Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem zestawienie odpowiednich pinow ktore trzeba wykorzystac w radiu RNS-Eoraz w tunerze TV

Prosze o potwierdzenie czy dobrze to polaczylem, niechcialbym zrobic jakiegos bledu przy montazu ktory moze uszkodzic radio.

RNSE---------------------------------------------------------------------------------------------------- TUNER TV

13 - Wejście audio po prawej stronie od tunera systemu nawigacji, TV----------5 - Przednie wyjście audio po prawej stronie

15 - Synchronizacja wejścia video od tunera systemu nawigacji, TV-------------11 - Synchronizacja wyjścia video Przedni

16 - Wejście video zielone od tunera systemu nawigacji, TV----------------------15 - Przednie wyjście video zielone

27 - Ekran - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------9 - Przedni ekran - masa

28 - Audio - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------8 - Audio - masa

29 - Wejście audio po lewej stronie od tunera systemu nawigacji, TV-----------7 - Przednie wyjście audio z lewej strony

30 - Video - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------12,14, 16 - Video - masa

31 - Wejście video niebieskie od tunera systemu nawigacji, TV ------------------13 - Przednie wyjście video niebieskie

32 - Wejście video czerwone od tunera systemu nawigacji, TV ------------------17 - Przednie wyjście video czerwone

DODATKOWO

RNSE kostka D---------------------------------------------------------------------------TUNER TV

9 - CAN-H (CANbus High signal)------------------------------------------------ 3 - CAN High

10 - CAN-L (CANbus Low signal)----------------------------------------------- 2 - CAN Low

VIDEO AV1------------------------------------------------------------------------------ TUNER TV

sygnał-----------------------------------------------------------------------------52 Sygnał

ekran------------------------------------------------------------------------------49 Ekran

VIDEO AV2--------------------------------------------------------------------------------TUNER TV

sygnał----------------------------------------------------------------------------- 45 Sygnał

ekran------------------------------------------------------------------------------ 42 Ekran

ZASILANIE-------------------------------------------------------------------------------- TUNER TV

+12V ------------------------------------------------------------------------------ 20 stały 12V

Masa -------------------------------------------------------------------------------19 masa

---------- Post dopisany 27-06-2014 at 14:39 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2014 at 21:58 ----------

w zwiazku z dalsza teoria ktory pin do ktorego napotkalem problem w opisie pinow w radiu.

według tego pin 27 w kosci 32 pinowej jest wykorzystany :

RNS_EPinout.jpg

według nalepki na radiu nie ma takiego pinu:

435sa4o.jpg

teraz pytanie:

1) ktory opis jest prawidlowy?

2) nie wiem gdzie w radiu podlaczyc pin 10 z tunera TV - "Przedni ekran video"

---------- Post dopisany 28-06-2014 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2014 at 14:39 ----------

Podczas dalszego szukania co z pinem 27 w kosci 32 pinowej w RNS-E dopadlem opis pinow kabla DIETZ 1477. Po przeanalizowaniu wynika ze modul ten wykorzystuje wszystkie piny w RNSE podanej wyżej oprocz pinu 27. Takze stwierdzam ze pin ten prawdopodobnie nie jest potrzebny i wykorzystywany w przesyle obrazu.

Podaje opis pinow tego DIETZ 1477 przetlumaczony z niemieckiego:

1 brązowy, dźwięk w lewym złączu 32-krotny szary pin 29 RNS-E

2 Kabel szary, czarny kontrola 3 pin 2 pin (bez nadmiarowych funkcji może pominąć)

3 pomarańczowy, linia 3-pin pin sygnału IR 1 czarny

4 biały, złącze CAN najwyższej do RNS-E D: Pin 9

5 czerwona cienka, czerwona sygnał RGB, złącze 32-krotnie szary stykiem 32 RNS-E

6 jasnoniebieski, niebieski sygnał RGB, złącze 32-krotnie szary pin 31 RNS-E

7 czerwony gruby, zasilanie 12Volt ciągłe dodatnie

8 niebieski, brzmi dobrze, podłączyć 32-krotnie szary pin 13 RNS-E

9 brązowy, PAL / NTSC tylko na zestawie kabla do 1472 RNS-D

10 wolny

11 zielony gruby, CAN Low do złącza D RNS-E: Pin 10

12 zielony cienki, zielony sygnał RGB, złącze 32-krotny szary pin 16 RNS-E

13 biały cienki, sygnału synchronizacji złącze 32-krotnie szary numer PIN 15 RNS-E

