Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż gazu


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem gazu w swojej audi :) i ogólnie od wymiany rozrządu zrobiłem około 9 tys km i szkoda mi trochę kasy na paliwo bo kurde leje się leje i końca nie widać...

Chciałbym wiedzieć orientacyjnie ile to kosztuje jaką butle można włożyć w koło i czy w ogóle opłaca się zakładać gaz jak się w roku przykładowo zrobiło 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem tydzień temu gaz, u Nowotczyński w Mławie zajęło to im 4h ze wszystkim, miałem wrażenie ze mogliby to robić z zamkniętymi oczami, auto nic nie szarpie nie czujesz kiedy jedziesz na gazie a kiedy na benzynie nawet przy pełnym bucie gdy przełączasz gaz na benzynę itp także polecam ich i nie wahaj się tylko zakładaj gaz u mnie siedzi butla 55l , spalanie 11l gazu w trasie 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie oplaca. nie wiem jak u was ale w lbn za 2300 sie zamknie ze wszystkim na dobrych czesciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolmie gaz takiej już dosyć dobrej jakości kosztuje około 2500 PLN, Wiadamo benzyny spali ci powiedzmy 8 litrów a gazu 10litrów. Za benzyne zapłacisz 45zł a za gaz 27zł na 100km. Czyli masz 18zł w kieszeni po każdych 100km. Na 15 000km zaoszczędzisz 2700zł. Sam widzisz jakie oszczędności ;] No może odlicz 200zł na benzyne do odpalania czyli po 15000km masz zwrócony koszt instalacji gazowej. Potem już same oszczędności ;] Oczywiście kosztuje serwis instalacji ale to grosze w rzędach 100zł na rok. No i butle około 55 litrów założysz a rzeczywiście ile do niej wejdzie to około 45 litrów. Ja np jestem zwolennikiem gazu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem tydzień temu gaz, u Nowotczyński w Mławie zajęło to im 4h ze wszystkim, miałem wrażenie ze mogliby to robić z zamkniętymi oczami, auto nic nie szarpie nie czujesz kiedy jedziesz na gazie a kiedy na benzynie nawet przy pełnym bucie gdy przełączasz gaz na benzynę itp także polecam ich i nie wahaj się tylko zakładaj gaz u mnie siedzi butla 55l , spalanie 11l gazu w trasie 120km/h

noo opłaca nie opłaca bo niby trzeba zrobić km w roku żeby to się zwróciło... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes z okolic Konina jak chcesz moge Ci polecic gazownika z Rumina kolo konina starego, ja u niego zakladalem 3 lata temu zrobilem 60 tys.i jestem mega zadowolony, wymieniam filtry i leje gaz tak to u mnie wyglada, teraz tesc i moj kolega gazowali u niego scenici 2 1,6 i tez sie ciesza z tej decyzji. Spalanie u mnie trsa 10L, miasto powyzej 10L do 13 L przy normalnej jezdzie. Koszt instalacji u niego okolo 2600 zl stag 4 na wtryskach hana, ja mam valteki czerwone i nie narzekam:) butla powinna wejsc 50 L spokojnie. Jak bys chcial to dam Ci namiar to sie wszystkiego dowiesz. Rocznie robie 15-20 tys.i sie mi to oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes z okolic Konina jak chcesz moge Ci polecic gazownika z Rumina kolo konina starego, ja u niego zakladalem 3 lata temu zrobilem 60 tys.i jestem mega zadowolony, wymieniam filtry i leje gaz tak to u mnie wyglada, teraz tesc i moj kolega gazowali u niego scenici 2 1,6 i tez sie ciesza z tej decyzji. Spalanie u mnie trsa 10L, miasto powyzej 10L do 13 L przy normalnej jezdzie. Koszt instalacji u niego okolo 2600 zl stag 4 na wtryskach hana, ja mam valteki czerwone i nie narzekam:) butla powinna wejsc 50 L spokojnie. Jak bys chcial to dam Ci namiar to sie wszystkiego dowiesz. Rocznie robie 15-20 tys.i sie mi to oplaca.

ja gadałem z mechanikiem który jeździ w gazie to podobno trzeba zrobić 20 tys km żeby instalacja się zwróciła ... No w zagórowie niedaleko Słupcy koszt jest niby 2200-2400 i tez go chwalą ludzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes z okolic Konina jak chcesz moge Ci polecic gazownika z Rumina kolo konina starego, ja u niego zakladalem 3 lata temu zrobilem 60 tys.i jestem mega zadowolony, wymieniam filtry i leje gaz tak to u mnie wyglada, teraz tesc i moj kolega gazowali u niego scenici 2 1,6 i tez sie ciesza z tej decyzji. Spalanie u mnie trsa 10L, miasto powyzej 10L do 13 L przy normalnej jezdzie. Koszt instalacji u niego okolo 2600 zl stag 4 na wtryskach hana, ja mam valteki czerwone i nie narzekam:) butla powinna wejsc 50 L spokojnie. Jak bys chcial to dam Ci namiar to sie wszystkiego dowiesz. Rocznie robie 15-20 tys.i sie mi to oplaca.

