Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić aby tylne głośniki grały


marcel173

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy tuba jest nokia i ma tam coś wbudowane jakieś układ elektroniczny (czy to jest wzmacniacz który może obsługiwać tylne głośniki razem z tą tubą) ? Jeżeli tak to wystarczy z zółtej kostki nini iso pociągnąć kable do pinów kabli na tył i powinno grać co? A co do BOSE to na bank to nie jest bo wiem jak wygląda tuba BOSE (ma duży wzmacniacz zasłonięty blachą aluminiową w dolnej części tuby)Podpowiem tylko że nie miałem aktywnego tyłu tylko założyłem tube bo nie miałem kupiłem raadio concert i teraz muśi być aktywny zeby geały tylne głośniki co trzeba zrobić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja miałem podobny problem w poprzednim A6. Nie grały mi tylne głośniki ani sub. Zakupiłem taki moduł i wszystko było wporządku. Modul Audi A3 A4 A6 A8 TT tylne glosniki Lodz M004 (2575068743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tuba jest nokia i ma tam coś wbudowane jakieś układ elektroniczny (czy to jest wzmacniacz który może obsługiwać tylne głośniki razem z tą tubą) ? Jeżeli tak to wystarczy z zółtej kostki nini iso pociągnąć kable do pinów kabli na tył i powinno grać co? A co do BOSE to na bank to nie jest bo wiem jak wygląda tuba BOSE (ma duży wzmacniacz zasłonięty blachą aluminiową w dolnej części tuby)Podpowiem tylko że nie miałem aktywnego tyłu tylko założyłem tube bo nie miałem kupiłem raadio concert i teraz muśi być aktywny zeby geały tylne głośniki co trzeba zrobić? pozdrawiam

Ja pisze połamaną polszczyzną ale ty mnie bijesz na głowę.

Z twojego tekstu wnioskuje że nie miałeś aktywnego tyłu. Dołożyłeś tubę nokia i chcesz to podłączyć do concerta?

Jeśli tak to musisz zrobić wiązkę od kostki mni iso do tuby

Tu masz rozpiskę kostki przy tubie;

1 12V

2 głosnik lewy +

3 głośnik lewy-

4 masa

5 załączenie subwoofera

6 wejście lewy

7 wejście prawy

8 masa wejść

9 głośnik prawy +

10 głosnik prawy -

kostka_225.jpg

A tu masz opis pinów w radiu (schemat po lewej)

8_1270297916.jpg

Teraz już chyba jest jasne co z czym połączyć.

Co do zaproponowanego wyżej adaptera to trzeba go zastosować jak masz nie ori radio. Co przy robieniu wiązki i tak niema sensu bo można zrobić ja tak żeby pasowała pod RCA w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z glosnikami z tylu mam ori radio concert kaseciak plus ori glosniki...wczesniej bylo radio blaupunkt i wszystko gralo jak trzeba z tym ze byl taki burdel w instalacji ze ciezko bylo dojsc co jest do czego...dzisiaj od 16 do 21:30 siedzialem z kumplem i robilismy wszystko na nowo...mialem ori kostki wiec zaczela sie cala akcja...na chwile obecna mam wszystko podlaczone tak jak na schemacie jaki zapodal kolega klaczek84...a glosniki tyl mimo tego nie zagraly...co trzeba zrobic zeby one ruszyly...nadmienie ze nie mam tuby tylko glosniki ori z wzmacniaczem...mi juz rece opadaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tyłu masz wszystko dobrze podłączone? jak masz przy radiu wszystko OK i na wzmacniacz dochodzi sygnał na wzbudzenie to musza zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wzbudzeniu nie wiem czy nie jest za maly prad bo jest tylko 4,6 v z tylu z glosnikami nic nie grzebalem na poprzednik blaupunkcie graly ok robilem tylko porzadek przy radiu bo jakis magik tak nakombinowal ze nie mozna bylo dojsc co do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wzbudzeniu nie wiem czy nie jest za maly prad bo jest tylko 4,6 v z tylu z glosnikami nic nie grzebalem na poprzednik blaupunkcie graly ok robilem tylko porzadek przy radiu bo jakis magik tak nakombinowal ze nie mozna bylo dojsc co do czego

Ciężko jest tak w ciemno strzelić co jest nie tak, jak przy radiu jest wszytko ok to obstawiam wzmacniacz przy tylnym lewym głośniku. Może tam tez coś poprzedni właściciel grzebał? żeby ominąć wzmacniacz. W blaupunkcie tylne głośniki były jak podłączone? pod wzmacniacz czy pod wyjście liniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam to pod liniowe...przy radiu napiecie wychodzi wlasnie na wzmaka 4,6v i nie wiem czy to nie jest tego wina....sprawdze jeszcze w vagu czy cos sie pojawi jak wejde w radyjko...glosniki tyl tak jak w schemacie mam pod mala zolta kostka...zielona pusta i niebieska to wiadomo zmieniara ale jej jeszcze nie podlaczylem...glosniki przednie w brazowej kostce no i wiadomo czarna kostka zasilanie...zrobilem tak ze cala stara instalacje jak byla wywalilem i dawalem nowe ori kostki wyjete z innego auta bo inaczej nie dalo rady dojsc co do czego...masa zlaczek bezpiecznikow mostkow itp ogolnie masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio masz dobrze zakodowane?

