Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to wina poduszek pod skrzynią - stuki


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was prośbę o poradę.

Po kupnie auta zorientowałem się że jest problem z drżeniem układu wydechu, które przenosiło się na całe auto i lewarek od biegów.

Były momenty że lewarek mało nie wyskoczył z siebie, dlatego też zmieniłem wieszaki wydechu i plecionkę - pozbyłem się problemu.

Na obecną chwilę jednak daje się we znaki irytująca przypadłość - gdy ruszam i szybko zmieniam biegi słychać stuki. Pojawiają się one również na nierównościach a ostatnio po najechaniu na krawężnik.

Natomiast jak zmieniam bieg powoli i z wielkim wyczuciem puszczam sprzęgło - stuków nie ma.

Czy takie objawy, połączone z tym że gdy jadąc np. na 2 biegu dodaje i ujmuje gazu lewarek przemieszcza się świadczą o wyrąbanych poduszkach skrzyni ?? Czy poprzednia wadliwa plecionka mogła także przyczynić się do ich uszkodzenia ??

Co szarpania, terkotania bądź ślizgania sprzęgła - nic takiego nie występuje, biegi chodzą rewelacyjnie.

Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łapy skrzyni, czasem potrafią pęknąć. Jak całe to wymień poduchę główną skrzyni i odbój przy chłodnicy, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek, na innym forum ktoś miał identyczny problem w b6 awx, dodatkowo jeszcze podejrzewano przeguby i półoś. Czy te dwie ostatnie rzeczy można raczej wykluczyć ?? Dzisiaj specjalnie próbowałem i jak zmieniam biegi leciutko, powoli to nic nie stuknie. Nieco później jak mocniej przyhamowałem to także pojawił się stuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co Ty, jak powoli zmieniam biegi to jest ok. Jak szybciej z mniejszym wyczuciem puszczam sprzeglo to puka. Dodatkowo ten lewarek.. jak dodaje gazu to przemieszcza sie w przód o 1cm jak odpuszczam idzie w tył o 1cm.

Przeguby i połosie mam wymienione, problem pozostał. Poduszki wyglądają spoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lewarek chodzi przód tył to na pewno wina leży po stronie poduszek silnika i skrzyni, można jeszcze zerknąć w jakim stanie gumowe tuleje sanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dłubałem trochę pod autem i co zauważyłem. Jak zacząłem ruszać łapami skrzyni biegów to lewa poduszka lekko się ruszała, prawa natomiast bardziej.

Yamaha dobrze że napisałeś o przegubach i półosiach - je możemy zwyczajnie wykluczyć.

W przyszłym miesiącu zamawiam poduchy Lemfordera pod skrzynię i będziemy widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...