Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto kupić używane przęsła kute w cenie 80zł za metr ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad mi zaoferował używane przęsłą kute . Czy warto kupić używane przęsła kute w cenie 80zł za metr lekko zardzewiałe w kolorze czarnym ale stara farba trochę schodzi więc wymagają malowania ? Przęsła mają długość 270cm i wysokość 161cm.

Zobaczcie na fotki i oceńcie .

2543034479_1.jpg

<br /><br />

P8100080.jpg

<br /><br />

P8100081.jpg

<br /><br />

P8100082.jpg

<br /><br />

P8100083.jpg

<br /><br />

P8100085.jpg

<br /><br />o

Acha i jeszcze mam pytanie - czy z takiego przęsła o długości 270 cm jakiś dobry fachowiec da rady zrobić bramę jednoskrzydłową lub najlepiej bramę ręcznie przesuwną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie, 80zł za metr takiego przęsła nie jest wygórowaną ceną - ogrodzenie porządne...swego czasu robiliśmy bramy przesuwne i powiem Ci, że jest to do ogarnięcia - można do takiego przęsła wstawić szynę i będzie pełnić rolę bramy przesuwnej. Jeżeli zbytnio nie zależy Ci na jakości ogrodzenia, to możesz w castoramie wypatrzyć nowe przęsła w bardzo dobrej cenie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że te przęsła z Castoramy mają jedną zasadniczą wadę . To prawda są tanie ale to nie są elementy kute z pełnej stali tylko robione z cieniutkich profili pustych w środku ( takie lekkie, że jedną ręką takie przęsło podniosłem). To używane przęsło o długości 2,7 metra które oferuje mi sąsiad waży około 70kg. Normalnie za najprostrze wzory przęsła kutego firmy biorą od 200zł wzwyż. Czyli jak uważacie cena za taką używkę jak na fotkach jest w porządku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sasiad sam robił te przesła?te spawy okropnie wygladaja.jakis paprak to robił.:hi:

---------- Post dopisany at 00:48 ---------- Poprzedni post napisany at 00:43 ----------

ja tu nie widzenic kutego.4 płaskowniki i zwykłe prety skrecane z dospawanymi figurami .z bliska porazka z daleka dosyc wyglada.no ale 200 x wytrzymalsze beda niz te z castoramy.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idealne to te spawy nie są ale jak to wszystko pomaluję pożądną farbą, wcześniej wyczyszczę te miejsca w których widać rdzę i dam tam farbę podkładową to takie ogrodzenie powinno wytrzymać wiele lat. Akurat chcę na jesień robić około 20 metrów ogrodzenia ( murek, słupki z cegły klinkierki + przęsła kute) . Mam wybór albo kupić takie używane w cenie łącznie 1700zł albo nowe kute w cenie 4800zł. Co byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szału ze spawaniem nie ma.... ale pełny pret to wytrzyma Ci lata...

ten badziew z castoramy to gnije po roku:decayed:

U mnie jest kuty i nic sie nie dzieje... sasiad co roku lata ze szczotka druciana , wyciera i maluje:wink:

a moze chcesz drewniany?

http://a4-klub.pl/sprzedam-22/plot-solidnego-drewna-242168/#post2981980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli ci pasuje wzór przesła to bierz bez zastanowienia,kup dobra farbe,dobrze zakonserwuj i ogrodzenie cie przezyje.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duży jest np. koszt cynkowania takiego przęsła stalowego ? Czy po cynkowaniu trzeba też malować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sprawdziłem ceny cynkowania - za jedno przęsło 70kg około 200zł czyli za całość zapłaciłbym 1400zł. Ale czy można cynkować starsze ogrodzenie czy też cynkowanie ogniowe dotyczy tylko nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sprawdziłem ceny cynkowania - za jedno przęsło 70kg około 200zł czyli za całość zapłaciłbym 1400zł. Ale czy można cynkować starsze ogrodzenie czy też cynkowanie ogniowe dotyczy tylko nowego ?

facet sprzedaje Ci porządne ogrodzenie w cenie złomu, nad czym się tu zastanawiać?