Według tego schematu

[TABLE=class: gumax-row, width: 100%]

[TD=class: gumax-row-right, bgcolor: transparent][h=1]Audi Radio Generation I[/h]

[h=2]Coding[/h]

  • 00?xx: Speakers
    • 0 = Sound System (No passive Speakers)
    • 1 = 1 passive Speaker (Front Left for Bose Sound System with Telephone)
    • 2 = 2 passive Speakers (Front) and 2 active Speakers (Rear)
    • 5 = 2 passive Speakers (Front) and no active Speakers (Rear)

    [*]00x?x: Sound System Correction

    • 0 = No Sound System (No Correction)
    • 1 = Sound System (Bose)

    [*]00xx?: Configuration

    • +1 = Active/Remote Supplied Antenna
    • +2 = CD-Changer
    • +4 = Secondary Display (Board Computer/Navigation

[/TD]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć źle podłączoną linie K. W B5 aż tak nie grzebałem ale w zielonej kostce też powinny być kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujesz sie moze jak to kolorystycznie powinno wygladac w zielonej kostce? wiem ze zostal mi jeden cienki przewod koloru brazowego ktory wychodzi z ori wiazki ale nie bardzo wiem gdzie go dac...z tego co mi jeden z chlopakow z forum wyslal foto kostek tej 3 kolorowej ma tylko zielona i niebieska zajeta a zielona jest cala wolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladanego fisa wiec bede musial ciagnac kable z licznika do zielonej kostki zeby byl RDS na liczniku...tylko nie wiem co zrobic z tym jednym zielonym przewodem bo na bank gdzies go trzeba dac bo wychodzi z ori wiazki...miejsca nie ma zeby go gdzies dac wiec trzeba go zmostkowac z ktoryms przewodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i zaraz ide diagnozować z miernikiem i całą resztą.... otóż nie kupowałem przejsciowki pod nie ori radio tylko rozwaliłem chyba żółtą kostkę a tam idą kanały na tylne głosniki wiec zapiąłęm na nie chinche ze wspólną masą + prąd po kluczyku z radia ( tak mam ustawione bo szkoda akumulatora jak wyjde z auta a tak wyciagam kluczyk i prąd znika ) i sub ( ori nokia ) grał pieknie + tylne glosniki ( musialem tylko na radiu sciszyc front i podniesc rear ) co dało fajny efekt. jednak nie wiem czemu cos nagle trafiło i tył z subem przestał grać... myslalem ze padło RCA w radiu ale zapiąłem inne i też kicha .... wiec coś z instalacją lub suba trafiło .... czy ktos tak mial lub podobnie ? wydaje mi sie ze sub nie dostaje prądu 12V tylko mniej lub w cale ( przerwa w instalacji ? ) także puszcze nowy kabel z radia na zawnatrz auta i zobacze czy sie wzbudza. chyba ze macie inny plan :D ( wiem ze duzo rozkrecania ale hehe mam wszystko juz zdemontowane :D )

---------- Post dopisany 04-11-2012 at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2012 at 10:10 ----------

Sprawa rozwiązana. Brak prądu na wzbudzeniu suba.... gdzies sie musiał kabelek rozwalić. puscilem nowy i po problemie gra z powrotem az miło. Jakie mogą być przyczyny ? zależne od wersji ( rocznika ) auta. w pierwszych a4 np 96r. wiązki idą bezposrednio przez próg po stronie kierowcy wiec tam nalezy szukac przyczyn, najpewniejsza to ze gdzies sie woda dostała ( o to nie problem ponieważ wsiadamy nieraz z mokrymi buciorami to naszych pociech) jednak jest to trudniejsze do wykonania ponieważ mamy wsio zabudowane a tapicerka podłogi jest gruba a od strony wewnetrznej jest jeszcze pianka. drugim wariantem sa auta z montowanym modułem komfortu pod siedzeniem kierowcy ( chyba od 97r w gore ) tam to wszystko jest odsłonięte i nie trudno moduł uszkodzic, zamoczyc itd. Najczestrze problemy ? Brak reakcji elektrycznych szyb lewej strony, brak audio, czasami centralny nie zamyka... efekt po wyciagnieciu fotela połowa wiązki wchodzącej do modułu jest przegnita ;) moze zrobilem lekkie OT ale ma to na celu naprowadzenie kogos kto szuka przyczyny tak jak tu w temacie braku łącznosci z subwooferem. U mnie poszło w miare gładko jednak walcze z kolejnym problemem bo nie zamyka mi własnie centralny całej lewej strony :/ ale to w innym dziale :D

PS w tym temacie znalazłem naprowadzenie co i jak + dobre zdjecia... polecam opierać sie na tych schematach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam]

Mam fabrycznie zamontowany subwoofer i 4 głośniki w tylnych drzwiach. Tył nie gra. Po podpięciu vaga i zrobieniu testu poszczególnych elementów przód jest ok, sub też wydaje z siebie dźwięk a tylne głośniki milczą. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...