 2.8 benzynka i skrzynią tiptronic :)

Z ogólnego wyposażenia jakie auto posiada to :

-wspomaganie kierownicy

-4x air bag

-4x el. szybki

-2x el. lusterka grzane

-nawigacja w zegarach

-el. sterowane fotele

-pełny FIS

-dwu strefowy klimatronik

-światełka xenon ze spryskiwaczami

-ABS

-ASR

-centrany zamek (otwieranie i zamykanie szyb z pilota)

-el. szyberdach

-zawieszenie 1BE

-pakiet oświetlenia kierowcy oraz pasażerów

-kierownica od s-line

-siedzenia pół kubełki

i coś jeszcze napewno się znajdzie :P

Autko szukałem ponad pół roku czasu wcześniej jeździłem w barwach A4 KLUB POLSKA tak więc nadal pozostaje w rodzinie AUDI. Jedynie czego mi brakuje w tym samochodzie to wiadomo napędu quattro oraz tempomatu ale ciesze się z tego co mam :). Na dobry początek w aucie będzie zrobiona podstawa czyli rozrząd wszystkie filtry oleje itd a później się pomyśli nad jakąś ściemą szybek jakiś aluskach i napewno pełny przelotowy wydech :) a później się zobaczy :)

Kilka zdjęć na szybkiego ponieważ pogoda nie bardzo ostatnio dopisuje :

DSC_0582.jpg

DSC_0583.jpg

DSC_0590.jpg

DSC_0581.jpg

DSC_0597.jpg

DSC_0600.jpg

DSC_0599.jpg

DSC_0602.jpg

A więc na dobry początek w aucie zostało powymieniane:

-rozrząd

-olej w silniku

-olej w skrzyni biegów

-filtr oleju

-filtr oleju w skrzyni biegów

-filtr paliwa

-filtr powietrza

-filtr kabinowy

-świece zapłonowe

-płyn hamulcowy

-odgrzybiona klimatyzacja

-kupno nowych opon zimowych

Po tych wszystkich podstawowych wymianach przyszedł czas na drobne modyfikacje w samochodzie (na chwilę obecną nic wielkiego, ponieważ dużo pieniędzy poszło na wesele ale zawsze coś)

03.10.2012r

pierwsze co zostało powymieniane to oświetlenie wnętrza na ledowe oświetlenie tablicy również led i żarówki do świateł postojowych (tak również oczywiście led :P )

dsc0534te.jpg

avatarxdy.jpg

28.10.2012

Dzisiaj została zamówiona manetka od tempomatu tak więc niedługo zawita tempomacik :)

56157969.jpg

7.11.2012

przyszedł czas na wymianę tylnych tarcz hamulcowych wybór padł na tarcze zimmerman sport 245mm

dsc0002wz.jpg

dsc0158ul.jpg

KWIECIEŃ 2013

Wpadły kółka od audi RS6 C5 19" i oponki Continsport przód 235/40/19 i tył 245/35/19

qzmj.jpg

54nr.jpg

WRZESIEŃ 2013

odgrzewam troszkę temacik tak więc może i drobne zmiany w stosunku do innych kolegów z forum ale detale dla mnie również są ważne jak i grubsze rzeczy :) tak więc na początek zostały pomalowane zaciski hamulcowe na kolor krwisty czerwony (tutaj podziękowania dla kolegi z klubu Martineza <piwo> )

z44b.JPG

kolejny mały detalik to spolerowane przednie lampy ponieważ były lekko już poniszczone

efekt przed do4i.jpg

oraz efekt poy6ot.jpg

kolejny etap to odmłodzone plastiki pod maską

ah92.jpg1umn.jpg

lq8n.jpg

później auto otrzymało polerkę lakieru :)

ey8q.jpg

(taki efekt po polerce uzyskany został na masce :) )

i na koniec wymiana kratek do zderzaka ponieważ amatorzy cudzej własności zadziałali i ukradli mi jedną z kratek :/

68nm.jpg

Po dłuższej nie obecności troszkę uaktualnię ten temat :)

To że nie dawno mnie tu nie było nie oznacza że nic się przy aucie nie działo a mianowicie:

Został pomalowany znaczek audi na przednim grillu na czarny mat... i w dalszym etapie pójdzie cały możliwy chrom do kosza a wejdzie czarny mat :)

DSC_0202.jpg

Następnie wpadły przednie tarcze hamulcowe zimmerman sport 288mm nawiercane wentylowane oraz klocki hamulcowe Ferodo performance ds :)

oraz boczne kierunki clear dymione

DSC_0061.jpg

DSC_0197.jpg

Kolejnym delikatnym modem jest okleina Carbon 3M koloru czarnego i z efektu jestem bardzo zadowolony spodziewałem się gorszego efektu :)

DSC_0196.jpg

DSC_0205.jpg

Na koniec został wymieniony zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i na wymianę czeka spryskiwacz przedniego reflektora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna duża landara:decayed:

razem z bratem długo szukaliśmy takiej ale w 1.9tdi afn i poddaliśmy się, wszystkie krzywe i przebiegi od pół bańki w górę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna baza do modów, ważne byś się cieszył z bez awaryjnej jazdy tą C5 :)

Silnik 193KM też wystarczy nawet w automacie do szybszego poruszania się tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 193KM też wystarczy nawet w automacie do szybszego poruszania się tym :wink:

To tak na styk do poruszania się takim ciężarstwem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na styk do poruszania się takim ciężarstwem :decayed:

Zawsze możesz zrobić program który doda Ci z 3-4KM w tym wolnossaku, jeden na forum tak kiedyś zrobił i trochę go kosztowały te parę kunia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, mozna znalezc ladna i prosta... przynajmniej ja tak trafilem i do tego 1.8TQ ;)

ale dzwiek V6 bezcenny...

Jak zrobie swoja do konca a nie duzo mi zostale ... to bede sprzedawal i 2.7BT poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się szczerze że ta akurat trafiła się z przypadku :P śmieszne pieniądze mnie kosztowała i okazała się naprawdę w dość dobrym stanie :) wiadomo silnik nie jest jakiś tam nadzwyczaj dobry do modów ale na chwilę obecną mi wystarcza to :D za rok przesiadka na silniczek 4.2 w takiej budzie więc będzie inaczej to już jeździło :P chociaż muszę przyznać że na nasze polskie "wspaniałe "autostrady" ta moc w zupełności wystarcza :P

---------- Post dopisany 20-11-2012 at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany 19-08-2012 at 06:59 ----------

mała aktualizacja postu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem autko, zacna bryczka :D jak sie przesiądziesz na 4.2 to zostaw obecną :D bedziesz miał dwie sztuki hahah w podobnej konfiguracji :D 2.8 i 4.2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja odnośnie auta :) (zdjęcia w pierwszym poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie proponujesz swiece i sonde do Twojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrznie przerobić ją na rs6

jesteś xxxx osobą która ma takie plany i pewnie się poddasz jak wszyscy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...