Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokie spalanie benzyny


kawowy19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sytuacja wygląda tak.

Dojeżdżam do pracy 35 km w jedną stronę, Prędkość za miastem 100-120, generalnie spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń itd.

Zużycie paliwa rzeczywiste od tankowania do tankowania waha się między 9 a 10l. Wydaje mi się, że przy spokojnej jeździe to trochę za dużo.

Moje pytanie brzmi. Co mogę sprawdzić żeby ustalić przyczynę tak wysokiego spalania???

W komputerze brak jakichkolwiek błędów. Wydaje się, że wszystko jest okey. Przyspiesza itd, chociaż mam wrażenie, że to nie 160PS. Aczkolwiek może to moje złudzenie.

Jedyne odczucia jakie mam to wydaje mi się, że z dołu jest jakby przymulone. 

Co mogę wyciągnąć z vcdsa żeby ewentualnie podejrzeć co i jak pracuje, jakieś korekty coś?

Jedno co zauważyłem, że jak włącze w vcds spalanie chwilowe to skacze ono miedzy 0,6 a 1,0 na biegu jałowym  - czy to normalne??

Dla mnie trochę dziwne ale może to tak ma być.

Co mogę więcej sprawdzić? Kolektor ściągany nie był, świece w porządku.

Z góry dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloguj zapłony przede wszystkim. 3 lub 4 bieg od 2000obr (zanim turbo wstanie) i zobacz jak wyglądają korekcje zapłonów. Jeśli zapłon nie wypada (nie ma spalania stukowego), ale cofa po kilka stopni w całym zakresie to zapewne jest zasyfiony nagarem układ dolotowy i go przelewa. Zrób loga i mi podeślij to postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takie spalanie to norma. U mnie a4 gania tylko po miejsce i nie ważne czy lato czy zima to spalanie waha sie 14,5 - 15,5 l/100km. W trasie przy spokojnej jeździe około 120km/h to 8 l/100km bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie przy 120 - 8litrów

a u mnie przy naprawde spokojnej jezdzie 120 wychodzi 9-9.5 albo i 10

nawet jak bede dziadowal i jechał 90 to i tak ponad 8 wychodzi

rozumiem że 5 nie pali bo nie o to mi chodzi ale wydaje mi się że jeżdżąc spokojnie do 100 to ok 7l a nie ponad 8

dodam że kolektor był zdjęty ( nie był mocno zabity) po czym wszsytko wyczyszczone ale zero zmian w spalanej ilosci paliwa.

Ma ktoś pomysł co sprawdzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 00:21, kawowy19 napisał:

no własnie przy 120 - 8litrów

a u mnie przy naprawde spokojnej jezdzie 120 wychodzi 9-9.5 albo i 10

nawet jak bede dziadowal i jechał 90 to i tak ponad 8 wychodzi

rozumiem że 5 nie pali bo nie o to mi chodzi ale wydaje mi się że jeżdżąc spokojnie do 100 to ok 7l a nie ponad 8

dodam że kolektor był zdjęty ( nie był mocno zabity) po czym wszsytko wyczyszczone ale zero zmian w spalanej ilosci paliwa.

Ma ktoś pomysł co sprawdzić???

Nie ma szans. Przy normalnej i spokojnej jeździe po mieście okolice 10l to jest norma dla tego silnika. U mnie na trasie udaje się czasami osiągnąć okolice 9l/100km, ale to rzadko i jak na prawdę jadę spokojnie. Z reguły średnie spalanie z trasy powiedzmy 150km to ponad 10l/100km. W mieście w zasadzie nigdy nie schodzi poniżej 10l/100km. Raz udało mi się osiągnąć spalanie 6.9l/100km jadąc trasę mieszaną około 150km, ale założyłem sobie za cel sprawdzenie jakie najniższe spalanie uda się osiągnąć i jazdą bym tego nie nazwał, więc Twoje marzenia spalaniu 7 albo 8l/100km możesz sobie darować to nie diesel. 

Tyle pali ten silnik i nie ma co szukać dziury w całym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test spalin i wrzuc tutaj, zobaczymy co sie tam dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2018 o 09:14, winner4 napisał(a):

zapewne jest zasyfiony nagarem układ dolotowy i go przelewa.

Moj CJSA z nalotem 210kk już miał troche tego nagaru na klapkach. 

Czym to najlepiej i najłatwiej wyczyścic?

Demontaż i śrubokrętem skrobac?

 

ROzumiem, że ten nagar zamula silnik z dołu i zwiększa spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskrobać ile się da śrubokrętem a resztę zmywaczem do hamulców lub benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...