Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drżące sprzęgło


maruch30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie szybkie pytanie dotyczące sprzęgła .Miesiąc temu wymieniałem sprzęgło na nowe ,Luk , mechanior wymienił mi same sprzęgło ,mam nadzieję ,ale po miesiącu coś charczy przy skrzyni biegów', jak wciskam sprzęgło to mniej ,ale cała skrzynia drży i słychać metaliczny dźwięk . Czyżby felerne sprzęgło ,czy koło zamachowe, bo ten silnik nie ma dwumasa ,tak powiedział mi mechanik ,a chciałem wymieniać razem ze sprzęgłem ,ale powiedział że jest dobre . Podejrzewam ,że koła nie przetoczył (gdzieś czytałem, że trzeba przy zmianie sprzęgła)albo docisk ,lub sprężyny się posypały ,czy też łożysko .Proszę o jakieś sugestie co jest najprawdopodobniej przyczyną ( wiem ze jak nie zajrzę, to się nie dowiem ,ale się nie znam na tym) bo auto stoi w Norwegii i nie wiem, czy nie zakupić nowego sprzęgła czy nie przyjechać na reklamację (1200 km +prom ) nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że wymieniłeś samą tarczę sprzęgłową, bo piszesz zbyt ogólnikowo o sprzęgle. Należało wymienić komplet czyli: tarczę sprzęgłową, docisk i łożysko oporowe a z pewnością miał byś spokój. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz taki silnik jak w opisie to masz dwumasa

---------- Post dopisany at 23:42 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

mozesz nagrac jakis filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem całe sprzęgło, bynajmniej tak mam na fakturze. Filmu nie nagram,tak jak pisałem auto jest w Norwegii a ja w Polsce .Domialex jesteś pewny mechanik powiedział mi że mam koło zamachowe zresztą na allegro do mojego silnika APT są tylko koła zamachowe gdzieś nawet miałem kiedyś tabelę z wszystkimi częściami i silnik mój miał koło zamachowe to nie ważne ważne żeby znaleźć przyczynę.Tu podaję link przykładowej aukcji ze mój silnik ma koło zamachowe dodam że mam typ skrzyni DWA SPRZĘGŁO + KOŁO KPL AUDI A4 B5 1.6 1.8 1.8 T VALEO (2591647413) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się magiczne słowo " bynajmniej". Jeżeli jesteś pewien że problem jest ze sprzęgłem to, albo mechanik skręcając pominął dokręci któryś z elementów albo faktycznie, bo też tak bywa że nowe sprzęgło może się rozsypywac, ale obstawiam na to pierwsze. Pewnośc będziesz miał jak auto będzie na kanale. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...