Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie napisu "Auto"


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DRL dlatego jeżdżę na światłach używając do tego przełącznik do świateł na pozycji AUTO.

Zauważyłem że napis ten czasami się podświetla ale bardzo rzadko.

Stąd moje pytanie, kiedy on się świeci a kiedy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kończy się dioda od podświetlenia "auto", albo zimny lut na płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co, po odpaleniu pojazdu napis ten cały czas powinien być podświetlony ?

Inne symbole na tym przełączniku są podświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikiem swiatla CLH - to powinna sie swiecic na zolto jak jest jasno a w nocy czerwono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem. Odpaliłem samochód w opcją Auto. Wszystkie kontrolki na pokrętle świecą na czerwono a Auto w ogóle nie świeci.

Po przekręceniu na inną pozycję świateł, napis Auto świeci się na czerwono (tak jak pozostałe).

Czyli ta dioda działa tylko jest jakaś inna logika pracy ?

Czyli w dzień ma się świecić na pomarańczowo ? Kiedy jest na pozycji Auto czy na innej pozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Rpalka, na żółto jak jest jasno, a w nocy czerwono. Diodę sprawdzisz ustawiając miernik (multimetr) na test diody, czarny przewód pomiarowy do katody (patrząc na diodę to ta większa nóżka z odbłyśnikiem) czerwony do anody (prosty "drucik" w diodzie). Diodę namierzysz patrząc na układ ikonek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żółto powinno się świecić jak włącznik ustawiony w pozycji auto. Swieci się cały czas tylko w dzień nie widać. Na czerwono się święci gdy wlacznik w poz. 0, św pozycyjne lub mijania..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , czyli na czerwono świeci poprawnie.

Jedynie problem z podświetleniem na żółto/pomarańczowo. Bo jak kiedyś jechałem to zauważyłem że się podświetla i gaśnie, przed chwilą sprawdzałem i się nie podświetla na żółto.

==============================================================================================

Wybaczcie, ale dalej tego trochę nie rozumiem.

Odłączałem dziś aku bo robiłem coś.

Wieczorem poszedłem zamknąć samochód, otworzyłem dzrzwi, patrzę i napis Auto świeci się na pomarańczowo, odpalam samochód napis dalej się świeci w tym kolorze.

Pochodził chwilę i podświetlenie zgasło, po przełączeniu pokrętła, napis świecił na czerwono.

Zamknąłem samochód, napis Auto podświetlił się na pomarańczowo .... nie wiem już o co chodzi, niby działa ale nie rozumiem jego logiki "pracy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...