Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerka lakieru - bardzo ogólnie


wjot1

Rekomendowane odpowiedzi

ja do tej pory uzywalem srodka - Meguiars Ultimate Compound na padzie tzw tri color, i daje rade. najpierw wyglinkowalem cale auto. potem mycie, nastepnie wlasnie ten srodek i znowu mycie, wycieranie, potem cleaner, na to wosk. robilem to na dosc zniszczonym lakierze/ lakierach. moze nie usunie wszystkich rys, ale na pewno odswierzy lakier i doda nowego blasku. warto na poczatek tak wlasnie sprobowac. ja osobiscie polecam sklep mrcleaner.pl - chlopaki zawsze doradza i pomogą w wyborze.

rozumiem ze mozesz sie bac [mowie do autora wątku] uzywac maszyny. praca reczna nie przyniesie takich efektow ale na pewno usunie jakies lekkie zmatowienia i tzw swirl'e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak piszesz, bo tez tak robilem, ale rys w ten sposob nie usuniesz... i wszystko ladnie wyglada do momentu jak nie spojrzysz pod slonce lub przyswiecisz jakims halogenem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to jeszcze zalezy w jakim stanie jest lakier, czasem sie uda wiecej zdjac, czasem mniej. jeden lakier jest twardy i nic nie zrobisz chocbys darl ile wlezie, a czasem wyjdzie calkiem ladnie.... ja na golfie mialem stosunkowo swierzy lakier - 2letni. i wyszlo super. ale na alfie 156 zony efekt nie wart mojego bolu rąk... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz ze w jakim stanie a dwa czy lakier jest ori czy nie, bo vagi maja cholernie trardy ori lakier, i tricolorem za duzo nie zdzialasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda. ale wydaje mi sie ze warto spróbować. moze akurat cos sie utnie i autor bedzie zadowolony z efektu. po polerowaniu warto przemyc delikatnie lakier jakims alkoholem, np isopropylenem, albo spirytusem rozcienczonym z wodą destylowana, zeby usunac resztki pasty z rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w skrócie-to na szybko-pójdź do sklepu z takimi artykułami i wybierz coś uniwersalnego, bo konkretne środki do polerki-przeważnie nie występują pod jedną postacią, tylko są w osobnych pojemnikach, z prostej przyczyny-są do różnych rodzajów polerki, uzależnione od stanu lakieru i wprawione oko kogoś , kto to robi na co dzień, jest w stanie określić jaki środek będzie najlepszy do tego konkretnego lakieru i jego stanu, możesz to robić ręcznie-jeśli masz czas i miejsce do tego-możesz to robić maszynowo-na pewno będzie szybciej...

reszta opisana w tematach i linkach podanych wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Po 1 do A4 bez maszyny nawet nie podchodź. Nie usuniesz żadnych rys, co najwyżej przykryjesz. Auto będzie fajnie wyglądać do 1 max 2 mycia, więc szkoda kasy na środki

Ja swoją polerowałem gąbką, ale lakier jest na tyle twardy, że futro jest jedynym sensownym rozwiązaniem, żeby się nie zajechać.

Przed polerowaniem lakier musisz oczyścić glinką w innym wypadku będzie się słabo polerować, będzie szarpać maszyną.

Maszyna z regulacją obrotów - unikniesz powstawania hologramów, jak w większości aut przepolerowanych G3 na giełdzie na szybko.

Co do past to polecam Menzerne i 3m :)

Po polerowaniu pamiętajcie też o cleanerze pod wosk - znacznie lepszy efekt końcowy i dłuższa trwałość wosku(znowu pieniążki w kieszeni)

Do granatowej perły Audi polecam wosk Poorboy`s Natty`s Blue, całkiem przyjemny efekt

Przy okazji jak mogę, to chętnie się pochwalę efektem tego co napisałem na Civicu znajomego :)

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zaplac 500zl i niech Ci ktos zrobi porzadna polerke, na urzadzenia i kosmetyki wydasz kilka razy wiecej :)

no tak, ale forum jest po to, żeby pomagać i dawać rady, jak coś zrobić samemu-co by to było, jak by każdy z problemem, był odsyłany do serwisów?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cemnym alkierze dobrze będzie wyglądał tez RED od PoorBoy'a, a najlepiej jeszcze black Hole'a tez od PB daj pod wosk.

Gregor-Tzn, civic wyszedł dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bh najlepiej kłaść pod woski boorboy'a, wtedy jest najwiekszy szał, ale pod colli tez da rade :D potem jakis fajny QuickDetailer i bedzie pan zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslabia jego trwalosc, ale nie wet lok.

Ale tzn. Jak 'mocno' slabnie jego trwalosc? W jakim stopniu? Np. Sam colli 476 bez BH trzyma dobre 2 miesiace, to z BH mniej o 2 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego CI nikt nie powie.

Zbyt wiele czynnikow wplywa na trwalosc wosku.

Wystarczy,ze oslabia znaczanie.

Na zime mozna sobie go podarowac.

Jak dobrze lakieru nie przygotujesz to i najlepszy wosk zejdzie po 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek, prawda. w zimę jest dużo soli, która strasznie skraca żywotność wosku. tak jak piszesz - nie ma reguły jak długo wosk będzie siedział na lakierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...