cynkować można i stare ale trzeba piaskować. osobiście po piaskowaniu pomalował bym farbą przemysłową z dodatkami (ok 100 zł za litr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drogie jest piaskowanie takich przęseł ? Z firmy zajmującej się cynkowaniem mi odpisali, że koszt ocynku to 2zł/kg czyli ocynkowanie jednego przęsła to koszt 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się ze swoją opinią. Co do wykonania (chodzi o estetykę) to tak jak wyżej było napisane "szału nie ma"a nawet kicha, ale to jest na pewno lepsze od tandety z marketów. W tych potrafią elementy odpadać przed montażem. Co do piaskowania można się dowiedzieć w firmach które malują proszkowo. Ceny tak jak z cynkowaniem zależą chyba od regionu. A jeśli chodzi o samo cynkowanie to bez znaczenia czy stare, czy nowe ważne żeby nie było farby. Przęsła z "górnej półki" cynkuje się a następnie maluje proszkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko tu chyba cynkowanie chociaż nie jest bardzo drogie ( całość około 1000zł) nie wchodzi w grę ponieważ jest stara farba, którą można tylko usunąć robiąc piaskowanie. A piaskowanie takich elementów jest bardzo drogie bo aż 90zł za metr kwadratowy. To już taniej było by kupić nowe elementu kute. Więc wchodzi w grę tylko lekkie wyczyszczenie miejsc pokrytych rdzą pomalowanie podkładem , a póżniej pomalowanie 1-2 razy pożądną czarną farbą chlorokauczukową . Macie jakieś sprawdzone farby na takie stalowe elementy ogrodzeniowe ?

---------- Post dopisany 16-08-2012 at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany 12-08-2012 at 18:33 ----------

Ogrodzenie kupione. Sąsiad zszedł z ceny do 200zł za jeden element o wymiarach 270cm/162cm i wadze około 100k. Wydaje mi się, że dobrze zrobiłem kupując takie ogrodzenie w tej cenie. Za takie same w kuźni krzyknęli mi 6 tysięcy , a ja dałem 2 tysiące za 10 elementów. Teraz tylko dobrze wyczyścić i wymalować i niczym się nie będzie różnić od nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

co do piaskowania to ostatnio robiłem taka operację w zakładach naprawy taboru kolejowego w Łapach. Maszyna nie z tej ziemi. Schody metalowe 3,2 m długości wypiaskowane w 8 minut. koszt 30 zł. Godzina pracy to koszt 90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko do znawców tematu - jak przerobić takie jedno przęsło kute na bramę wjazdową ( może być ręcznie przesuwana lub taka skrzydłowa jako jedno skrzydło na zawiasach ) ? Czy takie przęsło ważące około 90kg długość 270cm, wysokość 162cm utrzymają zawiasy w słupku gdybym go przerobił na bramę skrzydłową ? Czy może być brama skrzydłowa tylko o jednym długim 2,7 metra skrzydle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od słupka, musi być mocny.

Jak ktoś to z głową będzie przerabiał to wszystko się da, bo jak to mówią tylko parasola w d...e nie otworzysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=YATES;2992389]Mam jeszcze jedno pytanko do znawców tematu - jak przerobić takie jedno przęsło kute na bramę wjazdową ( może być ręcznie przesuwana lub taka skrzydłowa jako jedno skrzydło na zawiasach ) ? Czy takie przęsło ważące około 90kg długość 270cm, wysokość 162cm utrzymają zawiasy w słupku gdybym go przerobił na bramę skrzydłową ? Czy może być brama skrzydłowa tylko o jednym długim 2,7 metra skrzydle ?

Kiedyś robiłem przy bramach przesuwnych. Jeśli masz proste przęsło twoich wymiarów to przyspawaj je do rury nośnej z napędem, zamontuj krańcówki w słupkach i światełko ostrzegawcze na słupku i po problemie.

Wystarczy poszukać w sieci i znajdziesz m in Bramy przesuwne - zestawy, napędy i akcesoria do bram przesuwnych

Jak masz jakieś zdolności manualne + spawarkę to nic więcej ci nie trzeba (może flex i wiertarka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...