Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegląd samochodowy


PabloStefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam taką sprawę może to nie w tym temacie ale chodzi mi o taką rzecz.Brat ma passata b5 2000r ma w nim przerobione lampy na xenony i pojechał na przegląd i koleś mu nie chce podbić bo powiedział że nie może mieć takich lamp i teraz może wie ktoś z Was czy tak może być bo wiem że macie przerobione nie którzy ?? Jak jest w waszym przypadku ??

Lampy są z firmy Hella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma lampy przystosowane pod xenon do tego poziomowanie i spryski to wszystko jest niby ok. W przeciwnym przypadku to juz tylko loteria, oraz dobre checi pana diagnosty :whistling: W wielu miejscach nie robia z tego problemu. Zalezy na kogo trafisz. Jak koles upierdliwy to sie bedzie czepial i nie ma obowiazku Ci podbic dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia homologacji. Uchwała Europejskiej Komisji Gospodarczej jasno mówi, że jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Homologacja wydawana jest na caley zestaw razem , czyli lampy, zrodlo swiatla, uklad poziomujacy i oczyszczajacy klosz. Wiec w swietle prawa wszystkie te dokladane zestawy sa nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale chodzi mi o to, że diagnosta tego pewnie nie wie... i oparł swoją opinię na tym że nie ma spryskiwaczy to nie ori...

Jak by były to nawet by się nie zorientował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...