Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] RNS-E VS Nawigacja na szybie


Rekomendowane odpowiedzi

podejrzewam ze kolega Alvaro lepiej wyjasni

to taka mala droga skrzyneczka z kabelkami, zamienia sygnaly analogowe na cyfrowe lub odwrotnie, w kazdym razie cos zamienia;)

i w starszych samochodach takich jak moj czegos brak wiec to jest potrzebne zeby rns-e dzialalo

bez tego rns-e sie wylacza co 30minut i nie ma podswietlenia.

przepraszam za lamerski opis ale kompletnie sie nie znam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki - już wiem o co chodzi. Ja tez bym pewnie musiał kupić can adapter, albo zmienić na licznik taki już z adapterem jak dobrze sie domyślam :mysli:

Reasumując i patrząc na Twoje koszty jakie poniosłeś to u mnie odpada przeróbka na 2din, mimo wszystko nie masz jesze dvd i bluetootha co przy takim wydatku w aucie powinno być :)

Byłem mocno nastawiony na rns-e, ale coraz bardziej skłaniam sie ku np. czemus takiemu:

http://www.allegro.pl/item550980483_kenwood_dnx5220_navi_dvd_usb_polskainstr_gwar.html

http://www.allegro.pl/item550585452_kenwood_dnx_8220bt_dvd_divx_navi_hd_fm_lcd_idealny.html

http://www.allegro.pl/item549839276_pioneer_avic_f900bt_navi_ipod_usb_sd_dvd_divx_mpeg.html

modele tak na szybko wyszukane, ale wydaje mi się że za mniejsze pieniądze można mieć lepszy sprzęt, który wizualnie nie będzie sie kiepsko prezentował :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko ale wymyśliłeś sprzęt. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko ale wymyśliłeś sprzęt. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w samochodzie.

A jak ma wyglądać - całkiem nieźle :good:

Zwróć uwagę ile trzeba zapłacić żeby rns-e było fajnie wyposażone - dvd, tv, bluetooth, nie wspomnę już o tym że pewnych opcji nie ma :gwizdanie:

Taki sprzet jak pokazałem jest tańszy i ma więcej opcji - fakt, nie prezentuje sie tak dobrze jak rns-e, ale należy pamiętać że to jest inwestycja do B5, gdzie lepiej sie zastanowic czy jest sens tyle płacic, czy lepiej poczekać i kupić B6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth mi niepotrzebny poza tym za duzy wydatek kolejny 1000zl

a dvd w ogole bym nie montowal bo mi kompletnie niepotrzebne ;)

a rns-e podoba mi chocby dlatego ze mam muze na kartach pamieci co uznaje za super pomysl i mapka jeszcze mnie ani razu zle na poprowadzila:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko ale wymyśliłeś sprzęt. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w samochodzie.

A jak ma wyglądać - całkiem nieźle :good:

Zwróć uwagę ile trzeba zapłacić żeby rns-e było fajnie wyposażone - dvd' date=' tv, bluetooth, nie wspomnę już o tym że pewnych opcji nie ma :gwizdanie:

Taki sprzet jak pokazałem jest tańszy i ma więcej opcji - fakt, nie prezentuje sie tak dobrze jak rns-e, ale należy pamiętać że to jest inwestycja do B5, gdzie lepiej sie zastanowic czy jest sens tyle płacic, czy lepiej poczekać i kupić B6 :wink4:

[/quote']

Fakt :) szkoda do B5 wkładać tyle kasy . Tylko sobie tak myślę po co ja wkładam do swojego B6 :) ale ja moduł blue. miałem oryginalnie zamontowany pod siedzeniem tak że mnie RNS-e wyszła DUŻO mniej a DVD to koszt 700zł z założeniem i odkodowaniem ze by chodziło w czasie jazdy. Niby to DVD niepotrzebne ale można kamerę podłączyć na tył. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth mi niepotrzebny poza tym za duzy wydatek kolejny 1000zl

a dvd w ogole bym nie montowal bo mi kompletnie niepotrzebne ;)

No właśnie, i tu sie nie zgadzamy :) Ja zakładam że skoro inwestuje w taki sprzęt to właśnie po to żeby mieć te opcje, bo tyle kasy wydawać żeby mieć tylko ładną navi i możliwość słuchania muzy z karty sd to jak dla mnie za mało :)

Sorki kolego że tak neguję, ale do tej pory byłem zwolennikiem rns-e i taki mod miałem zaplanowany na ten rok :)

szukam więc argumentów za i przeciw :)[br]Dopisany: 13 Luty 2009, 14:45_________________________________________________

Niby to DVD niepotrzebne ale można kamerę podłączyć na tył. :good:

