Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana filtra paliwa 1.8 turbo


broker25

Rekomendowane odpowiedzi

witam was,

mam pytanie odnośnie wymiany filtra paliwa , czy ASO zaleca wymianę tego filtra?? i po jakim przebiegu??

Powiem że ostatnio się trochę zdziwiłem jak zobaczyłem u siebie w aucie że filtr nigdy nie był zmeniany (rocznik 2003 , przebieg 201 tys km) auto było kupione w salonie pl i tam również serwisowane.

spotkaliście się z czymś takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zaszkodzi jak zmienisz filtr paliwa, najlepiej oryginalny, na pewno może się tylko polepszyć. ja jak swój wymieniałem to było tyle syfu że masakra! lepiej wymień swój to będzie lepszy przepływ paliwa:) Ja wymieniam filtr paliwa co 50 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznałeś że filtr był od nowości , jest to raczej mało realne ,może ktoś wymienił go w serwisie na orginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę bo po takim czasie nic nie widać na filtrze tylko rdzę;p wymień sobie filtr i masz głowę spokojną a koszt nie duży:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznałeś że filtr był od nowości , jest to raczej mało realne ,może ktoś wymienił go w serwisie na orginał ?

patrząc na filtr był on taki zaśniedziały, poza tym nie ma wzmianki o wymianie w dokumentacji serwisowej, jak go wyciągne to ciekawe czy jest na nim wybita jakaś data produkcji, trzeba się wziąć za wymianę. Hmm może zadzwonie do ASO i zapytam się co ile zalecają wymianę tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznałeś że filtr był od nowości , jest to raczej mało realne ,może ktoś wymienił go w serwisie na orginał ?

patrząc na filtr był on taki zaśniedziały, poza tym nie ma wzmianki o wymianie w dokumentacji serwisowej, jak go wyciągne to ciekawe czy jest na nim wybita jakaś data produkcji, trzeba się wziąć za wymianę. Hmm może zadzwonie do ASO i zapytam się co ile zalecają wymianę tego filtra.

rozumiem jak by to miała być droga rzecz ale to jest koszt rzędu 90zł:

KNECHT FILTR PALIWA Audi A4 A6 S6 1.8T 2.4 3.0 4.2 (2640072455) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wymieniaj sobie co 50tyś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko że serwis nic nie mówi o wymianie filtru paliwa w benzynach, i tak tez postępuje, mój był oryginalny z 10.98r (data produkcji auta) miał wybitą datę, a jak go wyjąłem i potrząsnąłem nim kilka razy to tylko czarny osad wylatywał, 13 lat i 240tys km przesiedział

więc jest to prawie pewne że większość aut (benzynowych) jeździ na jednym, pierwszym filtrze paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma interwalu wymiany filtra paliwa w benzynach. (wg Audi) teroretycznie wymienia sie jak juz "nie dziala" albo jest nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie totalne bzdury i wprowadzacie ludzi w błąd, filtr paliwa ma swój okres wymiany i jest to zawarte w karcie przeglądów każdego samochodu (śr. co 60 tys) a to że za niego kasują, a nie wymieniają to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie totalne bzdury i wprowadzacie ludzi w błąd, filtr paliwa ma swój okres wymiany i jest to zawarte w karcie przeglądów każdego samochodu (śr. co 60 tys) a to że za niego kasują, a nie wymieniają to inna sprawa.

Moze w twojej esce tak jest, u mnie nie ma, i w wielu innych b5 tkach w benzynie, i to nie sa glupoty bo juz raz byl ka forum poruszany ten temat

tapa-tapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko że ja pracowałem w kilku serwisach i nie tylko audi ,ale też i skoda ,seat i renault i pierwsze słyszę że w benzyniakach filtr paliwa wymienia się jak ci auto stanie na drodze , a diesel to coś innego i tam się wymienia bo przecież klient może gnoju nalać? Według serwisu w skrzyniach automatycznych oleju też się nie wymienia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma na celu twoja wypowiedz bo nie rozumiem? ja pisze tylko ze audi nie uwzglednialo przez jakis czas filtra paliwa na liscie rzeczy ktore powinno sie wymieniac przy przegladach, dlatego w wielu samochodach siedzi jeden filtr od nowosci, i nie musisz sie wymadrzac gdzie byles a gdzie nie bo mnie to nie interesuje :) nigdzie nie pisalem ze nie trzeba wymieniac filtra w benzynach

masz google, masz czas, poczytaj sobie o tym, tu masz jeden z linkow gdzie cala grupa osob pisze o tym samym co ja A4 S4 Quattro.. a step by step Fuel Filter swap.. LOTS of Pictures.... - Page 2 - AudiWorld Forums

\

poza tym, mam całą książkę serwisowa mojego auta ze szwajcarii i nigdzie nie było wpisanego tego filtra, a jak go wyjąłem to się zgadzało bo miał datę produkcji wybita na obudowie, czyli nie byl nigdy wymieniany, a S4 to samochod ktory nie ma przecietnego serwisu jak zwykle 1.6 czy 2.0 wiec może u ciebie serwis wymiane uwzglednil (choc samo to ze co 60tys to jest kpina jesli chodzi o filtr bo ten tak samo sie brudzi w dieslach jak i benzynach i tak samo syf moze zapchac caly uklad)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko że ja pracowałem w kilku serwisach i nie tylko audi ,ale też i skoda ,seat i renault i pierwsze słyszę że w benzyniakach filtr paliwa wymienia się jak ci auto stanie na drodze , a diesel to coś innego i tam się wymienia bo przecież klient może gnoju nalać? Według serwisu w skrzyniach automatycznych oleju też się nie wymienia :grin:

:facepalm:

kolego zapomniales dodac ze pracowales w "serwisach" u pana juzia... a nie w aso. podaj mi twoj vin to ci wydrukuje listy przegladawe i zobaczymy kto ma racje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko że ja pracowałem w kilku serwisach i nie tylko audi ,ale też i skoda ,seat i renault i pierwsze słyszę że w benzyniakach filtr paliwa wymienia się jak ci auto stanie na drodze , a diesel to coś innego i tam się wymienia bo przecież klient może gnoju nalać? Według serwisu w skrzyniach automatycznych oleju też się nie wymienia :grin:

:facepalm:

kolego zapomniales dodac ze pracowales w "serwisach" u pana juzia... a nie w aso. podaj mi twoj vin to ci wydrukuje listy przegladawe i zobaczymy kto ma racje :naughty:

Kolego domialex nie obrarzaj ludzi których nie znasz i nic o nich nie wiesz, to po pierwsze.

Po drugie nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczac kto ma rację, ja wiem swoje, a ty swoje i niech tak zostanie.

Właściciel auta, jeżeli chce jeździć bez awaryjne będzie wiedział co ma zrobić, temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wnikam czy w papierkach jest zapisane wymieniać/ niewymieniać :whistling: Warto wymienić raz na 50-60tyś jak się nie chce zajechać pompy paliwa.

Dla porównania filtr paliwa kosztuję niecałe 100zł. a pompa paliwa 1000zł. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego waskivw niegdy nie mialem zamiaru nikogo obrazac, nie neguje rowniez ze jezdzac w pl na pl paliwie trzeba wymieniac filtr paliwa. i tak pracujac jeszcze w polskim aso rowniez zalecalem wymiane. ale tu chodi o to ze twierdzisz ze audi przewiduje wymiane filtra paliwa w PB a to jest nieprawda. i zeby niebylo niejasnosci, ja tez wymieniam :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...