ja gadałem z mechanikiem który jeździ w gazie to podobno trzeba zrobić 20 tys km żeby instalacja się zwróciła ... No w zagórowie niedaleko Słupcy koszt jest niby 2200-2400 i tez go chwalą ludzie....

Ja kolego nastepny samochod jak bede mial to od razu bede gazowal bez zastanowienia. Zawsze to sie zwroci predzej czy pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes z okolic Konina jak chcesz moge Ci polecic gazownika z Rumina kolo konina starego, ja u niego zakladalem 3 lata temu zrobilem 60 tys.i jestem mega zadowolony, wymieniam filtry i leje gaz tak to u mnie wyglada, teraz tesc i moj kolega gazowali u niego scenici 2 1,6 i tez sie ciesza z tej decyzji. Spalanie u mnie trsa 10L, miasto powyzej 10L do 13 L przy normalnej jezdzie. Koszt instalacji u niego okolo 2600 zl stag 4 na wtryskach hana, ja mam valteki czerwone i nie narzekam:) butla powinna wejsc 50 L spokojnie. Jak bys chcial to dam Ci namiar to sie wszystkiego dowiesz. Rocznie robie 15-20 tys.i sie mi to oplaca.

ja gadałem z mechanikiem który jeździ w gazie to podobno trzeba zrobić 20 tys km żeby instalacja się zwróciła ... No w zagórowie niedaleko Słupcy koszt jest niby 2200-2400 i tez go chwalą ludzie....

Ja kolego nastepny samochod jak bede mial to od razu bede gazowal bez zastanowienia. Zawsze to sie zwroci predzej czy pozniej.

no ja się zastanawiam bo ta benzyna to idzie jak woda.. ;/ jak mu depne to leci jak woda z kranu a jak w miarę spokojnie to całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz tez bedzie szedl tak samo, ale jest o połowe tanszy, caly sukces jazdy na gazie to jest dobrze zrobiony montaz instalacji gazowej.

u mnie benzyna jest np 5.82 a gaz 2.65 więc widać.. ale w gazie za 30 zł mam 11 litrów gazu a za 30 zl benzyny mam z 5? no także wiem jakie są zalety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz decyzja kolego nalezy do Ciebie czy chcesz i czy mozesz finansowo sobie pozwolic na taka inwestycje. Zwolennikow instalcji gazowej jest tyle samo co jej przeciwnikow, musisz sobie to przemyslec i podjac decyzje, ktora Ciebie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz decyzja kolego nalezy do Ciebie czy chcesz i czy mozesz finansowo sobie pozwolic na taka inwestycje. Zwolennikow instalcji gazowej jest tyle samo co jej przeciwnikow, musisz sobie to przemyslec i podjac decyzje, ktora Ciebie zadowoli.

finansowo myślę że nie było by problemu aczkolwiek mówię... tak jak napisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie robilem 12tys. km, jak zalozylem gaz wychodzi mi kurcze co roku 20 tys. :)

no to zastanowię się nad tą decyzją dosyć poważnie ;) a gdzie macie gniazdo do gazu? ja bym wolał we wlewie paliwa bo czysto itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zderzaku niestety, w czarnym pasku na dole, nastepne bedzie juz przy wlewie benzyny i tak bym montowal na twoim miejscu, chodzi o estetyke.

no ja słyszałem że gazownicy robią co chcą a jak kolega miał sytuacje że chciał we wlewie to zrobił mu pod zderzakiem to mu nie zapłacił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakis ch....owy gazownik, powinien zamontowac tam gdzie chcesz i jest to oczywiscie technicznie mozliwe. Jesli przy wlewie benzyny nie wejdzie cale gniazdo to mozna na przejsciowke zamontowac, zawsze jest jakiej rozwiazanie, tak mial kolega w lagunie I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakis ch....owy gazownik, powinien zamontowac tam gdzie chcesz i jest to oczywiscie technicznie mozliwe. Jesli przy wlewie benzyny nie wejdzie cale gniazdo to mozna na przejsciowke zamontowac, zawsze jest jakiej rozwiazanie, tak mial kolega w lagunie I.

w audi we wlewie wejdzie i tak i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...