Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] RNS-E VS Nawigacja na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

od długiego już czasu przymierzam się do kupienia ori navi RNS-E, niestety chwilowo nie jest ona dostępna u kolegi alvaro.

zacząłem się więc zastanawiać nad nawigacją na szybkę autka, aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

dlatego też założyłem ten temat (nie znalazłem podobnego, pomijając tematy o wyborze navi), zastanawiam się co przemawia bardziej na korzyść RNS-E a co na korzyść navi na szybę, sporo osób montuje RNS-E ale też dużo korzysta ze zwykłych navi, myślę, że takie porównanie mogłoby się przydać osobom które się zastanawiają nad wyborem, prosiłbym więc o Wasze opinie.

co mogę napisać od siebie (czysto teoretycznie bo nie miałem żadnej navi jeszcze:P)

RNS-E

+ navi, radio i mp3 w jednym

+ ori, ładnie się komponuje

+ duży? wyświetlacz

+ możliwość rozbudowy

Navi na szybę

+ położona wyżej, nie trzeba zbytnio odwracać wzroku (teoretycznie, nie wiem jak jest z patrzeniem na RNS-E podczas jazdy)

+ mapa z zaznaczonymi fotoradarami (rns-e nie posiada z tego co wiem)

+ można zabrać do domu i nie bać się rozbitej szybki (gdy ktoś nie ma garażu, lub jeździ po mieście)

+ w cenie kupienia RNS-E i montażu można kupić dobrą navi i radyjko (mnie rns-e łącznie z częściami i montażem będzie kosztowało ok 4.000 :blink::wallbash: )

+ dotykowy wyświetlacz

+ równie duży wyświetlacz jak w rns-e lub niewiele mniejszy

+ widziałem możliwość przeglądania zdjęć i słuchania mp3, ale nie wiem jak to miało działać.

tyle jestem w stanie wymyśleć sam, wydaje mi się, że navi na szybę jest lepszym rozwiązaniem, dużym plusem rns-e jest wygląd i wkomponowanie w autko.

jakie jednak bardziej praktycznie plusy moglibyście wymienić, które poważnie przemawiałyby na korzyść rns-e, przypominam, że wszystko o czym pisze, pisze teoretycznie, ponieważ nie używałem nigdy żadnej nawigacji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dodaje obiecane zdjęcia, jeśli kogokolwiek to interesuje:)

1646a269060beeb6med.jpg

045279bedbd502c9med.jpg

58967926a125016emed.jpg

f9b72265e516d0b5med.jpg

Opublikowano

RNS:

+ także możliwość podłączenia odtwarzacza DVD, przeglądania DivX i zdjęć(?)

+ oprócz odbioru sygnału satelitów ma wbudowane żyrokompasy, "odczytuje" też sygnały o prędkości auta -> przydaje się w nawigacji gdy wjedziesz w długi tunel i stracisz sygnał satelitów

+ oprócz patrzenia "w dół" na FISie (ten wyświetlacz między zegarami) wyświetlane są informacje związane z najbliższym manewrem-nie odrywasz się za mocno od kierowania. Na RNS spoglądam gdy okoliczności pozwalają, podstawą jest FIS

+ integruje się z audio samochodu: ściszanie dźwięku itp i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny" (do zmiany w opcjach RNS)

Opublikowano

RNS-E poza odczytem pozycji autka z satelitów mocno wspomagana jest sygnałem Gala z kół pojazdu (prędkość oraz kąt skrętu). Dzięki temu działa bez problemu np. w tunelu, wąskich, wysokozabudowanych uliczkach miejskich czy w górach. Wszędzie tam gdzie tradycyjna nawigacja "na przyssawkę" sobie nie radzi.

Nie zgodzę się również z argumentem, że RNS-E zamontowana jest w mniej wygodnym miejscu i przez to ciągle trzeba odwracać wzrok. Pamiętaj, że RNS-E ładnie integruje się z FISem i wyświetla wszystkie potrzebne instrukcje pomiędzy zegarami czyli wprost idealnie przed Twoim wzrokiem. "Przyssawki" nie przykleisz sobie w takim miejscu :)

DIS.JPG

Dodatkowo wspomniałbym o niezłej integracji RNS-E z oryginalnym modułem Bluetooth Audi.

IMG_4912.jpg?imgmax=720

Opublikowano
  • Autor

tak zgadzam sie z wami

niestety nie kazdy ma pelny FIS ;)

ja nie mam a sa problemy z wymiana zegarow niestety i nawet nie wiem kto moglby to zrobic, rozmawialem z jednym kolega z forum ktory to robil (oczywiscie mowie o warszawie i okolicach) ale niestety nie zajmuje sie tym zawodowo.

wiec tu wlasnie jest ta kwestia ze nie mam fisa, bo jesli jest to zgodze sie z wami ze to calkiem fajna sprawa, ale jako ze nie mam, to musialbym spogladac w dol.

Opublikowano

A Ty masz B5, czy B6?

Opublikowano
  • Autor

A4 B5 2000r pol fisa:(

widze ze nie majac pelnego fisa to wygoda uzywania rns-e lekko spada:(

Opublikowano

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

co do odrywania oczu,zeby spojrzec na navi,to "przyzsawka" jest na szybie,czyli bardzo jasnym tle,

RNS-E w dzien ma duza przewage,jest na ciemnym tle konsoli srodkowej,"latwiej"sie patrzy,szybciej.

