Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj problem ,to podlaczenie wzmacniacza,otoz niedawno kupilem okazyjnie wzmacniacz,jest nowy ,sprawdzony przy mnie,nie ma zadnej instrukcji,wyglada tak http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01625.jpg

podlaczylem do radia,podlaczylem glosniki i nic ,cisza schemat podlaczenia do radia wyglada tak http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01339.jpg

dziala na pewno,ale ja nie mam pojecia co jeszcze z tym zrobic,zeby zagralo

tak wygladaja wejscia do wzmacniacza http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01624.jpg

a tak wyjscia na glosniki http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01626.jpg

moze ktos sie kiedys spotkal z takim wzmacniaczem,albo po prostu wie jak to podlaczyc ,prosze o pomoc[br]Dopisany: 25 Maj 2008, 13:15 _________________________________________________podlaczalem czinczami tam,gdzie jest low input-cisza :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio to on sie uruchamia ???

podłącz zaislanie + 12 v w 2 miejscach tam gdzie masz mase po srodku, nie wiem jak tam masz ale prawdobodonie +/-/+ sprawdz bo go uwalisz, albo remote od radia wtedy bedzie właczał się z radiem, a jesli jest włączony to mozliwosci tez jest kilka przewody i takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podlaczeniem do produ nie ma problemu,bo zrobilem to ,tylko jak wszystko podlaczylem nic nie gra,prad dochodzi no i nie wiem co dalej,czincze podlaczone gosciu mi cos mowil o tych miejscach gdzie jest high input,ale teraz nie pamietam,a moze to wlasnie bylo wazne[br]Dopisany: 25 Maj 2008, 13:58 _________________________________________________aha podlaczylem go minus i plus po stacyjce,czy to wystarczy,czy jeszcze plus bezposrednio od aku trzeba?\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem minus,i plus,ktory idzie po przekreceniu stacyjki, kontrolka sie pali,ale nie wiem czy trzeba jeszcze podlaczyc ten plus od aku-nie probowalem tak,bo jak kontrolka blysla zostawilem

podlacze plus,minus i plus po stacyjce i zobacze co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co ja widzę z twojego opisu to ty podłączyłeś plusa od wzmacniacza do plusa który uruchamia radio tak sie nie robi plus ze wzmacniacza do akumulatora minus pod śrubę ważne żeby była dobra masa a ta trzecia śrubka od prawej strony to remote i ten kabelek powinieneś mieć przy czinczach a jak nie to musisz dać osobno i jego podłanczasz do kostki w radiu do niebieskiego kabelka on włancza wzmacniacz jak włanczasz radio czincze to sie nie pomylisz bo nie ma jak natomiast przy radiu to na schemacie to rear line out podłącz głośniki i powinno grac jak nie to zdaża sie ze jak jest nowy wzmacniacz to jest wyciszony wiec podkręć śrubką masz tylko jedną wiec sie nie pomylisz daj znać czy gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ,ze dam znac,ale wpierw poczekam na okablowanie,dzisiaj zamawiam,wiec jak przyjdzie,to sprawdze

a tak poza tym ,to dzieki za wskazowki-takie posty lubie,jasno i na temat :wink4:[br]Dopisany: 27 Maj 2008, 21:41 _________________________________________________mam juz kable,tylko teraz nie wiem jak je poprowadzic od aku do srodka,bo pod schowkiem chce miec wzmacniacz,czy jest jakis tunel,ktorym mozna poprowadzic kable?patrzylem dzis w okolicach licznika i tam nie bardzo jest miejsce na takie manewry,moze gdzies dolem,albo co? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl-nie pomyslalem o tym,a to takie proste :notworthy: dziekimoze jutro znajde chwile i dam znac co i jak[br]Dopisany: 31 Maj 2008, 23:25 _________________________________________________no wiec bylem dzis w aucie i podlaczylem,nota bene pomysl z poprowadzeniem kabli obok linki od maski,byl strzalem w dyche,podlaczylem,kontrolka zapalala sie i gasla razem z radiem,tylko gdy sie bralem za podlaczenie glosnikow,zapomnialem zaizolowac kabel remote i dotknal radia,spiecie i radio nie gra :rant: wieczorem koles ma przyjechac ,to podlacze jego radio,ale cos mi sie zdaje,ze mam po radiu,oby tylko... :wallbash:

co by nie bylo,to dzieki za wskazowki,bo wzmak zapalal sie i gasl razem z radiem-sukces polowiczny-trudno,moze nastepne radio bedzie lepsze...k...wa lubilem je... :wallbash:[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2008, 19:12 _________________________________________________a wiec bylem i sprawdzilem radio na innym aucie-dziala,ale u mnie jest tak;moge wlozyc i odzyskac plyte,a radio tylko mrugnie podczas podpiecia kabli,w innym aucie dziala normalnie,bezpiecznik sie zjaral,ale wymienilem-nie wiem co jest z tym radiem,a raczej z autem,bo radyjko gra gdzie indziej

prosba do moderatorow-jesli post nie na temat ,to prosze przeniesc gdzies indziej,ale to sie stalo podczas zwarcia,przy montarzu,wiec chyba bedzie lepiej,jak zostanie,tylko moze zmienic temat postu,albo co?

kiedys taz tak mialem,nie gralo radio,ale plyte moglem wlozyc i odzyskac,problemem byl styk na kablach,ale dzis polaczylem wszystko tak,jak bylo w oryginale ze sklepu i nic

