Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych. Tak wygląda obraz z kamery Q7 na ledowym RNS-E

20130414at190551.jpg

Opinia? d*py nie urywa. Radzę wpakować coś pokroju Kenwooda. Sto razy lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc stacje multimedialne Kenwood'a a przynajmniej te najnowsze maja najlepsza jakosc obrazu, podkreslane to jest bynajmniej w opisach m.in. na aukcjach allegro. Ja zastanawiam sie czy wziac nowke bez navi czy starszy uzywany model juz z navi, bo nowka z navi to koszt 3000-4000zl uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc stacje multimedialne Kenwood'a a przynajmniej te najnowsze maja najlepsza jakosc obrazu, podkreslane to jest bynajmniej w opisach m.in. na aukcjach allegro. Ja zastanawiam sie czy wziac nowke bez navi czy starszy uzywany model juz z navi, bo nowka z navi to koszt 3000-4000zl uff

Miałem DNX 5260BT w Avensis, a teraz kobitka ma DNX jakiegoś nowszego w Volvo. Zawsze kupowałem używane modele po 1200zł max i zawsze były w idealnym stanie. Nie mówiąc już o możliwościach.

Tylko że to moje zdanie dotyczące Kenwooda, tyczyło się ich kamer. Miałem w Avensis model CMOS300, który karał te kamerę z Q7 jak chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria DNX nawet z przed 2-3 lat trzyma cene na rynku wtornym. Co do kamerki mozna zawsze podlaczyc kamerke innego producenta i lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamery z Q7, działa pod napięciem 5 V dlatego najlepiej zastosować stabilizator 6 V tak jak w oryginalnym sterowniku z Q7 Stabilizator 7806 6V

4L0 980 551 E , przewód oryginalny bez zgrubienia.

U siebie mam kamerke z A6 z zgrubieniem, sprawdzę czy działa też pod napięciem 5 V jeśli tak to pozostaje sprawdzić przewód z zgrubieniem. U mnie 2 rok działa na 12 V i nic sie nie dzieje. Nowe informacje wprowadzę w wątek dla potomnych żeby uniknąć uszkodzenia i problemów przy montażu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są parametry wyjściowe formatu video takiej kamerki ?

525i NTSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie tak samo i podłączenie jest takie same :wink: jedynie pamiętaj o tym że jest to kamera z wbudowaną klamką otwierania klapy. Jeśli chcesz to do B6 B7 to lepiej poszukać pełnej blędy niż rezać. Chyba że jest możliwość wyciągnięcia jej to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie masz jakiegoś ECU przez które puszczasz kamerę to linii pomocniczych raczej bym nie oczekiwał, one nie są generowane w kamerze a w innym sterowniku który uwzględnia kąt skrętu kierownicy (oczywiście tanie chińczyki mają linię, ale tylko nieruchome)

co do przełączania nie pamiętam kodowania, ale u mnie w rnse mam podłączony sygnał pod wejście RFSL które aktywuje kamerę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy były takie blendy pod kamerę ale w wersji USA tzn pod małą rejestracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest gdzieś instrukcja krok po kroku jak dla zielonego w temacie chącego mieć taką funkce w rns-e? Jaka kupić kamerę, jak podłączyć itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest gdzieś instrukcja krok po kroku jak dla zielonego w temacie chącego mieć taką funkce w rns-e? Jaka kupić kamerę, jak podłączyć itp?

Czego dokładnie nie wiesz ?, na 1 stronie masz napisane co potrzeba. Jeśli czegoś nie wiesz możesz do mnie podbić na PW.

Blenda USA może być pod kamere z Q7 Q5 A5 A4 itp o ile były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakby ktoś miał do odsprzedania takową blende to chwalić się, a chęcią odkupie.

Zamontowałem kamerę w miejsce lampki rej i jest tragicznie. Ledy zamontowane w kamerze nie dość że świeca b. słabo to jeszcze prawie że na zółto. Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej dołożyć i iść w ori, co do sedana to wszystko jest praktycznie tak samo tylko potrzebujemy zasilanie kamerki, można przewodami przez przekaźnik wzmacniacza podłączyć kamere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no niestety tak to jest z nieoryginalnymi rzeczami ;) ja na poczatek tez odpalilem chinola w lampce podswietlenia tablicy, kamerka dzialal miesiac, przez kolejne 3 dzialalo jeszcze podswietlenie, ale jak i to padlo wyrabalem z auta to badziewie i kupilem oryginal z blenda

BTW u siebie w avancie podlaczylem zasilanie pod wycieraczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no niestety tak to jest z nieoryginalnymi rzeczami ;) ja na poczatek tez odpalilem chinola w lampce podswietlenia tablicy, kamerka dzialal miesiac, przez kolejne 3 dzialalo jeszcze podswietlenie, ale jak i to padlo wyrabalem z auta to badziewie i kupilem oryginal z blenda

BTW u siebie w avancie podlaczylem zasilanie pod wycieraczke

Super jak temat sie przydał i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...