14 Masa / GND, wspólne uziemienie, są 4 x rozgałęzione

14a) uziemienie dla lewego i prawego do 32-krotnie szarym RNS-E Pin 28

14b) uziemienie dla sygnałów RGB, 32-krotnie szary RNS-E Pin 30 - RGBS-IN-GND

14c) uziemienie zasilacza

14d) kabel podczerwień uziemienie dla urządzenia sterowanego

kabel wyglada bardzo podobnie do kabla z modulu PCCM BOX 2 ale ma inaczej rozmieszczone piny

Dietz_1477_Kabelsatz_AUDI_RNS_E_zum_IMU_1451.jpg

Mam nadzieje ze informacje te przydadza sie w tworzeniu kabla laczacego TUNERR TV z RNSE. Mozna oczywiscie taki przewod zakupic ale koszt to okolo 150- 200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moja wiedza mnie blokuje a raczej jej brak i widze po waszych rozmówkach, że ktos tu chyba może mi pomóc. założyłem zestaw z kamerką z kufat...de. Od samego uruchomienia borykam sie jednym problemem. Otóż obraz jest przerywany i przez 2 sekundy walczy, następnie wraca do normy. Byłem przekonany, że gdzieś coś nie łączy. 3 razy sprawdziłem połączenia, polutowałem .... dalej to samo. Zdecydowałem się zdemontować wiązke z kufat...de i rozłożyć ją na czesci pierwsze by ponownie złożyć licząc na niedokładność producenta. Nic dalej tak samo przerywa. :doh:

Zwróce uwagę że obraz przerywa tylko gdy silnk jest uruchomiony!!! na włączonym zapłonie i biegu wstecznym obraz jest cały czas stabilny. Siedzac i myślac godzinami w aucie i patrzac na ten ekran migającej kamery olśiło mnie. Widok z kamery jest przerywany dokładnie co 30 sekund!!! Jednak te 30 sekund nie jest zalezne od czasu uruchomienia kamery, a od innego czynnika. opisze przykładową sytuację. Wbijam wsteczny, mam obraz, czekam i po pierwszym przerwaniu zaczynam odliczac, dochodze np. do 5 sekund, wybijam wsteczny, odczekuje np 15 sekund, wbijam ponownie wsteczny i reasumując po 10 sekundach mam jak w banku przerwania obrazu:thumbdown:

Druga sytuacja wbijam wsteczny i od pierwszego przerwania obrazu trzymam na wtecznym i co 30 sekund kolejne przerwania

w kostce 32 piny w rns-e wykorzystane przez wiązke piny to 15,16,30,31,32. dodatkowo mam puszczony kabelek na kostke c pin 2 oczywiście, z mce, oraz ponownie z mce do kamerki, mase do kamerki oraz stałe napęcie z puszki bezpieczników do kamerki.

Moje pytanie samo nasuwa się na usta WTF????

Z kad te systematyczne prerwania obrazu na włączonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerob zasilanie kamery i sygnalu ze swiatel cofania do radia w taki sposob jak opisuja w tym watku:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b7-montaz-kamery-miejscu-oswietlenia-tablicy-adapterem-163249/

zastosuj przekaznik jak na tym obrazku. foto zapożyczone z w/w tematu.

przekaznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moja wiedza mnie blokuje a raczej jej brak i widze po waszych rozmówkach, że ktos tu chyba może mi pomóc. założyłem zestaw z kamerką z kufat...de. Od samego uruchomienia borykam sie jednym problemem. Otóż obraz jest przerywany i przez 2 sekundy walczy, następnie wraca do normy. Byłem przekonany, że gdzieś coś nie łączy. 3 razy sprawdziłem połączenia, polutowałem .... dalej to samo. Zdecydowałem się zdemontować wiązke z kufat...de i rozłożyć ją na czesci pierwsze by ponownie złożyć licząc na niedokładność producenta. Nic dalej tak samo przerywa. :doh:

