Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANB] Spadek mocy po instalacji gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, kilka dni temu założyłem sekwencyjną instalację gazu marki Zenit, reduktor Arctic, wtryski Valtek czerwone. Liczyłem się z tym iż może nastąpić lekki spadek mocy na gazie ale niestety co dziwne spadek mocy nastąpił nie tylko na gazie ale i na benzynie. Przed założeniem instalacji sprawdzałem osiągi pojazdu które wynosiły:

elastyczność bieg 4 od 60 do 120 - 7,3 sek

bieg 5 od 80 do 120 - 10,5 sek

Po założeniu instalacji osiągi wyglądają następująco

bieg 4 od 60 do 120 - 9,3 sek

bieg 5 od 80 do 120 - 13,5 sek

Co ciekawe na gazie i na benzynie uzyskałem takie same osiągi. Dodam że oprócz straty mocy samochód zarówno na benzynie i na gazie chodzi bardzo dobrze. Co o tym myślicie, może macie jakiś pomysł.

Opublikowano

Posprawdzaj nieszczelności.

Opublikowano

u mnie kiepsko pali samochodów ale myślę że jedzie dobrze i jakiś szaman od lpg powiedział mi że jak zakładali lpg to mogli skopać coś w kompie od PB i u ciebie może być to samo

Opublikowano
  • Autor

Nieszczelności tzn. czy nie ma dziur, pęknięć ewentualnie czy obejmy się nie poluzowały w dolocie tak?

Myślicie że można coś skopać w kompie od pb? Można to jakoś naprawić?

Opublikowano

Myślicie że można coś skopać w kompie od pb?

Myśle, że jak byś podłączył vag to byś wiedział coś więcej. Wystarczy, że idzie w trybie awaryjnym, nie stroji mieszanki i już będzie gorzej jechał.

Opublikowano
  • Autor

Byłem dziś u mechanika i przy okazji podłączył pod komputer okazało się że miał jeden błąd coś z wtryskiwaczami ale mech. stwierdził że przy gazie to normalne bo zamiast wtryskiwaczy benzynowych chodzą gazowe i komputer stwierdza błąd. Czy to prawda?

Opublikowano

Czy to prawda?

Nie!

Opublikowano
  • Autor

Jadąc dzisiaj zauważyłem że samochód odzyskał moc ale później znowu tracił, jeszcze raz przyjżałem się silnikowi i okazało się że jedna z klamer na filtrze powietrza była niezapięta (akurat ta przy katalizatorze) i szilnik dostawał dodatkowe gorące powietrze do układu. Zapiąłem ją i A4 jeździ lepiej. Czy nieszczelność w filtrze mogła powodawać spadek mocy?

Opublikowano

Posprawdzaj nieszczelności.

Czy nieszczelność w filtrze mogła powodawać spadek mocy?

:mysli:

jak uwazasz, silnik ma wiecej mocy jak dostaje zimne czy cieple powietrze ?

Opublikowano
  • Autor

Masz racje zimne oczywiście :wallbash:

Powymieniałem jeszcze wężyki przy kolektorze, zrobiłem test i jest ok

4 bieg 60-100 benzyna 7,3 sek

4 bieg 60-100 gaz 7,8 sek

Jest ok 0,5 sek różnicy chyba jest dobrym wynikiem.

Dzięki za pomoc pozdrawiam :>

Opublikowano

pol sekundy to nic przeciez a instalacja wazy pare kilo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.