Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadający poziom płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemak Odkad przyprowadziłem auto z DE zauwazyłem po przejechaniu 25 km ze poziom płynu spada o 1 cm a po odkreceniu korka powraca do swojego stanu. czy to jest normalne?? czy raczej uszczelka. płynu nie ubywa.:wink:

Opublikowano

Przypuszczam, że wszystko OK, po prostu w układzie panuje ciśnienie i gumowe węże się rozprężają, ale 1 cm w zbiorniczku to trochę dużo. Jeżeli nie ubywa to jest OK

Opublikowano
  • Autor

moze to przez to ze strasznie tam duzo wezy jest dla tego. :grin:

Opublikowano

jezeli plynu nie ubywa jest wszystko ok gdyby znikał płyn mogło by to sugerować uszczelke lub glowice

Opublikowano

Jak masz możliwość podmień korek (ten niebieski) nakręcany na zbiorniczek wyrównawczy - obadaj czy jest tak samo.

W tym korku jest zaworek może u ciebie się zrypał.

Opublikowano
  • Autor

nie długo zajme sie tym . a tak szczerze powiedziawszy to boje sie troche o te sprawdzanie bo jak sie okaze ze to uszczelka :facepalm: bo nie mam szczescia do aut.

Opublikowano

Sprawdź tylko ten korek i niczym innym się nie przejmuj.

Opublikowano
  • Autor

ok . ale bede musiał kupic nowy czy ten jakos da rade wyczyscic (zregenerowac).

Opublikowano

Zjawisko jest dość dziwne bo płynu w wyniku podgrzewania powinno przybywać ,aby po ostygnięciu wracał do normalnego poziomu.Sprawdź czy auto grzeje. Podejrzewam zapowietrzenie układu.

Opublikowano
  • Autor

kurde zaczne od poczatku. troche w pierwszym poscie namieszałem ,zapomniałem dodac ze 3 tyg temu zmieniałem chłodnice w nim. i chyba od tej pory tak jest. jak auto osiagnie temp. 90C to płynu przybywa nie duzo ale widac roznice. poznj jak postoi z 12 h to znow opada ponizej minimum. silnik nie grzeje sie . dochodzi do 90C i dalej ani drgnie. a po wymianie chłodnicy zalałem swiezym płynem i nie odpowietrzałem go bo sie przejechałem i było ok to pomyslałem ze wszystko ok . a ktos tam mi mowił ze układ sam sie odpowietrzy.

Opublikowano

Tak jak pisał janusz_stg płyn chłodniczy wraz ze wzrostem temperatury rozszerza się zwiększając swoją objętość. W prawidłowo działającym układzie chłodzenia, jeśli przed odpaleniem poziom jest na minimum w zbiorniczku, po nagrzaniu silnika do temp. roboczej (90st.C) powinien wzrosnąć nie bardziej niż do maksimum w zbiorniczku wyrównawczym.

Jeżeli autko Ci się nie grzeje, a po ostygnięciu silnika poziom płynu w zbiorniczku opada o kilka cm, to wszystko jest ok.

Opublikowano
  • Autor

mam taka nadzieje ze wszystko bedzie ok. dzieki za rady

Opublikowano

Jak chcesz odpowietrzyć - spuść tyle płynu ile wyciągniesz strzykawką (takie duże do dostania w aptece z grosze) ze zbiorniczka, zsuń na podszybiu jeden z węży gumowych - oznaczony taką biała kropką, w nim jest otworek. Zsuń go jakieś 2-3cm tak by prześwit otworka minął metalowy króciec (możesz to sprawdzać np. igłą lub cienkim śrubokrentem). Tu dobrze wspomóc się druga osoba lub samemu zalewaj płyn do momentu aż przez otworek poleci płyn. Zasuń go ponownie i zabezpiecz opaską. Można by kombinować z naciskaniem węży jak ci się chce.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.