Zwróce uwagę że obraz przerywa tylko gdy silnk jest uruchomiony!!! na włączonym zapłonie i biegu wstecznym obraz jest cały czas stabilny. Siedzac i myślac godzinami w aucie i patrzac na ten ekran migającej kamery olśiło mnie. Widok z kamery jest przerywany dokładnie co 30 sekund!!! Jednak te 30 sekund nie jest zalezne od czasu uruchomienia kamery, a od innego czynnika. opisze przykładową sytuację. Wbijam wsteczny, mam obraz, czekam i po pierwszym przerwaniu zaczynam odliczac, dochodze np. do 5 sekund, wybijam wsteczny, odczekuje np 15 sekund, wbijam ponownie wsteczny i reasumując po 10 sekundach mam jak w banku przerwania obrazu:thumbdown:

Druga sytuacja wbijam wsteczny i od pierwszego przerwania obrazu trzymam na wtecznym i co 30 sekund kolejne przerwania

w kostce 32 piny w rns-e wykorzystane przez wiązke piny to 15,16,30,31,32. dodatkowo mam puszczony kabelek na kostke c pin 2 oczywiście, z mce, oraz ponownie z mce do kamerki, mase do kamerki oraz stałe napęcie z puszki bezpieczników do kamerki.

Moje pytanie samo nasuwa się na usta WTF????

Z kad te systematyczne prerwania obrazu na włączonym silniku?

Lub tak jak pisałem podprowadź sobie zasilanie do kamerki z wycieraczki po stacyjce masz blisko i stały pewny plus. Z zasilania lampy wstecznego często dzieją sie różne cuda. Lub do testu podłącz sobie z innego źródła zasilanie kamery. Będziesz wiedział czy to kamera na wyższym zasilaniu wariuje czy RNS-E

---------- Post dopisany at 07:29 ---------- Poprzedni post napisany at 07:24 ----------

Zrobilem zestawienie odpowiednich pinow ktore trzeba wykorzystac w radiu RNS-Eoraz w tunerze TV

Prosze o potwierdzenie czy dobrze to polaczylem, niechcialbym zrobic jakiegos bledu przy montazu ktory moze uszkodzic radio.

RNSE---------------------------------------------------------------------------------------------------- TUNER TV

13 - Wejście audio po prawej stronie od tunera systemu nawigacji, TV----------5 - Przednie wyjście audio po prawej stronie

15 - Synchronizacja wejścia video od tunera systemu nawigacji, TV-------------11 - Synchronizacja wyjścia video Przedni

16 - Wejście video zielone od tunera systemu nawigacji, TV----------------------15 - Przednie wyjście video zielone

27 - Ekran - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------9 - Przedni ekran - masa

28 - Audio - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------8 - Audio - masa

29 - Wejście audio po lewej stronie od tunera systemu nawigacji, TV-----------7 - Przednie wyjście audio z lewej strony

30 - Video - masa od tunera systemu nawigacji, TV-------------------------------12,14, 16 - Video - masa

31 - Wejście video niebieskie od tunera systemu nawigacji, TV ------------------13 - Przednie wyjście video niebieskie

32 - Wejście video czerwone od tunera systemu nawigacji, TV ------------------17 - Przednie wyjście video czerwone

DODATKOWO

RNSE kostka D---------------------------------------------------------------------------TUNER TV

9 - CAN-H (CANbus High signal)------------------------------------------------ 3 - CAN High

10 - CAN-L (CANbus Low signal)----------------------------------------------- 2 - CAN Low

VIDEO AV1------------------------------------------------------------------------------ TUNER TV

sygnał-----------------------------------------------------------------------------52 Sygnał

ekran------------------------------------------------------------------------------49 Ekran

VIDEO AV2--------------------------------------------------------------------------------TUNER TV

sygnał----------------------------------------------------------------------------- 45 Sygnał

ekran------------------------------------------------------------------------------ 42 Ekran

ZASILANIE-------------------------------------------------------------------------------- TUNER TV

+12V ------------------------------------------------------------------------------ 20 stały 12V

Masa -------------------------------------------------------------------------------19 masa

---------- Post dopisany 27-06-2014 at 14:39 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2014 at 21:58 ----------

w zwiazku z dalsza teoria ktory pin do ktorego napotkalem problem w opisie pinow w radiu.

według tego pin 27 w kosci 32 pinowej jest wykorzystany :

http://s8.postimg.org/3obf5j51d/RNS_EPinout.jpg

według nalepki na radiu nie ma takiego pinu:

http://s9.postimg.org/aw3wdj6fv/435sa4o.jpg

teraz pytanie:

1) ktory opis jest prawidlowy?

