Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie zadzaiałał czujnik niskiego ciśnienia klimatyzacji


krzysiek s

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Zaczeło sie od tego że podczas jazdy z właczonom klimą usłyszałem nasilające sie terkotanie tak jakby coś ocierało sie o wolno obracający sie wętylator,gdy przegazowałem ustało ale gdy auto było na wolnych obrotach po chwili znowu sie zaczeło nasilać.Po wyłączeniu klimy ustało,dodam ze klima cały czas chłodziła , a 2 miesiące wcześniej był serwis z uzupełnieniem czynnika.Po wizycie u fachowca stwierdził,że kończy sie kompresor,u nmnie zexel.założył drugi zezdemontowany z innego samochodu,napełnił czynnikiem układ i po ok 5 min na kratce 3 stopnie C .Byłem zadowolony przez ubiegły tydzień gdyż w poniedziałek włanczam klime a tu nic .Podsumowując okazało sie po wszystkim że przetarł sie wąż idący ze sprężarki do osuszacza w wyniku czego uciekł gaz,ale okazało się że nie zadziałał czujnik niskiego ciśnienia w następstwie czego sprężąrka pompowała powietrze z zewnątrz w wyniku czego prawdopodobnie uległy zniszczeniu jakieś płytki wewnątrz.

w związku z powyższym mam kilka pytań

-gdzie znajduje sie ten czujnik niskiego ciśnienia,gdyż teraz gdy wykręcona jest sprężąrka nadal gdy wcisne gwiazdke ta sie zapala i świeci ciągle tak jakby klima działała,ewentualnie jak sprawdzić czy to jest tego przyczyna

-gdzie kupie opisany wyżej przewód od spręzarki do ososzacz Ahu 90 PS

-czy jest w okolicy ślaska, Opola ,Wielunia jakiś godny uwagi warsztat który mógłby ewentualnie pomuc w usuniecu tych usterek

Dodam tylko że straciłem już sporo nerwów i kasy ,a warsztaty gdzie pisze serwis klimatyzacji a byłem w kilku to cwaniaki potrafiący podłączyć maszyne i włączyć guzik,a gdy zaczyna sie jakiś problem to wtwdy stwierdzenie że naprawą sie nie zajmują.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.

(sory za błędy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławik -> parownik -> wyłącznik niskociśnieniowy o którym piszesz zamontowany na króćcu -> osuszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...