Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa concert'a - adapter z allegro


Sliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się na allegro adapter pozwalający naprawić odwieczny problem z procesorem w chorusie/concercie:

Adapter do naprawy głośności Audi Concert Chorus (2623906201) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jeśli to rzeczywiście działa, to jest to świetna alternatywa do wymiany procka, którego ciężko już znaleźć. Ktoś to testował u siebie może? Ktoś wie na jakiej zasadzie to działa? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że na fabryczny procesor nakładasz tą płytkę z podstawką i ona przejmuje funkcje "oryginalnego" procesora z uszkodzoną komórką pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter jest za świeżym tematem (tzn. zeszłej zimy go nie było) w mroźne dni w tym roku dopiero będą pierwsze opinie :)

Jak go kupisz to masz zawsze prawo zwrotu, ale teraz jest za ciepło aby sprawdzić czy to działa w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawo zwrotu do 7 dni, także do zimy nie doczekam ;-) u mnie już ostro świruje głośność, nawet przy takich temperaturach jak teraz (rano, ok 5st.). done masz (lub miałeś) coś takiego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego patentu nie testowałem, znam temat i jedynie w tamtym czasie wymiana procesora pomaga (ale koszt 2x jak za ten adapter). Ten adapter = wymiana procesora, z tym mankamentem, że podstawka jak się jej dobrze nie zamocuje to może odpaść na nierównościach dróg :/

10 osób kupiło na tej aukcji, czekamy na komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy innymi ja, jak dojdzie do weekendu to dam znac w przyszlym tygodniu jak wyszlo. Jak dojdzie pozniej to dopiero za 2 tygodnie. Tych adapterkow troche poszlo wczesniej, nie wierze ze nikogo tu nie ma z zainteresowanych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych to jest pewnie sporo ale nie każdy czuje się na siłach / ma smykałkę aby ingerować w elektronikę auta / radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie namiar do kogos kto naprawia te radia ?

u mnie tez padaka z głosnością :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem przed chwilą, 250zł

Przegięcie z tą ceną!

Może warto kupić procek na własną rękę i zanieść np. do serwisu gsm tam pzecięż lutują układy smd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozglądałem za fachowcami od napraw concertów/chorusów i ceny zaczynają się od 200zł, dlatego właśnie skusiłem się na ten adapter. Cena z kosmosu, bo Motka zaprzestała produkować ten procesor kilka lat temu i rynek został już z niego praktycznie wyczyszczony. Podobno jakaś firma w USA zaczęła produkować odpowiednik, ale nic więcej nie znalazłem na ten temat.

---------- Post dopisany 08-10-2012 at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany 25-09-2012 at 20:11 ----------

Witam, zainstalowałem ten adapter w concercie i póki co śmiga aż miło (wcześniej co rano padaka, teraz jest git). Jedyne zastrzeżenie jest takie, że sprzedawca przysłał towar bądź co bądź niekompletny - brakowało dolutowanych drucików do płytki, co musiałem zrobić własnoręcznie. Co do odpadania nakładki na nierównościach - nie ma takiej opcji, siedzi tak ciasno, że ciężko ją tam wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego te druciki, zasilanie? Czy instalacja polega tylko na wciśnięciu tej podstawki, stary procek jest jakoś wyłączany czy obydwa śmigają na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciki trzeba wlutować w miejsce wylutowanych dwóch rezystorków SMD i połączyć z płytką naprawczą. To + wciśnięcie płytki na procka to kompletna instalacja. Płytka ta pozwala na obejście uszkodzonej części procka, ale wg mnie reszta funkcji zostaje po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...