Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy audi 80 B4 1Z prośba o pomoc w lokalizacji czujników


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na odległość próbuję zdiagnozować błędy w aucie ojca, które dławi się w pewnym zakresie obrotów. Po podłączeniu do VAGA wywaliło błędy:

01117 - Generator Terminal DF Load Signal

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)

30-00 - Open or Short to B+

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-10 - Short to B+ - Intermittent

wszystkie oprócz 0572 dało się skasować ale nie wiem jeszcze czy powróciły ponownie podczas jazdy. Gdzie w B4 zlokalizowane są obydwa czujniki bo z tego co mi się wydaje to nie są one zespolone tak jak w nowszych A4. Czujnik na rurze od IC do turbo miał trochę luźną wtyczkę ale nie sprawdzałem jeszcze czy błąd da się usunąć po jej poprawieniu. Znajomy mechanik ojca sugeruje podmianęN75 ale nie podłączał kompa i nie wiedział w ogóle jakie ma błędy więc chwilowo mu to odradziłem. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj błędy i zrob logi....

Czujnik G71 znajduje się w ECU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie błędy spowodowane są z całą pewnością wysokim przeładowaniem turbo i powrócą przy dynamicznej jeździe. Ostatni błąd spowodowany jest przedostatnim więc w pierwszej kolejności sprawdziłbym szczelność wężyków ciśnieniowych łączących N75 z turbosprężarką (z gruchą i z muszlą części sprężającej) a jeśli będą szczelne to sprawdzić należy szczelność gruchy przy turbo a jeśli i ta będzie ok to podmieniaj na próbę N75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i usterka odnaleziona . Ojciec po drodze spalił mojego fejsa rzekomo przez lipną przejściówkę odwrócił wtyczkę zasilającą. Z braku możliwości dalszej diagnozy vagiem na pałę podmienił N75 i auto hula jak szalone.... a chciałem mu udowodnić, że podmianki wszystkiego na ślepo nic mu nie dadzą i bez kompa i logów będzie lipa... teraz już chyba mi nigdy nie uwierzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...