Jump to content
IGNORED

Spadające obroty


Hardjack
 Share

Recommended Posts

Drugi dzień przyglądam się jak mój mechanik szuka usterki w silniku i nie może dojść co w nim siedzi. Problem objawia się tym że gdy puszczę gaz to w aucie obroty spadają do 400, wzrastają do ok. 1000 i tak kilka razy aż się wyrównują. Sprawdzaliśmy do tej pory przez podmienianie ze sprawnej 1.8 ADR: zawór węgla aktywnego, przepływomierz, czujnik temperatury (niebieski), została założona nowa pompa paliwowa. Wszystkie przewody i bezpieczniki posprawdzał miernikiem. Została tylko na poniedziałek przepustnica, ale podejrzewam że to nie ona jest przyczyną usterki. Robiłem adaptację VAG-iem i pokazuje że jest wszystko OK.

A to wszystko stało się po tym jak zmieniłem lampy na polift xenon, ale wątpie że to ma jakiś związek.

Link to comment
Share on other sites

Związek może mieć bo gdzieś może gubić napięcie na pewno dobrze podłączyłeś te lampy, czy na wyłączonych jest to samo, posprawdzaj jeszcze raz dokładnie podłączenia tych lamp , posprawdzaj przewody od podciśnienia które dochodzą do przepustnicy czy nie popękały i czyszczenie też nie zaszkodzi, a w jakim stanie są przewody i świeczki, czy masz LPG ?? Bo u mnie np na lpg tak się działo jak reduktor poszedł :) i jeszcze czy jak silnik jest ciepły czy zimny to jest jakaś różnica :) A VAG pokazał jakieś błędy ??

Link to comment
Share on other sites

Na wyłączonych jest tak samo. Posprawdzam jutro jeszcze podłączenia. Przepustnice wyczyścimy w poniedziałek już w niej tylko nadzieja. Przewody i świece są nowe. Mam LPG ale nawet nie próbuję na nim sprawdzać skoro na benzynie nie jest tak jak powinno. Na VAG-u zero błędów.

Link to comment
Share on other sites

U mnie to była przepustnica, a stało sie tak po odpięciu akumulatora, błędów też nie pokazywał. Wyczyściłem ją ale dalej falowały obroty, auto doszło do siebie po przejechaniu ok 100km. Odpinałeś akumulator przy montażu lamp?

Link to comment
Share on other sites

Winna była przepustnica. Dokładnie dzisiaj ją przeczyściliśmy i jest good :decayed:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...