...pomozcie,bo bez muzyki w aucie kota mozna dostac :kox:[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2008, 23:05 _________________________________________________nie wytrzymalem i poszedlem jesszcze dzis wieczorem do auta i sprobowalem podlaczyc radio (zolty i czerwony przewod) do + ,ale do kabla ,ktory mial byc wczesniej wykozystany do wzmacniacza i radio gra,probowalem + do zoltego ,a + po stacyjce do czerwonego i nic,wiec ,albo sa na tych kablach bezpieczniki,ale ja ich nie widzialem przez otwor gdzie jest radio,albo przewody sie zjaraly calkowicie

problem radia rozwiazalem,moze jutro jak znajde chwile,napisze co ze wzmakiem,bo mam nowe przewody do glosnikow,troche czasu zajmie ich ulozenie,ale wpierw wszystko sprawdze i poizoluje,zeby nie bylo niespodzianek :gwizdanie:

teraz niepewnosc,czy wzmok nie zjaral sie,oby nie... :mysli:[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2008, 00:53 _________________________________________________to juz koniec,po pierwsze to dzieki adamevowzmacniacz dziala,radio tez,polaczylem wszystko i chula,az milo :naughty: rewelacja ten wzmak nie jest,ale dyskoteki w aucie nie bede robic

jedynym minusem jest to,ze jak wlacze radio podczas jazdy to w glosnikach slysze jakby gwizd rosnacy wraz z obrotami silnika,ale co tam,sprzet nie jest najwyzszej jakosci,to czego od niego wymagac, jak dam na full to muzyka zaglusza wszystko :wink4: nauczylem sie jak to robic i to jest najwazniejsze-dzieki raz jescze

mozna zamykac... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym swistem to spróbuj zrobić tak ze kable prodowy i minusowy powinny isc razem po progu z jednej strony a sygnałowy z drugiej strony samochodu po progu i wazne jest tez zeby w miare mozliwosci nie szły koło innych kabli od samochodu np od pompy paliwowej itd a jak to nie pomoze to słabej jakosci wzmacniacz poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat chcialem wzmacniacz pod schowkiem,ale ze wzgledu na to,ze polaczylem bezposrednio do kabla od wzmaka,teraz mam u siebie pod kiera,bo na taki manewr styklo kabli,a wlasciwie z boku kolo nogi,nie przeszkadza mi to,a wzmacniacz jest slabej jakosci :wink4:,moze kiedys kupie lepszy,jak wyzej-dyskoteki w aucie robic nie bede,ten gwizd to moze od alternatora idzie,bo to tak jak obroty wzrastaja,to i gwizd sie wzmaga,nie jest to jakies uciazliwe,ale slychac dzieki jeszcze raz,dobrej lekcji mi udzieliles :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dawaniem muzyki "na full" radzilbym uwazac bo mozesz dlugo sie nie pocieszyc dzwiekiem.

spokojnie...wszystko jest ustawione optymalnie do ori glosnikow :wink4:[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 20:37 _________________________________________________wlasciwie to dobrze ,ze sie pokazales watsonie,moze ty znasz przyczyny gwizdu?[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 20:39 _________________________________________________adamevo-no i rozwiazalem problem swistu w glosnikach,otoz przyczyna byl kabel masy,a wlasciwie jego zle podlaczenie,

podlaczylem bezposrednio do aku i byly sprzezenia od alternatora-tak,jak podejrzewalem,umiescilem mase w innym miejscu i od razu lepiej-wniosek?

montowac mase jak najdalej od silnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne-zrobione i dziala,mam jescze pytanko,otoz okazyjnie trafilem glosniki 350 w,czy widzisz jakies przeciwskazania,by je do tego wzmaka podlaczyc,czy to nawet lepiej,ze sa takiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze w sprawie car audio jestes laikiem(bez obrazy)jesli glosnik ma napisane 350W to jest to niby wartosc muzyczna ktorej w rzeczywistosci nigdy nie uzyskasz.wazne jest jaka ten glosnik ma moc rms,a zapewne bedzie mial je 15-20W,wazna jest tez firma i wartosc jaka przenosi.a tak po za tym pod ten wzmacniacz co masz to napewno nic lepiej nie zagra,wiec daj sobie spokoj z glosnikami.jak montowac to i lepszy wzmacniacz i glosniki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz-z tym laikiem,to sie nie pomyliles-nie wstydze sie tego-jesli czytales wczesniejsze posty,to wiesz,ze ten wzmak-powiedzmy -taki sobie,glosniki firmy Ministry of sound,widzialem juz sprzet tej firmy,nie jest z gornej polki,nie zamierzam tez robic dyskoteki w aucie,pytam czy bez skutkow,np spalenie glosnika,auta czy chocby bezpiecznika,takie polaczenie grozi...mam na mysli,czy jak dam ulubiony kawalek ciut glosniej,to czy uslysze charczenie,zamiast muzyki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musisz wszystko dobrze zgrac z soba tzn poustawiac,a po drugie mozesz kupic nawet wzmak za kupe kasy i glosniki tez a i tak jak dasz bardzo glosno to uslyszysz harczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musisz wszystko dobrze zgrac z soba tzn poustawiac,a po drugie mozesz kupic nawet wzmak za kupe kasy i glosniki tez a i tak jak dasz bardzo glosno to uslyszysz harczenie.

co masz na mysli mowiac''poustawiac'',masz na mysli ustawienia w radiu i wzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.wzmacniacz ma filtry roznego rodzaju itd a w radiu tez masz ustawienia roznego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...