Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście benz -> gaz


Anioool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja instalacja do tej pory przechodziła z PB na LPG po uzyskaniu 45 stopni. Od niedawna wsiadam do autka odpalam na PB chwile chodzi(10-15 sekund) i załącza się LPG aż silnikiem potrafi przyszarpać - widać że za wcześnie bo zimny - teraz jeżdżę to go ręcznie przełączam. Moje pytanie Po czym odczytuje instalacja gazowe(jakie czujniki przy silniku) by przełączyć się prawidłowo. Czy to czujniki od temp? Może od obrotów? Jeśli to możliwe proszę napiszcie mi jakie czujniki mam sprawdzić. Vag póki co nic nie pokazał mi by jakiś był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy reduktorze gazowym powinien znajdować się czujnik temp.reduktora.Trzeba podpiąć się pod komp.gazowy możliwe,że komp. się zresetował i potracił ustawienia.Jeżeli by padł ten czujnik to raczej gaz się nie załączy.Vag nic nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze czujnik przy listwie. musisz podlaczyc sie pod kompa lpg. ale sprawdz sobie kable czy nie sa gdzies przerwane przy reguktorze i listwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jaką instalację ma kolego,czy sekwencję czy zwykłą.Czujnik przy listwie nie ma raczej nic wspólnego z przełączaniem się na gaz a jak ma gdzieś przerwane przewody to się nie na gaz nie przełączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do gazownika i na kompa, szkoda czasu na szperanie. Pewnie wina sterownika mi się np zawiesił i przełączał dopiero na wysokich obrotach (wina mnożnika). Możesz kupić kabel a soft ściągnąć ze strony staga z tym że stracisz gwarancję jak coś zmienisz. Ściągnij program od staga odpalisz na kopie i zobaczysz że te podstawowe ustawienia to żaden problem.

Jeśli walnięty czujnik przy parowniku i nie daje napięcia, to myślę że na centralce by się sygnał awarii pojawił.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzony czujnik temperatury na reduktorze. Jeżeli będzie zwarcie na czujniku to na komputerze będzie odczyt max możliwej temperatury. Jeśli natomiast będzie przerwa na czujniku to będzie max najniższa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej winny kest czujnik temp reduktora, po podłączeniu pod sterownik bedzie widac jak na dło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...