Opublikowano

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

no prawie .. niektóre wersje mają światła do jazdy dziennej i nie przechodzi wtedy w tryb nocny

dopiero jak ręcznie włączysz ksenonki albo masz czujnik zmierzchu i ten Ci przełączy DRLa to wtedy mapka zmienia kolor

Opublikowano

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

no prawie .. niektóre wersje mają światła do jazdy dziennej i nie przechodzi wtedy w tryb nocny

dopiero jak ręcznie włączysz ksenonki albo masz czujnik zmierzchu i ten Ci przełączy DRLa to wtedy mapka zmienia kolor

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

Opublikowano

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Opublikowano

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

kodeks na to,ze musza sie swiecic tylne pozycyjne (totalny bezsens za dnia),ale maja to zmienic.

Opublikowano

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Z prawnego punktu widzenia tylne sa potrzebne.. :wink4:

EOT

Opublikowano

Trzymajcie sie pls tematu.

Opublikowano

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Z prawnego punktu widzenia tylne sa potrzebne.. :wink4:

EOT

ale nie w bialy dzien,itak ich nie widac.

letallec,sorry :)

wracajac do tematu,

RNS-E jest duzo,duzo lepszy-mozesz go rozbudowac (TV,DVD,Playstation itd...)

do tego super wyglad w konsoli,zgrany z calym autem.

Opublikowano

Ale autor topiku ma B5

Pytanie czy będzie miał pełną funkcjonalność RNS po zamontowaniu w B5?

Opublikowano
  • Autor

ze rozbudowac mozna to wiem, ale... (wybaczcie moje malkontenctwo ;) )

np zestaw bluetooth - ok 1000zl o reszte rozbudowan nie pytam ile kosztuja;) - tym bardziej ze wole sluchawke bluetooth, niz to zeby kazdy kto ze mna jedzie sluchal o czym ja rozmawiam

poza tym watpie zebym gral na ps prowadzac auto a dzieci nie mam i chwilowo nie planuje, fajne sa zaglowki z tv, ale sprowadza sie to do tego ze nadal nie mam dzieci, nawet psa zeby mu puszczac filmy z pieskami :D

wiec jesli ktos ma rodzinny samochodzik to sie zgodze i oczywiscie mozna to uznac za plus, chociaz osobiscie mi jest to obojetne raczej.

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu i nie majac fisa, spada wygoda uzytkowania.

na mapach rns-e nie ma fotoradarow prawda?

Opublikowano

DarkMind napisał:

aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

DarkMind napisał:

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu

??? :mysli:

co do FIS-a,ja jak uzywam Navi,to na FIS-ie wyswietlam sobie chwilowe spalanie,a nie komendy navi

co do PS,TV i DVD,masz 26 lat,moze wlasnie w tej chwili podchodzi do twoich drzwi jakas "kolezanka" z poprzednich

wakacji,zapuka,otworzysz,a ona-"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

Opublikowano

"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

Się śmiej :naughty: Ja poważnie z tego względu o tym myślę. Gdy stoisz w korku to na tylnej kanapie otwierają się wrota piekieł :evil: A tak Żółw Franklin albo inna baja i kupujesz trochę spokoju i ciszy .... :polew:

Opublikowano
  • Autor

Koledzy mam taki problem zaczął mi źle świecić wyświetlacz LCD w RNS-E wyswietla tylko w 2 kolorach co sie mogło stać ?

koledzy ponawiam moja prośbę czy ktos z was mial taki przypadek ??

kolego, wydaje mi sie ze wprowadzasz maly offtopic...

jak koledzy zaczna ci doradzac odnosnie lcd, to powstanie w temaciku burdel... :thumbdown:

DarkMind napisał:

aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

DarkMind napisał:

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu

??? :mysli:

co do FIS-a,ja jak uzywam Navi,to na FIS-ie wyswietlam sobie chwilowe spalanie,a nie komendy navi

co do PS,TV i DVD,masz 26 lat,moze wlasnie w tej chwili podchodzi do twoich drzwi jakas "kolezanka" z poprzednich

wakacji,zapuka,otworzysz,a ona-"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

w tym co pisalem to moze faktycznie male zamieszanie,

kupilem autko bez dwudinowego kosza i fisa, fakt, juz dokupilem porzebne czesci (kosz,, tunel klimatronic), ale to wlasnie przez to mocno wzrasta koszt zakladania rns-e, chociaz dostalem na to extra kase, to jednak to sa duze pieniadze.

z kolezanka, to raczej malo prawdopodobne, bo pare lat mialem dlugasny zwiazek ;) ale dowcip niezly;)

w takim razie powiedz mi jak jest z wygoda korzystania z navi wlasnie patrzac w dol?

sluchasz komunikatowe glosowych? czy patrzysz na ekran, jest to wygodne podczas jazdy?

Opublikowano

przeciez na navi nie spogladasz co 3s.,jak jest jakas zmiana (skret w lewo czy prawo),to masz komende glosowa i wtedy

spogladasz na navi,ekran jest bardzo duzy,przez co czytelny,naprawde,patrzenie w dol nie jest problemem :).

dodatkowy plus RNS-E jest mozliwosc uzywania kart SD,

2 takie karty 4G i masz ok. 2000 nagran,zmieniarka robi sie bezuzyteczna :th:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.