Jump to content
IGNORED

[ALL] Odsetki za opóźnienie w wypłaceniu


Recommended Posts

Witam,

wiem, że kwota bezsporna zostanie wypłacona w terminie 30 dni jeżeli nie zostanie to ustalone na inną ilość dni. Ile wynoszą odsetki za każdy dzień opóźnienia? Czy każda firma ma obowiązek wypłacenia odsetek w tej samej wysokości czy każda ma swoją stawkę?

Wypadek: 07.04.2008

Zgłoszenie: 07.04.2008

Wizyta rzeczoznawcy: 11.04.2008

Wypłata odszkodowania: 26.05.2008

Od której daty należy liczyć odsetki? Chyba od dnia wizyty rzeczoznawcy? :mysli:

Czy to co oni wypłacili to jest kwota bezsporna czy już całkowite odszkodowanie? Na decyzji jest napisane, że za odszkodowanie.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To jest kwota bezsporna. A odsetki to chyba odkad rzeczoznawca zlozyl swoj raport dla ubezpieczyciela, albo odkad ubezpieczyciel podjal decyzje o wysokosci odszkodowania. Mi tez juz poltora miesiaca nie wyplacaja - brakuje im notatki z policji, po ktora chyba sam bede sie musial pofatygowac...

Link to comment
Share on other sites

Będziesz musiał pofatygować się sam - tylko najpierw dowiedz się dokładnie gdzie ta notatka jest - ja zjechałem 3 komendy.

_________________________________________________

Odsetki ew. możesz naliczać od momentu przekroczenia terminu na wypłatę odszkodowania, czyli jeśli licza 30 dni od wizytyu rzeczoznawcy to odsetki możesz naliczać po upływie tego terminu, jeśli nie jest postanowione inaczej nalezą się odsetki ustawowe.

Możesz do tego jeśli potrafisz wykazać szkodę, za to że nie otrzymałeś pieniedzy przez co nie mogłeś korzystać z auta, co naraziło Cię na utratę zysków.. Możesz jeśli potrafisz.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, wiec zawsze tutaj zaczynają się komplikacje.. Bo nie ma opcji zeby w regulaminie/umowie nie bylo jakiegoś zapisu otwierającego furtkę do dalszej zwloki... Jednak wg. orzeczeń SN termin 14 dni jest juz traktowany jako opóznienie które może sugerować niemożliwość spełnienia świadczenia przez zobowiązanego. Pismo napisz, powiedziałbym że nawet trzeba, ale prawdę mówiąc ciemno widzę wygranie sprawy o odsetki / nieopłacalne. To nie są jakies wielkie kwoty więc skala odsetek od wartości przedmiotu sporu też będzie niewielka - a koszty postępowania, czas, nerwy, latanie za dokumentami :) Bezcenne ..

Napisz pismo, dzwoń i czekaj.. .. póki co...

Link to comment
Share on other sites

Napisze ,bo to nie bedzie tylko ten powod. Poprostu podczepie go pod reszte. Pewno i tak to oleja, jak i reszte, tylko ze jak mnie wku.... dobrze to pojde z nimi nawet do sadu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...