I to też jest dodatkowy znaczący argument :good: Jak juz sie bawic to na całego, a nie tylko chwileczkę :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth mi niepotrzebny poza tym za duzy wydatek kolejny 1000zl

a dvd w ogole bym nie montowal bo mi kompletnie niepotrzebne ;)

No właśnie, i tu sie nie zgadzamy :) Ja zakładam że skoro inwestuje w taki sprzęt to właśnie po to żeby mieć te opcje, bo tyle kasy wydawać żeby mieć tylko ładną navi i możliwość słuchania muzy z karty sd to jak dla mnie za mało :)

Sorki kolego że tak neguję, ale do tej pory byłem zwolennikiem rns-e i taki mod miałem zaplanowany na ten rok :)

szukam więc argumentów za i przeciw :)[br]Dopisany: 13 Luty 2009, 14:45_________________________________________________

Niby to DVD niepotrzebne ale można kamerę podłączyć na tył. :good:

I to też jest dodatkowy znaczący argument :good: Jak juz sie bawic to na całego' date=' a nie tylko chwileczkę :tongue4:

[/quote']

powiem tak, mysle ze rns-e zalozylem pod wplywem forum. dostalem kase na audio w prezencie, pare miesiecy ostro kombinowalem co zrobic i w koncu sie przekonalem zeby rns-e.

rzadko pozwalam sobie na takie wydatki niestety zawsze wszystko kalkuluje, chcialem sobie zrobic przyjemnosc skoro mialem okazje.

chcialem dodac kamerke, moze grzane fotele i pare rzeczy, ale znajomi przekonali mnie ze nie ma sensu pchac tyle kasy w auto, zwlaszcza ze za 3 latka bym sprzedawal a to mi sie nie zwroci.

kamerka by mnie kosztowala 1500

nie mam juz na to wszystko kasy :P

5000 bylo niestety jednorazowym prezentem i wybralem rns-e, czy dobrze zrobilem? jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, ważne że jesteś zadowolony :good:

Ja stoję przed podobnym dylematem, dlatego pytam, bo już jakiś czas temu przekonałem się do rns-e, a teraz znowu mi sie coś odwidziało :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, ważne że jesteś zadowolony :good:

Ja stoję przed podobnym dylematem, dlatego pytam, bo już jakiś czas temu przekonałem się do rns-e, a teraz znowu mi sie coś odwidziało :disgust:

nie wiem czy bym drugi raz zakladal teraz.

byc moze kupilbym nawigacje na szybe 7 cali

najwyzszy model alpina + glosniki

pplus cos tam i jeszcze by mi zostalo

ale jakos nie zaluje, ladnie gra, dobrze prowadzi

jestem zadowolony i kazdy zwraca uwage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zadowolony i kazdy zwraca uwage ;)

Bo największy argument to wygląd - idealnie pasuje do audi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym w swojej niuni nie miał 2DIN to bym sie chyba nie zdecydował a tak ... zrobione i śmiga jak ta lala :)

Miałem jeszcze bonus w postaci zegarów VDO i nie inwestowałem w CAN-adapter.

Wyszło mi duuuuzo taniej :)

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym w swojej niuni nie miał 2DIN to bym sie chyba nie zdecydował a tak ... zrobione i śmiga jak ta lala :)

Miałem jeszcze bonus w postaci zegarów VDO i nie inwestowałem w CAN-adapter.

Wyszło mi duuuuzo taniej :)

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

Właśnie, a jak u Ciebie wyszło, możesz się podzielic :naughty:

Jakieś fotki może masz :?: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć. Są małe szpary pomiędzy bokami navi a kokpitem no i troszke nie mieści sie nad klimatronikiem (trzeba podszlifowaś albo navi albo klimatronik, navi zachodzi troszke na klimatronik) no chyba, że mozna to jakoś upchać.

Mi to nie przeszkadza więc się nie starałem, no i nie ma problemu przy odsprzedaży auta. Navi wyciagam, wkładam stare radio i wyglada jak z fabryki

Koszty ? Hmmmm to jakieś 50% tego co u Kolegi (odpadało 2DIN, emulator a instalowałem sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A współpracuje Ci z Fisem :?: I jaką masz od A4, bo od A6 jest troszku innych gabarytów i powinna lepiej pasować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a od A6 miała pasować idealnie... :disgust:

Z drugiej jednak strony za pół mniejsze koszty to można pomyśleć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a od A6 miała pasować idealnie... :disgust:

Nie idealnie ale najbardziej :)

Przy większych chęciach i zdolnościach manualnych niz moje mozna to doprowadzić do stanu BDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz z netu :

http://jtmedia.kuvat.fi/kuvat/LOWR1D3Rpt.III/_MG_7786_4_5%20copy.jpg/full

U mnie wyglada gorzej bo mam dwie lewe rece do takiej roboty i checi mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...