Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Montaż Oryginalnej Kamery i Blendy Audi

http://audiforum.us/threads/how-to-reverse-camera-into-b7-a4.7570/

srodekc.jpg



, nie chciałem montować kamery montowanej w lampce podświetlenia tablicy.

kameracofaniahyundaisan.jpg


Na początek kupiłem blende z audi A6 o nr 4L0 827 574 - [305zł w ASO] z oryginalnym wytłoczeniem kamerki, o dziwo lampki oraz mocowani na blendzie mają numer 8E0... , blenda z Q7 też pasuje. Ceny używanych od 100-250zł

1002039800x600.jpg



Seryjnie mamy montowane blendy 8P4 827 574 czyli dokładnie taka sam jak ta z A6 C6 ale bez wytłoczenia.
Kamerke obecnie mam 8K0 980 551 ale można też zastosować 7L0 980 551 lub 4L0 980 551 [1025zł w ASO] działają gdyż takie miałem możliwość sprawdzić. Używane ok 250-600zł

3502n.jpg


Do kamerki podłanczamy plus i minus ( + i - ) np z pod wycieraczki (sygnał plus zostaje wyłączony po zamknięciu auta i kamerka nie działa, natomiast po otwarciu działa od razu i nie trzeba ciągnać dodatkowych przewodów).
Przewód sygnałowy został podłączony pod Analogowy tuner TV 4D0 919 146 wejście AV2, pod AV1 mam tuner DVB-T, lub adapter

vwtvtuner111038.jpg


Kamerke podłanczamy pod jedną pare złącza video

aveingangmittvtuner.jpg


. Dużym atutem montowania oryginalej kamerki audi jest to że nie przesuwa sie obraz na ekranie jak to ma miejsce przy kamerkach montowanych w lampce podświetlenia tablicy. Podczas jazdy mamy możliwość wybrania AV2 (lub inny port do który podłączymy obraz kamery) dzięki temu możemy zobaczyć co sie dzieje za autem jak i np tablice rejestracyjną innego samochodu który stoi za nami.

Dużym plusem jest to że tablica jest oświetlona równomiernie i mod jest na oryginalnych częściach audi.


RNS LED nie działa kamery

......193B ......193G ......193D

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

:slina::slina::slina:

to jest to czego szukalem.... nie chcialem tez zabierac oswietlenia w lampce i szukalem rozwiazania... tylko cena tej kamerki...:facepalm: jakbym dorwal rzeczywiscie za te 250....:kwasny:

mod na wielki plus :thumbup1:

musze to miec!:slina::decayed:

Opublikowano

Muszę dodać zdjęcie w nocy jak kamera działa bo jest rewelacyjna :)

Opublikowano

pewnie, nakrecaj mnie jeszcze tutaj, a mnie juz skreca.... wreszcie znalazlem cos, co odpowiada mi w 100% !:slina:

i badz tu cierpliwy z szukaniem czesci w przystepnej cenie :kwasny::grin:

jak tylko bedziesz dal rade to wrzucaj to foto :decayed:

Opublikowano

Fajna alternatywa też jak się nie ma czujników

Opublikowano

Radze dobrze szukać bo można wyrwać za 600zł blende, kamerę i ... lampki ledowe ;)

Opublikowano

do b6 też takie cudo można wyrezać?

Opublikowano

Oczywiscie, do A3 tak samo :wink:

Opublikowano

Czy tylko mnie ta kamera się tak CHOLERNIE brudzi w ciągu paru minut jazdy?

Opublikowano

Trzeba do tego jakiś moduł czy cuś? :wink4:

Opublikowano

Tuner tv albo siakiś adapter multimedialny.

Opublikowano
:good: A blenda i kamera z A6 4F0... podejdzie?
Opublikowano

Tak podejdzie to jest dokładnie taka sama jak u nas tylko z wyjściem na kamerkę:hi:

Opublikowano

A że tak zapytam jak wygląda montaż takiej kamerki jakie czesci bym potrzebował jesli mam NAVIPLUS RNS-D tu masz RNS-E??

Opublikowano

Tak RNS-E RNS-D nie rozpatrywałem tego tematu

Opublikowano

djim masz może nr. z etki tego kabla co idzie od kamerki albo samej wtyczki do kamerki??

Opublikowano

Nie ma tego w etce. Jest tylko nr wtyczek, które i tak trzeba uciąć.

Opublikowano

kurde to gdzie zdobyć taki kabel / ew. wtyczkę do kamery 6 pin :/

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:55 ----------

Witam panowie, mam pytania do znawców :]

1. Ma ktoś na sprzedaż taki kabelek do kamery lub wie gdzie kupić?

2. Czy kabel o który pytałem powyżej ma w sobie jakiś układ obniżania napięcia?? Pytam bo myślałem już nad wtyczką własnej roboty ale jednego nie rozumiem bo djim podpinał pod wycieraczkę czyli 12 V a np. na forum audi a6 goście przy modzie w C6 piszą że kamera ma zasilanie 6V:

Temat z modem gdzie jest też kamera 4L0 980 551 :

Audi A6 Klub Polska :: [A6 C6] Montaż ori kamery cofania+TV

i tam mamy takie coś:

pinologia zasilania samej kamery Wtyczka T54b

T54b/47zielono-zołty masssa do kamery

T54b/48zielono-czerwony zasilanie napieciowe 6V do kame

Pomożecie :>

Opublikowano

Ja u siebie mam 12V natomiast nie ma sterownika jak w A6 gdzie zasilanie z tego sterownika idzie do kamery. Czy tam jest 6V czy 12V nie odpowiem bo trzeba by miernikiem sprawdzic w A6.

Opublikowano

nikt nie pomoże z tym kabelkiem do kamery?? Może ktoś wie jaka to wtyczka jest??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.