Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne odgłosy za panelem klimatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam !

Mam problem z audi a4 b6. Po odpaleniu silnika i włączeniu panelu klimatronic, coś zaczyna bzyczeć i cykać. Dźwięk dochodzi z za tunelu środkowego. Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą to wydaje mi się, że to jakby jakiś silniczek, który znajduje się za panelem klimatronic. Po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka dalej słychać ten odgłos. Dopiero jak zamknę samochód, odczekam jakiś czas, ponownie otworzę dziwny dźwięk ustaje. Ma ktoś pomysł co to może być. Dodam, że dopiero kupiłem to auto, wiec może dlatego tak mnie to martwi.

Opublikowano

to pewnie jeden z silniczkow klap nawiewow, u mnie jest podobnie. slyszalem opinie, ze to normalne, jednakze mysle ze to moze byc oznaka problemow z silniczkami, przydaloby sie rozebrac i wyczyscic, moze cos pomoze, proponuje podpiac vaga i zrobic nastawy podstawowe.

Opublikowano

w kilku b6 słyszałem jak silniczki chodzą po zgaszeniu auta wię co pewnie norma

Opublikowano

ale nie podczas działania klimatronika

Opublikowano
  • Autor

jak dział klimatronik też tak samo brzęczy..

Opublikowano
Witam !

Mam problem z audi a4 b6. Po odpaleniu silnika i włączeniu panelu klimatronic, coś zaczyna bzyczeć i cykać. Dźwięk dochodzi z za tunelu środkowego. Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą to wydaje mi się, że to jakby jakiś silniczek, który znajduje się za panelem klimatronic. Po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka dalej słychać ten odgłos. Dopiero jak zamknę samochód, odczekam jakiś czas, ponownie otworzę dziwny dźwięk ustaje. Ma ktoś pomysł co to może być. Dodam, że dopiero kupiłem to auto, wiec może dlatego tak mnie to martwi.

Za klimatronikiem nie ma żadnego silniczka. A może to w radiu? Ja mam właśnie takie cykanie z radia. Coś się pewnie dzieje z mechanizmem pozycjonowania albo silniczkiem od napędu.

Silniczki od klap bardziej stukają jednostajnie - słychać jak się cały czas przestawiają.

Opublikowano
  • Autor

to właśnie taki dźwięk (stukanie i jakby się coś cały czas przestawiało). Jak się nachyliłem pod kolumnę kierowniczą, to na prawo od pedału gazu za konsolą centralną wydobywa się ten dźwięk. Dotykając tam takiej czarnej obudowy czuć jak drży. Czy tam się znajduje silniczek od klap nawiewu?

Opublikowano

Witam, z twojego opisu wygląda mi to na pracujący ciągle silniczek klapy ciepło-zimno lewej strony. Przyczyna to zabrudzony lub zużyty potencjometr w środku siłownika. jak podepniesz vaga to ci pokaże dokładnie co mu jest. Na forum w warsztacie jest dokładny opis jak go wyjąć i wyczyścić. Wyjęcie go jest trudne ale samo rozebranie i naprawa jest dość prosta, potrzebujesz jakiś środek do elektroniki do potencjometrów, potem go poskładać i włożyć, co jest jeszcze trudniejsze, sprawdzić czy pracuje, zrobić Vagiem nastawy podstawowe i powinno być dobrze.

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.