Skocz do zawartości

Jericho

Pasjonat
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Jericho

Informacje

  • Imię
    Mariusz
  • Miasto
    Wrocłąw

Auto

  • Model
    Volkswagen
  • Nadwozie
    Kombi
  • Rok produkcji
    1986
  • Silnik
    1.8 TFSI
  • Kod silnika
    CJSA
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    S-Tronic
  • Paliwo
    PB+LPG

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Jericho

0

Reputacja

  1. Moj CJSA z nalotem 210kk już miał troche tego nagaru na klapkach. Czym to najlepiej i najłatwiej wyczyścic? Demontaż i śrubokrętem skrobac? ROzumiem, że ten nagar zamula silnik z dołu i zwiększa spalanie?
  2. Jericho

    LPG do TFSI

    A jakie graty LPG masz wsadzone? Podobno najlepiej ogarnia te silniki KME Sky Direct.
  3. I jak sterownik sie spisuje po dluższym jezdzeniu? Szukam firmy do naprawy sterownika od silnika Opel i sie zastanawiam nad ta firmą.
  4. Odkopię. Chce kupić ściagniete auto w polskim komisie i zarejestrowac w niemczech. Auto ma w briefie wbity niemiecka instal. gazowa i poza tym nie ma wiecej papierow do instalki. Tuv wazny do 09.2019. Auto jest juz oplacone w PL i przygotowane do rejestracji. Orientujecie sie czy bez problemu bede mogl to auto zarejestrowac w DE?
  5. U mnie termostat Behr wytrzymal jakies pol roku. Tzn. dziala nadal w miare OK, ale po jego montazu przez pare miesiecy temp. silnika wynosila 91-93C. Pare miesiecy pozniej po nagrzaniu sie do ok 91C, spadala na 89-88C i tak trzymala. Przy hamowaniu silnikiem w lecie na dluzszych odcinkach temp spadala do ok 82C. Nastepnie zakupilem termostat Vernet. Temp podniosla sie na 91-92C, ale silnik tez troche szybciej sie zagrzewa niz na Ber, ktory to zagrzewal szybciej niz Wahler Przy hamowaniu silnikiem temp spada do ok 85C. Czujnik temp. mam jeszcze fabryczny.
  6. Panowie i jak z tym bledem? Cisza po 2 latach? U mnie tez wyskoczyl, do tego wczesniej 16683 i auto zaczelo od paru miesiecy wiecej palic. 1.8T AWT.
  7. Niezaleznie od ilosci wlaczonych odbiornikow pradu?U mnie przy zerowym obciazeniu jest 14,2-14,3V. Przy wszystkim wlaczonym, lacznie z klima ktora u mnie najwiecej energii pobiera (tak wychodzi z pomiarow), spada nawet do 11,6V. Dodam lekko obroty i wskakuje na 13,6V. 2 miesieczny aku juz musialem podladowac przy wiekszych mrozach. Wczesniejszy wytrzymal ledwo 3 lata i w miedzyczasie tez musialem go podladowac w zimie.
  8. Jericho

    Wisko Pytanie

    I co wywnioskowales?U mnie przy odpaleniu zimnego silnika wisko przez chwile pracuje na rowni z obrotami silnika - slychac przeciag . Na ziimnym czy goracym silniku pracuje z lekkim oporem - reka w rekawiczkach albo czyms twardym mozna zatrzymac. Gdy na pracujacym silniku zakrece w przeciwna strone to od razu staje i nabiera predkosci w druga strone. Gdy dodaje obroty nie kreci sie na maxa. Gdy sprawdzalem u kumpla swiezo wsadzona uzywke w 1.9TDi, to u niego na letnim zalaczonym silniku, gdy zakrecilem w przeciwna strone, wisko leniwie zwolnilo, zatrzymalo sie i leniwie zaczelo sie krecic w druga strone. I sadze ze to wlasciwe zachowanie sprawnego wisko. Zgadza sie? NIe wiem czy u siebie wymieniac czy nie. Problemow z przegrzewaniem nie mam, tylko z wydluzonym nagrzewaniem sie silnika, ktory i tak po zagrzaniu trzyma te 91-03C.
  9. Jaka temp wg wskazan VAGa lub climatronica powinien miec 1.8T? Na pewno nie rowne 90C. Czesto spotykalem sie zpostami mowiacymi, iz motorki uzytkownikow mialy 96-98C w czasie normalnej eksploatacji. Przy butowaniu nawet ponad 100C. U mnie w passku jest 90-94C, a po wymianie na dniach termostatu Wahler na Behr z reguly 91-92C. (na wahler mialem o 1-2C wyzej, ale dluzej silnik sie zagrzewal). Przy hamowaniu silnikiem w lecie przy temp. zewn. ok 20C temp silnika potrafila spasc do ....80C (na wahler). Na Behr nie testowalem jeszcze.
  10. No to raczej zamontuje Barracudy. Czy lepiej i latwiej za pomoca rozdzielacza, czy od razu wezyki zasilajace za pomoca adapterkow zastosowac? Chyba nie ma roznicy? Wydaje mi sie ze pare zlotych taniej bedzie przy rozdzielaczu
  11. I co w koncu zalozyles? Jak spalanie?
  12. Jak chcesz aby auto ladnie wygladalo to bierz 6000, jak chcesz cos widziec w nocy to zostan przy 4300. Sam zalozylem 4300 i nie potwierdzam aby swiatlo bylo zolte. Jest biale. W sucha pogode i w miare jasny asfalt lepiej jedzie sie na 4300, ale gdy asfalt jest mokry lepiej sprawdzala sie zwykla H7.
  13. Od dwoch miesiecy walcze z bledem 17887. Na poczatku usterki na moim VAG pompka testu nie przechodzila. Pare dni temu pojechalem do specjalisty od VAGa. Podlaczyl VCDS, pozniej VAS 5051B. Przeprowadzil test pompki zakonczomy pomyslnie. 3 minuty pozniej znowu podglad parametrow i ponowny pomyslny test. Pompka sprawna, podcisnienie nie ucieka. Pod maska nic podejrzanego nie widac. Pierwszy raz spotkal sie z takim przypadkiem, ze mimo bledu testy wychodza OK. Kazal mi robic podglad zachowania czujnika hamulca przy zalaczaniu pompki, pozniej zdac relacje idalej bedzie sie myslec. Jesli koniecznie chce,to wymieni mi zaworki zwrotne,ale one sa od cisnienia, a nie podcisnienia i nic to raczej nie da. Jak na razie pompka tylko daje o sobie znac przy porannym odpaleniu i muskaniu pedalu gazu - pierwsza minuta. POzniej juz jest spokoj. Blad 17887 po skasowaniu pojawia sie po chwili. Zadnych innych objawow z silnikiem nie mam. No moze jakby efekt lekkieko wypadania zaplonow na zimnym silniku - sporadycznie na jalowym przez pierwsze pare minut. VAG nic nie pokazuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...