Jump to content
IGNORED

Spadające obroty

Hardjack
 Share

Recommended Posts

Drugi dzień przyglądam się jak mój mechanik szuka usterki w silniku i nie może dojść co w nim siedzi. Problem objawia się tym że gdy puszczę gaz to w aucie obroty spadają do 400, wzrastają do ok. 1000 i tak kilka razy aż się wyrównują. Sprawdzaliśmy do tej pory przez podmienianie ze sprawnej 1.8 ADR: zawór węgla aktywnego, przepływomierz, czujnik temperatury (niebieski), została założona nowa pompa paliwowa. Wszystkie przewody i bezpieczniki posprawdzał miernikiem. Została tylko na poniedziałek przepustnica, ale podejrzewam że to nie ona jest przyczyną usterki. Robiłem adaptację VAG-iem i pokazuje że jest wszystko OK.

A to wszystko stało się po tym jak zmieniłem lampy na polift xenon, ale wątpie że to ma jakiś związek.

Związek może mieć bo gdzieś może gubić napięcie na pewno dobrze podłączyłeś te lampy, czy na wyłączonych jest to samo, posprawdzaj jeszcze raz dokładnie podłączenia tych lamp , posprawdzaj przewody od podciśnienia które dochodzą do przepustnicy czy nie popękały i czyszczenie też nie zaszkodzi, a w jakim stanie są przewody i świeczki, czy masz LPG ?? Bo u mnie np na lpg tak się działo jak reduktor poszedł :) i jeszcze czy jak silnik jest ciepły czy zimny to jest jakaś różnica :) A VAG pokazał jakieś błędy ??

Na wyłączonych jest tak samo. Posprawdzam jutro jeszcze podłączenia. Przepustnice wyczyścimy w poniedziałek już w niej tylko nadzieja. Przewody i świece są nowe. Mam LPG ale nawet nie próbuję na nim sprawdzać skoro na benzynie nie jest tak jak powinno. Na VAG-u zero błędów.

U mnie to była przepustnica, a stało sie tak po odpięciu akumulatora, błędów też nie pokazywał. Wyczyściłem ją ale dalej falowały obroty, auto doszło do siebie po przejechaniu ok 100km. Odpinałeś akumulator przy montażu lamp?

Winna była przepustnica. Dokładnie dzisiaj ją przeczyściliśmy i jest good :decayed: