Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uciekający płyn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zauważyłem że od jakiegoś czasu muszę dolewać płyn do wspomagania. I tak co miesiąc sprawdzam i co jakiś czas dolewam. To normalne czy może gdzieś wężyk nie trzyma i ucieka gdzieś ??

Opublikowano

normalne to nie jest pewnie przekładnia do regeneracji sprawdź czy nie ma wycieku bo jak całkowicie wycieknie to będzie większy wydatek

Opublikowano
  • Autor
normalne to nie jest pewnie przekładnia do regeneracji sprawdź czy nie ma wycieku bo jak całkowicie wycieknie to będzie większy wydatek

akurat powiem zrobiłem test szybki.. kiedy silnik był zimny itp zostawiłem białą kartkę pod pojemniczek płynu kierowniczego i po całej nocy kartka biała więc w sumie nie wiem co jest grane ;/

Opublikowano

miałem na myśli kolumnę kierowniczą gdzie wychodzą drążki jest tam osłona gumowa jeśli opaski są dobre to od razu nie jest widoczny wyciek

Opublikowano
  • Autor
miałem na myśli kolumnę kierowniczą gdzie wychodzą drążki jest tam osłona gumowa jeśli opaski są dobre to od razu nie jest widoczny wyciek

aha no ok to zobaczę bo w sumie samochód będzie stał 2 dni to wtedy zobaczymy

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Mialem ten sam problem, jesli pod maska nie widzisz aby gdzies uciekal plyn, przejedz kawalek samochodem tak zeby rogrzac dobrze silnik, zatrzymaj sie, skrec na maksa kola w lewo i sprawdz czy za prawym kolem guma od maglownicy nie jest mokra, a nastepnie skrec kola w druga strone i sprawdz z lewej strony. Jesli oslona gumowa jest cala w plynie, tzn ze masz przekladnie do regeneracji.

Opublikowano

miałem podobie tylko że okazałpo się że węża przetarłem i lekko rosił płyn dodam że mało widoczne to było!! i nie mogłem wyczaić co jest przyczyną

Opublikowano
  • Autor
miałem podobie tylko że okazałpo się że węża przetarłem i lekko rosił płyn dodam że mało widoczne to było!! i nie mogłem wyczaić co jest przyczyną

i co zrobiłeś z tym ?

Opublikowano

m\wiadomo musiałem wyrzucic węza i założłem używkę , a podobno zdarzaja sie przypadki ,że węże przy samej już końcówce lubią puszczac, przetarcie było malutkie ale jak skręcałemto niagara była:P

Opublikowano
  • Autor
m\wiadomo musiałem wyrzucic węza i założłem używkę , a podobno zdarzaja sie przypadki ,że węże przy samej już końcówce lubią puszczac, przetarcie było malutkie ale jak skręcałemto niagara była:P

łe no to muszę obczaić żeby u mnie tak nie było :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ja się podepnę....

Mam problem bo zauważyłem jakiś czas termu mokre przewody przy chłodnicy układu wspomagania (to ten przewód przed chłodnicą) są mokre. Dokręciłem opaski. Wyczyściłem osłonę silnika. Dwa tyg spoko. Dziś patrzę a tam znów mokro. Kolejny niepokojący obiaw to bardzo ciężko odkręca się korek od pojemnika ze stanem płynu. Mam pytanie: czy to pompa? Podejrzewam że tam nie powinno być takiego ciśnienia żeby przepuszczały przewody na łączeniach, pewnie w niej się buzuje. Mam rację? A może macie inne podejrzenia?

Opublikowano
  • Autor
A ja się podepnę....

Mam problem bo zauważyłem jakiś czas termu mokre przewody przy chłodnicy układu wspomagania (to ten przewód przed chłodnicą) są mokre. Dokręciłem opaski. Wyczyściłem osłonę silnika. Dwa tyg spoko. Dziś patrzę a tam znów mokro. Kolejny niepokojący obiaw to bardzo ciężko odkręca się korek od pojemnika ze stanem płynu. Mam pytanie: czy to pompa? Podejrzewam że tam nie powinno być takiego ciśnienia żeby przepuszczały przewody na łączeniach, pewnie w niej się buzuje. Mam rację? A może macie inne podejrzenia?

chyba wężyk jest delikatnie przetarty i dlatego tak ;/

Opublikowano

Podłączę się do tematu czy to normalne ze na odpalonym silniku płyn od wspomagania bulgocze w zbiorniczku ?

Opublikowano

Źle robicie. Weźcie z 10 kartek A4 od drukarki, podłóżcie pod cały przód.

Potem odpalcie auto, kręćcie kierownicą, gazujcie i po ok 30 minutach test kartek.

W ten sposób dokładnie namierzyłem skąd mi się silnik pocił - wcześniej idealnie cały spód umyłem i po kroplach oleju z kartki doszedłem do miejsca problemu.

Jeżeli kartki bądą ok, a płyn będzie uciekał, to kup najcieńsze igły do strzykawek jakie będą w apcete i jakąś strzykawkę.

Trzeba wbić igłę w osłonę drążka kierowniczego (nie końcówki drążka) i spróbować drenować, jak wyleci płyn, to puszcza magiel i płyn ucieka w osłonę - nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela ;)

Opublikowano
  • Autor
Źle robicie. Weźcie z 10 kartek A4 od drukarki, podłóżcie pod cały przód.

Potem odpalcie auto, kręćcie kierownicą, gazujcie i po ok 30 minutach test kartek.

W ten sposób dokładnie namierzyłem skąd mi się silnik pocił - wcześniej idealnie cały spód umyłem i po kroplach oleju z kartki doszedłem do miejsca problemu.

Jeżeli kartki bądą ok, a płyn będzie uciekał, to kup najcieńsze igły do strzykawek jakie będą w apcete i jakąś strzykawkę.

Trzeba wbić igłę w osłonę drążka kierowniczego (nie końcówki drążka) i spróbować drenować, jak wyleci płyn, to puszcza magiel i płyn ucieka w osłonę - nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela ;)

robiłem podobny test i kartkę miałem suchą :P

Opublikowano
Źle robicie. Weźcie z 10 kartek A4 od drukarki, podłóżcie pod cały przód.

Potem odpalcie auto, kręćcie kierownicą, gazujcie i po ok 30 minutach test kartek.

;)

tylko żeby wentylator się nie włączył bo wyjdzie że leje z tylnego koła :wink:

Opublikowano
  • Autor
Źle robicie. Weźcie z 10 kartek A4 od drukarki, podłóżcie pod cały przód.

Potem odpalcie auto, kręćcie kierownicą, gazujcie i po ok 30 minutach test kartek.

;)

tylko żeby wentylator się nie włączył bo wyjdzie że leje z tylnego koła :wink:

u mnie był delikatnie przejechany wężyk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.