Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny pasek?


carbonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie rozrządu pojechałem w trasę 600 km i po dojechaniu na miejsce zaniepokoił mnie dziwny dźwięk. Coś jakby huczalo spod pokrywy rozrządu. Pojechałem do mechanika który robił rozrzad. Zaufany koles od Audi. Posłuchał i powiedział pompa wody. Wymienił na druga taka sama. Wszystko jednak jest bez zmian. Spędził przy aucie 2 dni wymienił wszystko włącznie z kołami zebatymi. I nadal słychać pasek. Stwierdził. Tak ma być aż pasek sie ułoży. Co o tym myślicie? Czy pasek może być za mocno napięty? Pasek klinowy i rolki też wymienione. Wszystkie części kupione w aso. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest za mocno naciągnął pasek poluzuj to sam nie przez tego pseudo mechanika bo przy dłuższym użytkowaniu pójdą rolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spotkalem jak w 2.5TDI R5 na szczescie od strony pompy urwal sie pasek po 300km.Tez niby mial sie ulozyc. stopilo az rolke od napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj ten dźwięk i wrzuć link, zobaczymy co tak hałasuje

Witam. Po wymianie rozrządu pojechałem w trasę 600 km i po dojechaniu na miejsce zaniepokoił mnie dziwny dźwięk. Coś jakby huczalo spod pokrywy rozrządu. Pojechałem do mechanika który robił rozrzad. Zaufany koles od Audi. Posłuchał i powiedział pompa wody. Wymienił na druga taka sama. Wszystko jednak jest bez zmian. Spędził przy aucie 2 dni wymienił wszystko włącznie z kołami zebatymi. I nadal słychać pasek. Stwierdził. Tak ma być aż pasek sie ułoży. Co o tym myślicie? Czy pasek może być za mocno napięty? Pasek klinowy i rolki też wymienione. Wszystkie części kupione w aso. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIDEO0026 - YouTube

prosze bardzo. pewnie rozpoznacie z filmiku o co mi chodzi :)

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

od 0:15 najlepiej to slychac ...

---------- Post dopisany 13-09-2012 at 06:40 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 22:45 ----------

Panowie ? jakies pomysly ? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie był przypadkiem zachlapany pasek wodą lub innym płynem. Albo rolka jest minimalnie skrzywiona. Jaki pasek jest włożony, może pomoże założenie takiego z powłoka teflonową (np.Dayco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jedź i jak zrobi, będzie wszystko ok. to weź rachunek i niech ten pierwszy odda Ci bynajmniej kasę za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ... podpowiedzcie moze jeszcze cos z tym napieciem paska ... bo jak faktycznie za duze to delikatne popuszczenie zalatwi sprawe ? to auto juz po tej modernizacji ktora byla w AVF z tymi napinaczami.

jutro jestem umowiony w zakladzie ktory specjalizuje sie tylko w rozrzadach na diagnoze i ogarniecie tematu. jak okaze sie ze to faktycznie napinacz to kolesiowi zrobie odpowiednia reklame i bede chcial zwrot kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto 100km po wymianie rozrządu (tydzień). Od początku wkurzało mnie że głośno chodzi rozrząd który sprawdziłem i pasek był właściwie napięty. Dzwoniłem do warsztatu gdzie było wymieniany i szef warsztatu powiedział, że głośno chodzi pasek conti powlekany jakimś teflonem i po ok 5k km powinien ucichnąć. Po przejechaniu tych 5k km dalej było go słychać i pojechałem z reklamacją. Po rozebraniu rozrządu oglądałem wszystkie części i były jak najbardziej ok łącznie z paskiem więc chciałem aby to z powrotem założyli lecz szef warsztatu powiedział, że chce bym był zadowolony z ich usługi i wymienili mi kompletny rozrząd na nowy ale tym razem założyli zwykły pasek conti i po wymianie rozrząd pracuje cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest niepokojący, coś w stylu padającego łożyska w rolce lub pompie wody. Po poprawnym montażu nowego rozrządu na dobrych częściach minimum 70tys powinieneś o nim zapomnieć.

Ja bym reklamował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pompę miałeś poprzednio i jaki pasek założyłeś?

Panowie... Zrobione. Wymieniona pompa na skf i pasek. Jest tak jak powinno być. Jutro jadę z rachunkiem do partacza także zyczcie powodzenia heheheeeeeeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...