Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ułamany zaczep cięgna - szukam porady


Okruchos

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent Audi A4 1996 rok, zemek centralny z kluczyka

Pewnego dnia otwierając auto coś zgrzytnęło w zamku, auta od strony kierowcy juz mi sie nie udało otworzyć gdyż kluczyk łatwo przechodził miedzy pozycje "zamkinj" i "otwórz" ale auto nie reagowało. Drzwi od strony pasażera i tylna klapa ok. zamykając i otwierajac centralny działa.

Po zdjęciu tapicerki okazało się że ułamał się zaczep ciegna odpowiadającego za otwieranie auta kluczykiem (zdj zapożyczone z neta)

a4zamek.jpg

I teraz pytanie jak to naprawić ????

Kupić używana wkładke na allegro??? (ale wtedy kluczyk nie bedzie pasował)

Da sie wymienic sam element z tym zaczepem????

Przekopałem forum ale podobnego problemu nie znalazłem.

Może ktoś miał podobną awarię.... :kwasny:

Pomóżcie bo mi już pomysły sie skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać za dobrze na zdjęciu, ale ten plastikowy uchwyt cięgna powinien się dać zdemontować. Spróbuj go jakoś wypiąć i tylko ten elemwnt wymienić. Zapytaj, jak masz blisko salon VAG, czy aby nie da się takiego elementu ori kupić. Kupowałem samo cięgno, tą linkę, z tym żę od regulacji nawiewów, to były to niewielkie koszta w serwisie, ok. 40 złociszy.

Możesz też swój ułamany uchwyt spróbować zregenerować, tzn. zaląć w nim cięgno na stałe cyną, albo jakimś klejem, drutem złapać, itp. Tylko musisz cięgno połączyć z tym uchwytem tak, żęby uchwyt był ruchomy, obracał się wokół własnej osi w metalu, w którym jest osadzony, a cięgno wciśnięte w uchwyt musi już być z nim połączone na sztywno.

Ważne żeby obrót kluczyka w zamku powodował przesunięcie cięgna, które odblokowuje drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie widzę żadne możliwości i pomysłu zeby to w jakis sposób zaczepić a pękło w tych okolicach:

a4zamek.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A może ktoś ma fote jak wygląda cały zamek rozebrany na części???

Czy opłaca sie wybrać w wycieczke po szrotach w poszukiwaniu tego elementu ( i czy go mozna wymontować bez problemu z całego zamka???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to gdzies na szrocie, mozna rozebrac i wymienic ten element. W serwisie raczej tylko caly mechanizm bedzie dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum pewnie ci co sprzedaja auta na czesci pewnie na peczki maja takich zamkow, oddadza ci za symboliczne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to gdzies na szrocie, mozna rozebrac i wymienic ten element. W serwisie raczej tylko caly mechanizm bedzie dostepny.

Jesli jestes pewny opcji ze ten jeden tylko element mozna wymienic to by mi to odpowiadalo.

Pytaie: kupowac bebenek czy kompletna klamke ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie raczej nikt nie będzie się bawił i dadzą Ci całą klamkę. Nie mam pojęcia jaki to może być koszt. Może kilka dyszek:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...