2) nie wiem gdzie w radiu podlaczyc pin 10 z tunera TV - "Przedni ekran video"

---------- Post dopisany 28-06-2014 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2014 at 14:39 ----------

Podczas dalszego szukania co z pinem 27 w kosci 32 pinowej w RNS-E dopadlem opis pinow kabla DIETZ 1477. Po przeanalizowaniu wynika ze modul ten wykorzystuje wszystkie piny w RNSE podanej wyżej oprocz pinu 27. Takze stwierdzam ze pin ten prawdopodobnie nie jest potrzebny i wykorzystywany w przesyle obrazu.

Podaje opis pinow tego DIETZ 1477 przetlumaczony z niemieckiego:

1 brązowy, dźwięk w lewym złączu 32-krotny szary pin 29 RNS-E

2 Kabel szary, czarny kontrola 3 pin 2 pin (bez nadmiarowych funkcji może pominąć)

3 pomarańczowy, linia 3-pin pin sygnału IR 1 czarny

4 biały, złącze CAN najwyższej do RNS-E D: Pin 9

5 czerwona cienka, czerwona sygnał RGB, złącze 32-krotnie szary stykiem 32 RNS-E

6 jasnoniebieski, niebieski sygnał RGB, złącze 32-krotnie szary pin 31 RNS-E

7 czerwony gruby, zasilanie 12Volt ciągłe dodatnie

8 niebieski, brzmi dobrze, podłączyć 32-krotnie szary pin 13 RNS-E

9 brązowy, PAL / NTSC tylko na zestawie kabla do 1472 RNS-D

10 wolny

11 zielony gruby, CAN Low do złącza D RNS-E: Pin 10

12 zielony cienki, zielony sygnał RGB, złącze 32-krotny szary pin 16 RNS-E

13 biały cienki, sygnału synchronizacji złącze 32-krotnie szary numer PIN 15 RNS-E

14 Masa / GND, wspólne uziemienie, są 4 x rozgałęzione

14a) uziemienie dla lewego i prawego do 32-krotnie szarym RNS-E Pin 28

14b) uziemienie dla sygnałów RGB, 32-krotnie szary RNS-E Pin 30 - RGBS-IN-GND

14c) uziemienie zasilacza

14d) kabel podczerwień uziemienie dla urządzenia sterowanego

kabel wyglada bardzo podobnie do kabla z modulu PCCM BOX 2 ale ma inaczej rozmieszczone piny

http://s15.postimg.org/7ynsc47qf/Dietz_1477_Kabelsatz_AUDI_RNS_E_zum_IMU_1451.jpg

Mam nadzieje ze informacje te przydadza sie w tworzeniu kabla laczacego TUNERR TV z RNSE. Mozna oczywiscie taki przewod zakupic ale koszt to okolo 150- 200zl.

Fajnie przyda sie nie jednej osobie. Troche nie miałem czasu by tu wejść i od razu opisać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerob zasilanie kamery i sygnalu ze swiatel cofania do radia w taki sposob jak opisuja w tym watku:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b7-montaz-kamery-miejscu-oswietlenia-tablicy-adapterem-163249/

zastosuj przekaznik jak na tym obrazku. foto zapożyczone z w/w tematu.

http://s30.postimg.org/9u5dllzzh/przekaznik.jpg

Sprobuje tego przekaznika ale na swoim polaczeniu z pinu swiatla wstecznego z mce i moze stale dam na zapalniczke na przod. Wszystkie polaczenia mam pod kolumna w mce i bezpiczniki, zobaczymy, faktycznie ktos tam podobne dolegliwosci opisywal. Nie chce mi sie skracac juz 2iazki i podlanczac wszyztko na tyle

