Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic a gwarancja


kettler102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, przyszedł czas że sprzedałem poczciwe audi a4 b5 i kupiłem nowsze b7 3.0Tdi quattro i niestety tiptronic, zawsze byłem przeciwny automatom, ale mniejsza z tym. Sprzedający auto dał mi na skrzynię roczną gwarancję w serwisie Syltom we Wrocławiu, wymieniali tam między innymi jakieś tarczki, coś z elektroniką i regenerowali konwenter jakoś tak jest wpisane w gwarancji, gość włożył w skrzynię bez mała prawie 5tyś złotych. Problem polega na tym ,że są jakieś dziwne szarpnięcia podczas zatrzymywania się auta, auto praktycznie już zatrzymuje się i jest takie szarpnięcie jakby chciało ruszać, dzieje się to niezależnie czy olej w skrzyni jest rozgrzany czy też zimny, choć zauważyłem,że na zimnym oleju tak jakby to szarpnięcie było mniej wyczuwalne. Co to może być ? Kolejny bardzo dziwne zjawisko które zauważyłem podczas tylko i wyłącznie dynamicznej jazdy, tiptronic wariuje redukuje sam biegi obojętnie czy w trybie drive czy sport, nawet na tiptronicu przerzuca skrzynię w tryb awaryjny. Jak rozpędzam auto , jest 1,2,3,4 bieg wszystko działa super, kolejno włącza się piąty bieg i teraz jest loteria, albo wlączy się szóstka, albo skrzynia sama zredukuje do czwórki a czasami jest tak jakby włączał się na chwilę bieg neutralny, obroty skoczą po czym włącza się tryb awaryjny, czasem też automat włączy szóstkę wszystko jest super po czym sam redukuje na piątke, czwórke i tryb awaryjny. Przy normalnej jeździe spokojnej skrzynia pracuje według mnie prawidłowo, oprócz tego szarpnięcia przy ruszaniu. Kolejną obsługę wg gwarancji mam za jakieś 30tyś km , wymiana oleju itd. Panowie czy mógłby mi ktoś z Was ewentualnie podpowiedzieć co to może być, może ktoś z Was miał podobne problemy, oczywiście auto odstawię do serwisu niestety zrobić to mogę za jakiś tydzień ponieważ jestem teraz w pracy , pracuję jako kierowca i nie za bardzo mam czas. Chciałbym na koniec jeszcze dodać,że auto ma podniesioną moc, sprzedający dołączył mi wykresy z hamowni , nie wiem jak i kto chipował to auto , ale z wykresu wynika,że ma teraz 245 koni, może ta zwiększona moc silnika ma zły wpływ na skrzynię biegów? Skrzynia nie wyrabia, albo nie wytrzymuję Nm i wariuje? Jestem laikiem w tych sprawach, także proszę mi wybaczyć jeśli coś mało dokładnie opisałem. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego asb jaka masz zamontowana to multitronic.

Kazda skrzynia biegow manual jak i automat jest wrazliwa na dodatkowy moment jaki musi obsluzyc.

Automat nie taki straszny tylko trzeba wiedziec jak prawidlowo uzytkowac auto z asb.

Oddaj auto niech naprawiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego asb jaka masz zamontowana to multitronic.

Kazda skrzynia biegow manual jak i automat jest wrazliwa na dodatkowy moment jaki musi obsluzyc.

Automat nie taki straszny tylko trzeba wiedziec jak prawidlowo uzytkowac auto z asb.

Oddaj auto niech naprawiaja

kolego co ty za bzdury wypisujesz ? :facepalm::facepalm:

multitronic nie występuje w B7 w 3.0TDI a tym bardziej nigdy z napędem quattro.

kolega kettler102 ma zwykłego Tiptronica, a skoro ma na niego gwarancje to czym prędzej śmigaj do serwisu gdzie niby robili tą skrzynie.

nie ma na co czekać skoro masz takie niepokojące objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale tak czy inaczej może odpowiedziałby mi ktoś czy to że ta skrzynia tak wariuje to może być przyczyna tego ,że jest podniesiona moc silnika? Jeśli tak to może podjechałbym gdzieś do fachowca,żeby wgrali mi normalną mapę 204ps, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale tak czy inaczej może odpowiedziałby mi ktoś czy to że ta skrzynia tak wariuje to może być przyczyna tego ,że jest podniesiona moc silnika? Jeśli tak to może podjechałbym gdzieś do fachowca,żeby wgrali mi normalną mapę 204ps, Pozdrawiam.

Skrzynia naprawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale tak czy inaczej może odpowiedziałby mi ktoś czy to że ta skrzynia tak wariuje to może być przyczyna tego ,że jest podniesiona moc silnika? Jeśli tak to może podjechałbym gdzieś do fachowca,żeby wgrali mi normalną mapę 204ps, Pozdrawiam.

Skrzynia naprawiona?

co było z skrzynią? mam tez problem z szarpnieciem po zatrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...