Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy za panelem klimatronic


piwosz84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z audi a4 b6. Po odpaleniu silnika i włączeniu panelu klimatronic, coś zaczyna bzyczeć i cykać. Dźwięk dochodzi z za tunelu środkowego. Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą to wydaje mi się, że to jakby jakiś silniczek, który znajduje się za panelem klimatronic. Po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka dalej słychać ten odgłos. Dopiero jak zamknę samochód, odczekam jakiś czas, ponownie otworzę dziwny dźwięk ustaje. Ma ktoś pomysł co to może być. Dodam, że dopiero kupiłem to auto, wiec może dlatego tak mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie jeden z silniczkow klap nawiewow, u mnie jest podobnie. slyszalem opinie, ze to normalne, jednakze mysle ze to moze byc oznaka problemow z silniczkami, przydaloby sie rozebrac i wyczyscic, moze cos pomoze, proponuje podpiac vaga i zrobic nastawy podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem z audi a4 b6. Po odpaleniu silnika i włączeniu panelu klimatronic, coś zaczyna bzyczeć i cykać. Dźwięk dochodzi z za tunelu środkowego. Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą to wydaje mi się, że to jakby jakiś silniczek, który znajduje się za panelem klimatronic. Po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka dalej słychać ten odgłos. Dopiero jak zamknę samochód, odczekam jakiś czas, ponownie otworzę dziwny dźwięk ustaje. Ma ktoś pomysł co to może być. Dodam, że dopiero kupiłem to auto, wiec może dlatego tak mnie to martwi.

Za klimatronikiem nie ma żadnego silniczka. A może to w radiu? Ja mam właśnie takie cykanie z radia. Coś się pewnie dzieje z mechanizmem pozycjonowania albo silniczkiem od napędu.

Silniczki od klap bardziej stukają jednostajnie - słychać jak się cały czas przestawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie taki dźwięk (stukanie i jakby się coś cały czas przestawiało). Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą, to na prawo od pedału gazu za konsolą centralną wydobywa się ten dźwięk. Dotykając tam takiej czarnej obudowy czuć jak drży. Czy tam się znajduje silniczek od klap nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z twojego opisu wygląda mi to na pracujący ciągle silniczek klapy ciepło-zimno lewej strony. Przyczyna to zabrudzony lub zużyty potencjometr w środku siłownika. jak podepniesz vaga to ci pokaże dokładnie co mu jest. Na forum w warsztacie jest dokładny opis jak go wyjąć i wyczyścić. Wyjęcie go jest trudne ale samo rozebranie i naprawa jest dość prosta, potrzebujesz jakiś środek do elektroniki do potencjometrów, potem go poskładać i włożyć, co jest jeszcze trudniejsze, sprawdzić czy pracuje, zrobić Vagiem nastawy podstawowe i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...