---------- Post dopisany 05-07-2014 at 18:19 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2014 at 17:30 ----------

a tak z ciekawostki dodam, zanim przekaznik do mnie, dotarł dzis padła mi jedna cewka, po ściągnieciu obudowy okazało sie że jedna ma stary numer i to o nia sie rozchodzi. czym prędzej poleciałem do audi po nową, założyłem i .... obraz mimo to jak zaprezentowałem wyżej(jak dla mnie elegancki i w porównaiu z b8 to bije ich na głowe) jeszcze nabrał barw i sie wyostrzył no i przerywanie ustało :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej cewce piszesz bo nie bardzo rozumiem a temat kamery mnie interesuje :)

Czy ktos wie czy jest mozliwosc zakodowania lub przeprowadzenia adaptacji TUNERA TV Audi 4D0 919 146 D (z A8 D2) tak zeby domyslnym zrodlem obrazu byl np. AV1 - sytuacja wyglada tak ze po przekreceniu stacyjki, po wbiciu wstecznego na ekranie pojawia sie menu z wyborem zrodla obrazu (TV, AV1, AV2)... dopiero jak recznie w MEDIA (RNS-E Led) wybiore TV i tam wybiore AV1 to do nastenego wylaczenia zaplonu kamera wlacza sie prawidlowo po wpieciu wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niebawem chce sie zmierzyc z instalacja kamerki i tv w moim autku. W zwiazku z tym zaczynam kompletowac graty i niezbedna wiedze . Blende i kamerke mam zamiar zainstalowac orio numerach: 4l0980551 i 4l0827574. Mam zamiar podpiac to pod wiwę hd 50 i dzieki zestawowi od Woszu (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288744-all-b6b7-zestaw-do-podlaczenia-dvd-lub-tv-filmy-z-usb-i-kamery-cofania-kolor-rns-e/?hl=woszu#entry4173205) odblokowac tv w rns-e.Czy ktos ogarniał juz taki zestaw , co jeszcze potrzebuje do kompletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niebawem chce sie zmierzyc z instalacja kamerki i tv w moim autku. W zwiazku z tym zaczynam kompletowac graty i niezbedna wiedze . Blende i kamerke mam zamiar zainstalowac orio numerach: 4l0980551 i 4l0827574. Mam zamiar podpiac to pod wiwę hd 50 i dzieki zestawowi od Woszu (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288744-all-b6b7-zestaw-do-podlaczenia-dvd-lub-tv-filmy-z-usb-i-kamery-cofania-kolor-rns-e/?hl=woszu#entry4173205) odblokowac tv w rns-e.Czy ktos ogarniał juz taki zestaw , co jeszcze potrzebuje do kompletu ?

Taki zestaw też sobie da rade.

Tunerki TV jakie muszą być:

Z literką 4D0 919 146 D , DX C, CX

Można jeszcze z DVB-T hybrydowy 8J0 919 148B, C sprawdzone działają. Wtyczki itp takie same.

Edytowane przez djim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy żeby podłączyć kamerę cofania jest konieczny tuner TV ?

Jeśli chodzi o ori kamerkę to tak :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszny fajny bajer to jest, muszę zacząć zbierać graty :wink:

To zacznij od tego jakiego masz Rns-e z jakim nr ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a da się podłączyć kamerę cofania w ramce tablicy rejestracyjnej do oryginalnej rnse? Dziewczyna kupiła na święta i nie chce sprawiać jej zawodu, więc czy da się taką kamerkę pod rnse w b7 podpiąć?

Jeśli nie, to w jaki inny sposób podłączyć, jaki lcd mały kupić 5' chowany automatycznie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość podpięcia kamery cofania (NTSC), bez konieczności kupowania tunera.

Ja mam takie zestawy zarówno pod tuner (WIWA HD50) i kamerę jak i pod samą kamerkę, bez możliwości podłączenia tunera.

Koszt takiego adaptera pod samą kamerkę to 200zł (obraz w kolorze) lub 100zł (obraz w szarości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...